Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
20. apr 2013

@vera_vila krásna

aduskatt
20. apr 2013

@lucula73 mne sa zapacila hned, ako mi prisla, tak som si jednu zobrala🙂))

lussy23
20. apr 2013

@lokalistin
@svetlo55
@maya30
@eliska22 @zuzana124
@zklimekova
@artepf
@levandulka3

baby nádherné tortičky ste napiekli

lussy23
20. apr 2013

@lawli @mayka
@adka_praha
@jakelina
@lucula73
@ajka82
nádherné tortičky baby

stankapk
20. apr 2013

Ahojte. Pridavam aj ja moju dalsiu do zbierky. Bola pre svokrovcov na 60-ku.
Pol dna bola v pivnici a to vypletanie trosku povolilo a zacalo opadavat. Ale pacila sa aj tak 🙂
Hribiky robila svagrina a su z medovnikoveho cesta 😉

adka_praha
20. apr 2013

@lussy23 moc dakujem 🙂

jakelina
20. apr 2013

Na FB jsem viděla fotku z oslavy dvojčátek co jsem jim pekla dort. Jsou to úžasní chlapečci, jednomu říkají zelený a druhému modrý, proto chtěli zelenou a modrou sovu.

pipka
20. apr 2013

@jakelina to maju asi z tej rozpravky chobotnice z 2. patra ...aj tam boli zeleny a modra 😀 😀 😉

jakelina
20. apr 2013

@pipka asi ano, je to roztomilé. 😉

levandulka3
20. apr 2013

@wera.g presne tak na toľko tulipánov 😵 😵 😵 😵

mysiatkoo
20. apr 2013

ahojte...zatial nedocitane, ale aspon naryxlo sem idem picnut vysledky svojho trapenia - White Icing nikdy viac, makke, topive..a veru ze som tu autovu aj potahovala nanovo smartom....uz asi tak skoro testovat ine hmoty nebudem radsej :D minuly tyzden skoncila v kosi mmf potahovka a teraz mam xut vyhodit aj tyx 6kg icingu co mi ostalo... nema niekto zaujem? :D ... ale tak aspon sa pacilo... len si nie som celkom ista, ci tie nervy ked sa robi pre inyx za to stoja 😝

lawli
20. apr 2013

kočky kuk aké umenie ,nie je to síce marcipán ,ale čumím na to ako puk 😵 😵 😵 😵

https://www.youtube.com/watch?v=_8doUtSNHPI
levandulka3
20. apr 2013

@dm1 krásne 😵 😵 😵 😵 a tu spodnú krajku som si kúpila aj ja a prvý krát som ju skúsila na tej svadobnej ale ja som ju prestrihla 😝 😝 😝

florentina
20. apr 2013

@dm1 teda to je nádhera...

aduskatt
20. apr 2013

@lawli nadhera

dm1
20. apr 2013

@levandulka3 vsimla som si ze ju mas na torticke 🙂. Uz sa s tym robi ovela lepsie ked viem ze si to mozem narobit dopredu a skladovat v ladnike predtym to bolo o nervy na poslednu chvilku a trpnut ci sa podari

dm1
20. apr 2013

@jakelina podareni su 😵 . Aj ja pridam s malym oslavencom je to kamoskin syncek a torta bola tak netypicky na krstiny

levandulka3
20. apr 2013

@dm1 ja som krajku robila 1x a ako som tu vyčítala urobila som si ju v utorok zabalila do igelitu dala do chladničky a celý týždeň som tŕpla aby nebola tvrdá ked ju pôjdem dávať na tortu 😝 ale bola v pohode 🙂

florentina
20. apr 2013

@jakelina nechceš ten recept na korpus dát do receptíků, prosím🙂?

@sticker já měla ze začátku vše od cukru, dělám s marcipánem, podsypávat musím i na silikonové podložce. S praxí se to zlepšilo, neb podsypávám jen ze spodu a manipuluji s tím tak, že si to prostě zvrchu neopatlám. Ale dřív jsem musela potírat, vždy olejem, ale pak musíš natřít celý dort, prostě nejde jen kousek, jakože dostat z toho cukr a zbytek ne, protože ta část se pak leskne. Celý dort jsem alkoholem nepotírala, ale občas nějaké malé věci ano a flekaté jsem to neměla, jen prostě tam kde je natřeno to chytí lesk, takže se pak zase musí natřít celý. Jinak olejem nic nezkazíš, ale prostě budeš to mít lesklé a né každému se to líbí. Já některé dorty natírám záměrně, když prostě chci, aby se leskly. A i když je to asi jasné, tak pro jistotu, jen obyčejným slunečnicovým olejem či tak, rozhodně né olivovým...A stačí si namočit štětec jen malinko, když dáš víc, stéká ti to dolů, nevadí, ale musíš to pak utřít, ono se to u toho kraje jakoby hromadí....ale barvičky ani hmotu olej nerozpouští....

dm1
20. apr 2013

@levandulka3 inak by ma zaujmalo aka je trvanlivost uz hotovej krajky. Ale tusim pri hmote ako takej pisu ze 2 tyzdne v ladnicke tak krajka by mala byt jedla bez ujmy minimalne totlko

dm1
20. apr 2013

@aduskatt ozaj som zabudla balik dorazil v poriadku dakujem 😵

aduskatt
20. apr 2013

@dm1 super, dakujem za info🙂

adrika202
20. apr 2013

u nas ludia objavili jedle fotky..prišerna nuda..

luciahromadkova
20. apr 2013

@mimcak mne sa paci 😉 aj to tvoje

lokalistin
21. apr 2013

@dm1 ta s tymi orchidkami je krasna

pristela
21. apr 2013

@jakelina Majka , prosim ta nedavala si tu ty postup na traktor, tusin z napolitanok ci z coho ? alebo to bola @dm1 Danka? 😕 som si aj ulozila nieco ale nechce mi tu stranku nacitat, prosim Ta ak mas nehodis mi stránku 😵 😵
Sa ospravedlnujem ak je v druhej teme, ale ja ked tam idem pre nejaky postup , kukam na vsetkom s otvorenou .....pusou 😅 až sa prelistujem na koniec a medzitym zabudnem po čo som tam šla ☹ ☹ ☹

denuschka7
21. apr 2013

@dm1 krasne torticky 🙂 mozem sa ta spytat to srdce...ten vrch je z burizonky alebo si to nejako inak robila? 😎

red_kika
21. apr 2013

@mysiatkoo prosim ta,kde si kupila fondant?dik

sticker
21. apr 2013

@florentina No mne sa zväčša darí mať podsypané iba od spodu, ale teraz mi to lepilo aj na valček, tak preto som to mala aj z vrchu 😒 Dosť mi cukríky lepili. A ak viete poradiť, akú čiernu farbu používate? Viem, že je dosť problém namiešať peknú čiernu. Ja som to mala silno šedé, aj som skúsila čierne uhlie nastrúhať, ale som sa bála dať veľa, tak iba polovičku. Mám aj čiernu prachovú, tak som vedela, že budem potom maľovať tú šedú tou. Ale do budúcna, keby nechcem maľovať, ale chcem mať zarobenú tak či je nejaká taká farba, ktorá to zafarbí na peknú čiernu.....