Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
15. sep 2010

@bianca Ten korpus od Ali? 😕

bianca
15. sep 2010

@zdenallicka ano.Ale ja pravda ze som ho presusila zrejme,Bol to prve co som piekla v novej rure

bzucinka2
15. sep 2010

@zdenallicka dakujem a to kazdy korpus treba pliat, tak to robite? 😅

bzucinka2
15. sep 2010

@bianca a nemala si pustenu aj vetilaciu pri peceni? 😉

bianca
15. sep 2010

@bzucinka2 nie nemala.To este neriskujem vobec.

reruna
15. sep 2010

@benjik roztomilá Julie 🙂
@nadulici to je nádhera 🙂

reruna
15. sep 2010

@llumka všechny dorty krásné
@bertica.h taky jsem dělala mramorový korpus a salkový krém, ještě jsem tam měla višňovou marmeládu, je taková kyselejší, tak aby to nebylo tak sladké a bylo to super

reruna
15. sep 2010

@anibas super všechny 3 dorty - ta vana 😀 😀 😀

anibas
15. sep 2010

@reruna A ty ? ja som z toho auta spadla na zadok !!!! krásne sa ti podarilo ... a tá červená faba 😨

gabika11
15. sep 2010

kocky, prosim vas poradte ako obalujete ten polystyren, co je pod tortou, mate to take pekne rovne a mne sa ta potravinrska folia na tom baliacom paieri stale krci nie je tak pekne vyrovnana.... 😒
ja som kupila ten hrubsi polystyren ako 1cm na to ale ked osm to rezala, tak des doma, vsetko sommusela zmetat, aby nahodou maly nedal do pusy, desne to prilnava na povrchy...
@llumka nadherne torticky, sikulka, zlate rucicky
ja som piekla korpusy, ale tiez s ami vlemi nedarilo, piskota klasicka z 5 vajec mi nevybehla, potom som robila ten mrmaorovy, to slo ako tak...
potom som si urobila hmotu varnu, ale ked som ju valkala a chcela prelozit na tortu, sa mi trhala vlastnou vahou, este ze som mala doma celofan, na ktorom som kajke k 2 rocku valkala torticku, tak som na nom rozvalkala apotom tak prelozila na tortu, neslo to uplne zahladit, takze je to mierne pokrcene napovrchu a potom som to len tak jednoducho zdobila srdieckami malymi a vlekymi a kedze mi neslo z tej varnej hmoty urobit z vypichovacky meno, tak som len tak vytlacila na vyvalkanu vyfarbenu hmotu a potom som to obkreslovala ciernou farbou, mne sa to moc nepaci, ale ked urobime fotky, hodim to tu...aj ked sa nemozem s vmai vobec porovnavat, ake ste sikulky cukrarky 😉

bzucinka2
15. sep 2010

j aobalujem karton radsej ako polystyren a davam radsej baliaci ten nie papierovy, ale taky strieborny zozadu a foliu uz nedavam 🙂

reruna
15. sep 2010

@anibas díky 🙂 líbilo se všem, ale nebylo to ještě úplně povedené, vzadu byl potah potrhaný .... dalo by se na tom hodně vylepšit, ale tak na svůj 4. pokus jsem byla celkem spokojená 🙂

reruna
15. sep 2010

@anibas a ta červená je prášková malinová červeń a jahodová červeň smíchané z každé tak půl sáčku 😀 a mmf z haribo rubino neumytých

reruna
15. sep 2010

@gabika11 já jssem obalila do balícího papíru karton z krabice...

rybca
15. sep 2010

Torty nadherne, naj asi ta vana..🙂))

@anibas - ako si robila tie dlazdice?

@zlatat ja tiez pri farbeni sulam medzi rukami, alebo valcekom na doske a prekladam ako listkove cesto a rychlejsie sa mi to ofarbi a vznika aj zaujimave mramorovanie
@alionuska a co keby som pouzila namiesto polohrubej muky hladku? lebo tu polohrubu nekupim..:(

alionuska
15. sep 2010

@rybca tak daj na polovicu hladku a hrubu.... 😉 😉

gabika11
15. sep 2010

tak tu jer ta torta, avsak nestihla som odfotit, ked po nu svagrinka s brsatom prisli, a ked som dosla, tak uz bola nacata...

winona24
15. sep 2010

ahojte kočeny....

