Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
27. apr 2013

@lamps veru veru ...budem jej musiet do toho redbullu nieco namiesat 😅 😀 😀 😝
sak toto sa uz neda ....na to sa uz ani pozerat neda, ako nas tu svorne nici 😠 😀 😀 😀 😀 😅

slubujem, ze ked ju najblizsie dotiahnem k nam na chalupu, tak jej tam nieco "spravim" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pipka
27. apr 2013

nejake harrypotterovske zaklinadlo na nešikovnost si nepamatate z filmu? 😕 😅 😀 😀 😀 😀 😀

lamps
27. apr 2013

@pipka to nie, len žiadne násilie ani nič do Redbulu, stačí jej pekne dohovoriť, pekne s ňou treba, aby na nás nezanevrela 😀 😀 😀 😀

pipka
27. apr 2013

@aduskatt berieme kazdeho 😀
sak ja uz normalne ani nemam chut strudlu spravit...ze sa mi pos... 😅 😀 😀 😝

aadulik2110
27. apr 2013

@lucula73 prečítala som si tu zopár postupov a dozvedela som sa, že treba to potrieť maslom vyšlahaným s cukrom - ale asi slabú vrstvu som dala.... lebo naozaj som to len tak jemnučko natrela

lucula73
27. apr 2013

@aadulik2110 ale to by malo stačiť,ten poťah ak dáš na tortu,musíš rukami uhladiť...je na to dobrá taká žehlička na marcipán a prejsť po vrchu aj bokoch torty a to sa uchytí.......pokukaj u čínanov..mavajú to...

mia114
27. apr 2013

ahojte moje tohttyzdnove torty, som mala co robit, a to aj problemy v praci k tomu, no des, tyzden som priadne nejedla a nespala ☹
aspon som ale potesila oslavencov tortickami 🙂

njonja
27. apr 2013

@79zuzana si poklad! dakujem!

79zuzana
27. apr 2013

@njonja za malo...konecne mozem nieco poradit aj ja 😉 lebo inak tu stale chodim pre rady 😉

pristela
27. apr 2013

Holkyyy ,sa budem blbo citit ☹ ☹ ☹ 😝 vsak mam uplne take isste torty ako vy!!! a ked kukám na tie reakcie mojich chlapov doma na ne tak si myslim že som uuplne niekde na zaciatku 😅 takze uzatvaram temu mojich tort 😝 , ale aj tak moooc dakujem , som taka rada že vas mam 😵
@pipka , veru pocuj , mohli by sme dat nejaky zraz , ked uz ted zdrhas zaseeee z Blavy ked tam idem 😠
@anibas tortuchy ako vzdy uuuzasne , ja ani neviem ze je nejaka sutaz 😀 😀 😀 ja niesom nejak extra sutaživý typ 😕

pipka
27. apr 2013

@pristela no ze vahas....ja mam nasu chalupku stale v ponuke...cele leto a vlastne hocikedy...sak si videla, miesta dost, aj kuchyna velka, mozeme piect, varit, kecat aj jest a slopat 😀 😀 😀 😀 😀 ananas nachystam 😀 😀 😅

pristela
27. apr 2013

Holy prosim vas , torta Snehulienka a sedem trpajslíkov 😀 ako by ste to ratali? Snehulu v cene torty a trpajslov +cena na vyše? ak ano tak sa kolko jeden ?

@pipka uz len pre ten ANANAS !!!!! 😀 😀 😀 😀

pipka
27. apr 2013

@pristela a aka velka torta to ma byt? bo ak dvojkilovu, tak by som im na nu spravila kilovu snehulku a polkiloveho kazdeho trpajzla 😅 😀 😀 😝

mariann2
27. apr 2013

ahojte, moje tohtotýždňové, už som unavená a nechce sa mi vymýšľať, tak sa niektoré aj podobajú 😝 sú to jedny z mojich posledných, už len pár týždňov a nastupujem do roboty, som aj celkom rada, že sa mám na čo vyhovoriť, keď mi ľudia volajú a chcú tortu, fakt už mám toho dosť ☹ som rok a pol prilepená k linke, chcela som to robiť pre radosť, ale nejak sa to zvrhlo na povinnosť a cítim, že to už nie je ono, tak je asi čas, dať si pauzu

zuul
28. apr 2013

@jakelina uz od piatku mam mensiu papucu na ruku, namensio mi to zaviazali, tak s tym viem viac hybat, no nevyzera to vabne ked mi to prevezuju, ze este tyzden. a potom to bude skarede.

@sticker vymenim ukazku konika za ukazku kvietkov 😀 tie zasa robia problem mne.

zuul
28. apr 2013

@denuschka7 paradna gitara, aj sa ti zmestila do chladnicky?

zuul
28. apr 2013

@pipka nema robis z potahovky ci z ryzovych? myslim, telicko. teraz ma caka lienka taka tak smirujem. 😀

sticker
28. apr 2013

@zuul Si ma pobavila, keďže ja som úplny začiatočník 😀 😀 😀

levandulka3
28. apr 2013

@lussy23 dala som v popise model kĺbu kolena - taká bola požiadavka bolo to pre doktora-traumatologa, ostatné ich návrhy boli ešte nechutnejšie

maya30
28. apr 2013

tak toto su posledne 2 tento tyzden, tu so srdieckom som uz robila niekolkokrat, tak som teraz trochu pozmenila farby. Autickova s cestickou je na 1 rocik, do pneumatiky si zapichnu sviecku, obidve 3kg

maya30
28. apr 2013

@mariann2 presne ten pocit zacinam mat ja - ze sa to zvrhava na povinnost ☹ ale tiez pocitam ze sa onedlho zamestnam a potom budem robit uz len pre radost 😉

adrika202
28. apr 2013

na krstiny 🙂 svetlý korpus,pribinák-čučoriedky 🙂

denisak77
28. apr 2013

@mariann2 verím ,asi som na tom podobne,už ani všetky objednávky neberiem,lebo by som sa z toho zbláznila a potom nie je čas ani sa pohrať s tortami,iba čo najrýchlejšie spraviť a aspoň u mňa to tak aj vyzerá.Cez prázdniny si dávam pauzu,lebo je príliš teplo a nemienim montovať klímu a ani sa mi nechce zabávkať sa .V zime je to iné nie je čo robiť,ale v lete a ešte v dome,nestíham nič,lebo burina rastie a rastie ,aj keď nesadím zemiaky a zeleninu,ale kvietkov mám veru požehnane,ale to asi každá z Vás to v lete určite takto pociťuje.Nejak som sa rozkecala.

levandulka3
28. apr 2013

@maya30 prekrásne torty akú farbu máš na tom srdiečku veľmi sa mi páči 😵 😵 😵 😵 😵

aduskatt
28. apr 2013

@denisak77 tak ale mas pravdu🙂

lifinka
28. apr 2013

Přidávám včerejší dokončený, šmoulinka nic moc 😔 , ale co už.....

rachel36a
28. apr 2013

kočky niektorá tu dávala recept na roládu bez točenia za horúca a nemôžem ju nájsť... prosím dajte link...

aduskatt
28. apr 2013

@rachel36a myslim, ze to bola @jakelina Majka

rachel36a
28. apr 2013

@aduskatt aj mne sa vidí, ale nemôžem ju nájsť a chcela som ju teraz upiecť....

jakelina
28. apr 2013

@rachel36a už píšu recept.