Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

blcha
25. apr 2013

a ak mozem este poprosit neake inspiracie na jednoposchodovu gulatu svadobnu jednoduchu ta moja svadobna vtacia klietka mala uspech a dostala som na zaklade nej objednavky na dve svadobne na tu istu svadbu jedna obycajna gulata jednoposchodovka a druha asi dvojposchodova este dostanem presne instrukcie 🙂 baby dakujem vam pekne za tuto temu a za vase rady celkom sa mi to zacina rozbiehat ja si teda myslim ze 4 torty do mesiaca su pre mna tak akurat t by mi stacilo 😀 aj ked teraz robim menej fakt vas obdivujem ked zvladate 5tort tyzdenne sak ja nestiham potom nic ine doma porobit a to som doma na matersej

dm1
25. apr 2013

@ajka82 pekne 😝. my sme mali preplatok 21e zase ale to len preto lebo som si navysila mesacne platby radsej

jakelina
25. apr 2013

Holky v Kauflandu je Ole pudink za 8,90. 😉

jakelina
25. apr 2013

Nám ještě vyúčtování nepřišlo. Ale určitě to bude pálka. Zálohy zvedáme každý rok. 😝

ajka82
25. apr 2013

@dm1 tak ja som vtedy tolko nepiekla, takze nebolo treba navysovat... inak som zratala kolko toriet som urobila za tu dobu bolo ich 120 co by som normalne nepiekla (nemam sice vsetky foto, lebo som robila aj take len naholo potiehnute alebo len poliate coko, lebo chceli len ku kavicke, ze predtym im chutilo)

mimcak
25. apr 2013

@ajka82 fiha tak to na tu elek. som zvedavá aj ja.U nás ešte iba teraz robili odpisy.Takže vyhodnotenie bude až niekedy v máji. 🙄 .

mimcak
25. apr 2013

Kočky nemáte nejaké inšpirácie na tortu pre snúbencov? Jeden pán chce pre svoju snúbenicu k ich 7 výročiu. Mali vraj mať už aj svadbu,ale mu zomrel otec tak svadba bude až o rok. Tak chce pre ňu tortu.je jedno čo akurát tam má byť 7 a ,že má ona rada ružovú farbu.

dajna11
25. apr 2013

juchu asi sa trošku zlepšujem,toto su moje druhé orchidejky a páčia sa mi,hlavne farba 😀 😀

sanym
25. apr 2013

Ahojte. Prepáčte že sa sem takto vtieram, ale potrebovala by som poradiť od skúsených cukrárok. 🙂 Torty pečiem len raz za rok - rovno dve keďže obaja synovia majú narodky v júli. Poťahujem a zdobím falošným marcipánom z marshmallow cukríkov. Hmotu som doteraz nefarbila, farby som kombinovala len zmiešaním rôznych cukríkov, prípadne pridaním cviklovej šťavy, kakaa a pod. Lenže tento rok si mladší syn objednal tortu s postavičkami z Mickeyho klubíku. 🙂 Takže budem potrebovať okrem iných farieb aj čiernu a červenú a hlavne farby musia byť sýtejšie. Potrebujem poradiť, ako na to. Aké potravinárske farby pridať, prípadne iné rady čo s tým. Ďakujem pekne. Pridávam aj fotky mojej prvotiny z minulého roku. 😀

blcha
25. apr 2013

@dajna11 krasne sa ti podarili presne taky by som potrebovala 😀 😀 😀 ja teda nic potobne zatial nezvladam 😉

aadulik2110
25. apr 2013

ahojte, rada tu pozerám vaše krásne priam umelecké diela 🙂 rada by som spravila pre syna k rôčiku tortu. Bude to moja prvotina, korpus i krém už mám vymyslený, len by som prosila o nejaké rady, čo sa týka zdobenia. Dizajn mám tiež už vymyslený 🙂 mám kúpený farebný marcipán (neviem, či to bude dobrý poťahovací materiál), ale ešte by som chcela vyskúšať spraviť hmotu z marshmallow cukríkov a dorobiť nejaké ozdôbky - tie by som si chcela spraviť v predstihu, ale neviem koľko dopredu si ich môžem spraviť, či to nestvrdne atď. a potom čím tie ozdôbky prilepovať k torte. Ďakujem za rady a ste fakt šikulky 🙂