tak ja som akurát dala do rúry sacherku....ehm...som zvedavá čo zo toho bude.... 😕 😅

a už mám zarobený tento poťah:
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=50094

dala som ho zamiesiť do DP....ja som myslela,že pri tom porodím....už som ani nedúfala,že sa to spojí dokopy.... 😕 😕 😨 😨 som zvedavá čo z toho bude taky tak

zlatat
15. sep 2010

@gabika11 Ja obaľujem kartón - narežem si z krabíc asi 2-3 rovnaké kusy ( podľa toho aká bude ťažká torta ), obalí v balliacom papieri a na to dám potravinovú fóliu - muž mi doniesol z práce takú zmršťovaciu - je trošíčku pevnejšia ako klasická, čo sa predáva v obchodoch, tak sa mi to dá celkom pekne vyrovnať.

zlatat
15. sep 2010

@gabika11 peknučká 🙂

Ja práve googlujem a vyberám tortu pre moje deti. V polke okt. budú obe oslavovať svoje narodky a ja neviem, čo im upiecť. Radko vymýšľa, že 3D formulu - v živote som ju nerobila a ani fotopostup som nenašla - no neviem ako to zbúcham. Alebo ho prehovorím na niečo iné 😀

zlatat
15. sep 2010

Ozaj dievčatá, ako prevlhčujete korpusy? Koľko toho rozvaru dávate a ako to robíte - lyžičkou?
Ja som to nikdy nerobila, dokonca ani ľudia, ktorým som piekla torty sa mi nikdy nesťažovali, že by bol korpus suchý, len teraz sa mi jedna kočka posťažovala, že piškóta bola trochu suchá - moja chyba - mala som sa jej spýtať, ako to majú radi, či vlhké, alebo nie.

No každopádne už budem musieť zvlhčovať, len sa bojím, aby som to neprehnala a nebola potom piškóta zase veľmi mokrá. 😒

rybca
15. sep 2010

@alionuska ani hrubu nekupim, este max Bakmeel, co je hladka spojena uz s kypriacim praskom..:(

zlatat
15. sep 2010

@llumka úžasné torty, klobúk dole. 🙂

Ja v poslednej dobe pečiem len trošku upravený Bohušov nastavovaný korpus - vôbec sa mi nevyduje, neprepadne, je jemný a zároveň pevný. Múku používam len hladkú.
Pečiem po plátoch, lebo keď som naraz piekla hrubý korpus, tak sa mi stalo, že kraje boli veľmi prepečené a stred nedopečený ☹
Takže do takej 24 cm okrúhlej spravím cesto z 3 vajec a pečiem ho na 170 st. 25-30 min. a je supeeer.

zlatat
15. sep 2010

@winona24 ja som asi posledné 3 torty piekla - mramorový korpus, falošný parížsky krém + banány ... toto si želali.
k salkovému som dávala obyčko biely korpus.

lelou
15. sep 2010

ahoj holky 🙂
@zdenallicka zaregistrovala jsem problem s korpusem, ja teda pecu asi podobny jako ali: kolik vajec tolik lzic mouky a cukru a horke vody, s cukrem sleham zloutky, pak pridam horkou vodu nakonec mouku s prdopecem, pak usleham na tuho bilky a vse dohromady lehce promicham.
necetla jsem recept od ali, ale asi je to podobne, jen nevim jestlůi tam dava tu horkou vodu
muzu rict, tenhle piskot pekne vyleze a je jemnoucky 😉

zlatat
15. sep 2010

@bianca aký džem dávaš pod salkový karamelový krém? Ja som nevedela, aký mám dať, tak som radšej nedala žiadny, aby som to nepokazila.

Jáj ešte som zabudla - ja mramorový robím z klasickej piškóty, ktorú používam na torty - len si 1/3 oddelím a zafarbím kakaom a postupujem ako pri mramorovom a je to skvelé.

bianca
15. sep 2010

@zlatat ja davam domaci malinovy ale podla mna pikantmy kecup trochen kyslejsi bude uzasny.Ja mam otiz najradsej korpus s dzemom 😅 no teraz ked trobim ja a nedavam kilo masla na 20 dk kremu mam rada aj kremy

bianca
15. sep 2010

@lelou nabuduce skusim ten tvoj

winona24
15. sep 2010

@zlatat ten takú kombináciu som chcela aj ja....toto pečiem len na skúšku...uvidím...možno nakoniec skončím pri tejto variante....mne sa mramor podaril zatiaľ vždy...a mne aj chutí...

baby praskol mi ten korpus na sacherku...je to normálne???

winona24
15. sep 2010

baby keď chcem teraz nafarbiť tú mliečku hmotu ,tak ako??? mám práškové aj gélové farby???? v alkohole rozmiešať??? ČI??? 😅 😅 😝