Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
22. apr 2013

@mimcak moje sestra na rozštěp páteře zemřela jako miminko, nedalo se to tehdy před víc jak 40 lety nějak operovat ani léčit. Je úžasné, že dnes už ty děti můžou žít úplně normální život. 😉 Držím palečky. 😉

aduskatt
22. apr 2013

@jakelina dakujem, zajtra idem znova, uz stvrtykrat.ako keby som nemala nic ine na robote☹

tinamk
22. apr 2013

@wera.g prekraaaaaasna tortusa ako aj vsetky tvoje torticky..

jakelina
22. apr 2013

@aduskatt hlavně když ti to doma řekl a řešíte to zavčasu. 😉

zandanem
22. apr 2013

@mojmacik mňam hned bych si dala, vypadají nádherně 🙂

lamps
22. apr 2013

@aduskatt držím palce, nech sa podarí niečo vyriešiť. Ja som takéto nepríjemnosti riešili dva roky dozadu s najstarším synom ☹ ☹ ☹ a grázlika som si odchytila v meste a urobila som teda riadny krik, ľudia na námestí sa po mne pozerali, čo mi je 😠 😠 😠 😠

dajna11
22. apr 2013

kočky prosííííím,recept na pepermintový krém,nemáte uložený??

aduskatt
22. apr 2013

@jakelina práveže nepovedal, on sa len sťažoval každé ráno, že ho bolí brucho...ostatok som zistila, ked som mu dovolila zriadit si konto na FB, aby zistil, co mali na ulohu, ked bol chory a ten FB som mu potom skontrolovala...........

pristela
22. apr 2013

@artepf nic sa ti nezrazi neboj , urob vsetko natrep 😀 do jednej misy aj pyre , preslahaj /neslahaj zvlast slahacky to je zbytocne/ a na konci prisyp creme ole kolko budes chciet ty aby to bolo huste 😉

anibas
22. apr 2013

@wera.g krááásna 😵 😵

anibas
22. apr 2013

@aduskatt to poteší 😒 😒 😒

aduskatt
22. apr 2013

@anibas no to hej

mimcak
22. apr 2013

@jakelina áno dá sa stým už žiť. Viem,že predtým sa to nedalo teraz to operuju hned. A normalny život hmm no to vieš má to nejaké zadrheli a obmedzovania,ale to už radšej nebudem rozoberať zatial sa to dá,my sme radi,že ho máme ,ale horšie to asi bude vekom, ked si to už bude viac uvedomovať.

marty78
22. apr 2013

ahojte,chcem sa opytat,s cim potierate muffiny,ked ich nasledne zdobite hmotou?Aby mi tam hmota drzala.Mam white icing hmotu.Suuuuuurne prosim!!!!!!!

lamps
22. apr 2013

@marty78 nutelou

reruna
22. apr 2013

@zz134 chyba byla v tom pribináku - ten nesmí jít přímo pod potah, proto to teklo, to nebylo tím ovocem, pokud máš krém, kde je tvaroh nebo šlehačka, musíš celý korpus pořádně obmazat máslem s cukrem, pod potah můžeš dát jen máslové krémy

lussy23
22. apr 2013

@mojmacik krásne perníčky
@kobrtko krásna
@jenie123 krásnučké dielka
@ajka82 krásna tortička @zuzana92101 krásne
@vendullka krásnučké
@wera.g prekrásna tortička @lamps nádherná

katiatko
22. apr 2013

Ahojte dievcata, dlho som tu nebola, vdaka: praca - syncekove ulohy - domacnost a tak dookola.....a obcas sem-tam nejaka torta....a idem pozriet aj tie vase!

jakelina
22. apr 2013

@mimcak držím palečky, aby to bylo dobré 😉

zz134
22. apr 2013

@mimcak ja to chcem vyskusat pocas vikendu ...pls ako si robila? dakujeeeem

zz134
22. apr 2013

@reruna fuha to som nevedela! dakujem!!!!

mamavera
22. apr 2013

ahojte cukrové umelkyne, chodím sa sem kochať, ale teraz by som potrebovala poradiť. Potrebujem do torty plnku - parížsku s trochou masla. Nerozumiem tomu, poznám parížsku šľahačku - prevarená šľahačka s čoko, alebo parížsky krém, ale tam idú na dve šľahačky, sto gramov kakaa a sto gramov cery dve maslá - 500g, takže o troche sa nedá hovoriť. Nepoznáte niečo medzi tým? ďakujem

dadenka1
22. apr 2013

@mamavera no mne sa nechce variť a čakať a šľahať, tkže kupim práškovú Dr Oetker tam ide len trocha mlieka a práš cukor, prípadne maslo a je mňam.. bez stresu, finančne nenáročné a chuťovo v pohode...

jakelina
22. apr 2013

@mamavera já ušlehám s troškou cukru jedno máslo a zašlehám dvě šlehačky s rozpuštěnou jednou 200 gramovou čokoládou a je to krém, kde to máslo není moc cítit.

maca_p
22. apr 2013

moje sobotno nedelne trapenie. polojahodova torta. chcela som jogurtovu plnku, samozrejme som vybrala blby sposob pripravy zelatiny. uvarila som ju a potom som ju chcela rozmiesat v jogurte. no stal sa z toho jeden velky grc. potom som 10x otvorila a zatvorila chladnicku, ze co ja budem teraz o 22.00 robit, ked som nenasla ziadne mlieko, ze by som urobila vyreny krem so slahackou aspon.. v tom prislo vnuknutie, ze urobim aspon plnku do kiwi rezov. nakoniec z toho bola plnka 2 kysle smotany, 1 smotanovy jogurt a 1 slahacka + 1/2 balika OLE pudingu. musim povedat, ze bola super, asi aj lepsia ako pribinacikova. plnka bola vyriesena, tak ze idem dat jahody. co mm rano kupil, do vecera boli na 70% hnile. tak som zasa zacala pobehovat, ze co tam dam.... tak 1 konzerva tropicke ovocie a 2 banany. cize som sla spokojna spat - vsetko vyriesene.
rano mm siel po dalsie jahody aspon na vrch. s cokoladou som mala teda poriadny stres. chcela som vyskusat cokotransfer z bielej cokiny. rozpustena bola hodne husta, tak reku dam trocha cery. a ono to zhustlo do takej podoby, ze sa to nedalo ani natriet ani striekat a ani nic ine. takze z domacich zasom som dala horku, ale bola moc riedka, kedze som nou potahovala pred tyzdnom gastanove hrudky. malo to byt tak 2 cm nad tortou, ale sa mi to vsetko poolamovalo. no púroste torta sen, este ze peciem len pre nas...

ta druha torta mi celkom aj vysla az na zdobenie. robi z vas niektora kocka ozdoby cisto iba z mliecneho marcipanu? mne sa z neho zle modeluje, drobi sa a jednotlive diely sa na seba nedaju nalepit. co s tym?

pralinka25
22. apr 2013

ahojte pridam aj ja dve svoje diela 🙂
syrova bola pre manzela ten miluje syry vo vnutri mascarpone s horkou coko a malinami a svetly mramorak a biela pre mamu k narodkam ta zas frci na bielej farbe vsetko chce mat biele tak mala prekvapko bielu tortu vnutri kavovo orechovo rumova plnka svetly mramorak

zz134
22. apr 2013

@aduskatt prave som sa dozvedela ze asi ano:(

zz134
22. apr 2013

@wera.g dokonalaaaaa

aduskatt
22. apr 2013

@zz134 asi urcite, preto som sa divila, ze si napisala, ze si ho dala pod potah☹ nabuduce uz budes vediet🙂