eliska22
25. apr 2013

@aadulik2110 podľa toho aký marcipán máš kúpený, keĎ je to niečo z tesca, lidla tak to asi na poťahovanie nebude vhodné, skôr poťah by som volila z tých cukríkov, ja ho používam už 2 roky 😉 recept je na prvej strane tejto diskusie 🙂

eliska22
25. apr 2013

@aadulik2110 k tým ozdobám, ak chceš niečo modelovať na tortu, tak to si môžeš urobiť dopredu, to práve má
stvrdnúť aby to pekne držalo všetko a ak chceš len niečo vykrojiť a prilepiť na tortu, tak to stačí aj už pri tom zdobení 🙂

gumkacka1
25. apr 2013

@pipka ja som este nerobila s jedlou fotografiou. je k tomu taky decor gel - studená glazura. neviem, ako sa to pouzivata, nie je k tomu navod. to sa dava na fotku? akym sposobom?

eliska22
25. apr 2013

@sanym no tak práve tieto cukríky nezafarbíš na sýte farby resp. zafarbíš, ale sa ti to bude drobiť tá hmota 😝
jedine, že tam pridáš bielu čokoládu do tých cukríkov, potom ti to zafarbí 😉 farby ako čierna a červená sú najlepšie ak si kupiš extra gélové farby z eshopu 🙂 celkovo na červenú čiernu sa vždy minie viac tej farby, to sa farbí najhoršie 😝
ja si vždy radšej farbím kupovanú hmotu z eshopu ako smartflex napríklad a ten ti krásne chytá farbu 🙂

pipka
25. apr 2013

@gumkacka1 natri fotku zospodu a ked to prilepis na hmotu, tak mozes jemne potriet aj zvrchu, tie farby tak obzivnu 😉 bude to krajsie 😉 , netreba to riedit ani nic s tym robit, pouzivas to tak, ako to je 😉

pipka
25. apr 2013

moje zachranarske zlozky som rozsirila o saniťáka 😀 😅 😀
uz len policajt mi chyba 😝 😀
mramorak, pribinak a maliny , 3,9 kg

aduskatt
25. apr 2013

@pipka policajta mam doma🙂))))

petkaa28
25. apr 2013

Tak po dlllhej dobe pridam aj ja foto :D inak som leniva a iba vas citam :D

lamps
25. apr 2013

moja tortuša, podobnú som už robila len v žltom prevedení

gumkacka1
25. apr 2013

@pipka jeeeej, dakujem za odpoved, lebo som naozaj nevedela co s tym. ten gel je vlastne pipingel?

eliska22
25. apr 2013

@lamps jééééééééj ďaľšia krásna kvetinková od teba 😵 😵 😵 😵

aduskatt
25. apr 2013

@gumkacka1 nie, pipinggel je v plastovom kelimku s vrchnakom, ma tusim 283 gramov..........v podstate Ti urobi asi taku istu sluzbu ako ten modecor. Piping gel sa vyuziva na vyrabanie kvapiek rosy, vodnej hladiny atd... 🙂

sticker
25. apr 2013

@lamps Nádherná 😵 Takýto štýl sa mi veľmi páči. Vedela by som "ochkať" na takýmito celé dni 😀 A chcela samozrejme aj vedieť robiť 😒

dajna11
25. apr 2013

@blcha díky teším sa z nich🙂 na to že su vykrajované od oka lebo nemám silikonku ani vykrajovačku su myslím ok 😀 😀

sticker
25. apr 2013

@aduskatt Adi takú stužku ako dala teraz @lamps teraz na torte - máš také aj ty? Alebo to sa dá kúpiť v galantérke? Vlastne idem mrk stránku tvoju 🙂

aduskatt
25. apr 2013

@sticker momentalne su tam len klasicke atlasove stuhy, take ozdobnejsie si kupujem v galanterke

woman04
25. apr 2013

@pipka perfektná..šup šup policajta spraviť 🙂...nech to máš komplet ... 😀

mojmacik
25. apr 2013

@lamps ja som z tych tvojich vytvorov vzdy pafff 🙂

nika1985
25. apr 2013

@timotejkabrejkova gratulujem strasne moc drzim palce 😉