Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lawli
28. apr 2013

@aduskatt tak roboty ja vcelku dosť...vyšľaháš nad parou bielka s cukrom (40min)...potom si nastriekaš zdobiacim vreckom na papier tvar torty ,každá plat zvlášť a sušíš v rúre ako pusinky...zo žltkov a cukru si znova nad parou vyšĺahaš tuhu masu ,do chladne pridáš maslo a kakao ,alebo čokoládu...ja som robila z 10 vajíčok , 1kg cukru 😝 ,2 masla a kakaa....

aduskatt
28. apr 2013

@lawli no diiiiiiiiik, staci mi to citat a nejak sa mi do toho uz nechce🙂

aduskatt
28. apr 2013

@lawli a chuti to ako pusinky?

lawli
28. apr 2013

@aduskatt hej to biele ako pusinky a plnka ako klasika z vajíčok nad parou ,ale v čoko verzii....mne sa do toho tiež moc nechcelo, ale manželovi sa to páčilo ,že dobre vyzerá tak može byť dobrá....no čo pre neho nespravím ,že jo ? 😅

aduskatt
28. apr 2013

@lawli no, pusinky mne nechutia, takze pre mna fakt nic zaujimave🙂 ale mas recht, ze co by sme pre nich neurobili🙂

lawli
28. apr 2013

😀 😀 😀

ajka82
28. apr 2013

@vecernicci ja som tu formicku uz videla a som rozmyslala ze by sa mi asi taka raz zisla 😎 http://www.webareal.sk/formy-na-pecenie/eshop/8...

ajka82
28. apr 2013

aky paradny vikend, no uz sme doma, tak sa mozem zas vrhnut na modelovanie...presla som narychlo vikend a chvaaalim vas vsetky 😵

mimcak
28. apr 2013

@1zaza prosím ťa na tej svadobnej si ako robila ten ozdobný lem dole.Už som to viackrát videla,je na to nejaké vykrajovatko? Inak tortičky krásne 😵

lokalistin
28. apr 2013

@lawli ja som si ju raz kupila,ze skusim co to je kupili sme taku malilinku a aj ta sa vyhodila

janula.h
28. apr 2013

@pristela sakriš ženo WAW!!!

zuzana92101
28. apr 2013

@lawli ja som este nejedla ani nerobila...ale ako citam tvoj postup ani robit nebudem 😀 a popravde, ja taketo snehove sladke veci nemusim...
ale raz to chcela odo mna zakaznicka....ale vtedy som ani netusila ako sa to robi, takze som odmietla...nastastie 😝

zuzana92101
28. apr 2013

@denuschka7 gitarka supeeer, mna caka jedna v auguste...z coho si robila struny?

luciahromadkova
28. apr 2013

@jakelina prosím toto das do akej formy, myslim velkost ?
ak aku mas skusenost do formy 20x20 a 30x30z kolkých vajicek tento recept z celých vajec? uz som chcela skusit- necakane prisla torta na utorok, ale nevedela som z kolkých vajec urobit do 30x30, tak som radsej upiekla vyskusaný korpus
dakujem za odpoved

dm1
29. apr 2013

@lawli ja som to raz jedla na svadbe nieco tak presladene som v zivote nejedla u mna rovnako 0 bodov. ale jedna nasa cast rodiny vzdialena sa ide za tym pretrhnut iba take si v cukrarni objednavaju

dm1
29. apr 2013

@lawli ty brdo ked pozeram ten krem tak to sa sice robi ako klasika nad parou ale teda ja tam davam daleko menej cukru ze kilo 😀. Ja na 10 vajicok davam len 400g cukru

viera6
29. apr 2013

@lawli u nas veru išla na prekvapenie,Kto ma rad laskonky tak tato mu nerobí problém 😀

dm1
29. apr 2013

@viera6 ja milujem laskonky ale ta torta bola pre mna nee to bolo uz mooooc sladke 😝

viera6
29. apr 2013

@lawli ja som skušala z 5 vajec ,žltka sa miešali nad parou a do toho išla varena kava a v nej rozpustene kakao,potom čokolada a do tepleho som rozpustila maslo ...po vychladnuti som to prešlahala a plnila ...tato plnka je taka čokoladova...
@aduskatt

viera6
29. apr 2013

@dm1 no tato plnka je taka horkejšia takže sa to vykrylo a ja som ešte pridala viac kavy taže to nebolo take príkre..a na tych 5žltkov som dala 140g cukru..

artepf
29. apr 2013

ahoj holky, skromně přidávám taky svoje dorty za tento týden, ale po takových nádherách, co tady přibyly za víkend, už je to jako nošení dříví do lesa 😀 😀

artepf
29. apr 2013

@viera6 já mám uložené tyto, od @pristela je tam samozřejmě taky, ta má všechny dorty dokonalé 😵

denuschka7
29. apr 2013

@zuzana92101 Dakujem Zuzka 🙂 struny su obycajna strieborna nit 🙂

zuul
29. apr 2013

@zuzana92101 zuzka podaril sa korpus? idem aj ja piect.
@jakelina a je dlho taky makkucky ako ten bielkovy? d.

zuul
29. apr 2013

@artepf ta tvoja dinova super, mozem sa inspirovat? mna caka len iny dinosaurus. tie vajcia? to si ako spravila? d.

katuskad
29. apr 2013

@lawli ja som tiež robila už penovú, tiež na veľmi sladké nie som ale toto mi chutilo. robila som len tak na skúšku pre nás doma a každý pochvaloval....

dm1
29. apr 2013

@viera6 ja som sa vzdy bala dat menej curku do slahanej nad parou ako 40g na vajicko lebo sa mi stalo ze ked som dala menej tak som spravila prazenicu sladku 😝. Takze 140g je uplne v pohode?

viera6
29. apr 2013

@dm1 mam recept na 10 žltkov 300g,ale kedže som robila polovičnú davku mala som dat 150g ,ide tam ta čokolada a ta to ešte zhustne takže som dala len tych 140g cukru...a kava s rozmiešaným kakaom to sa šlaha nad parou a zašlahala som tak aj maslo...nehala vychladnut najlepšie do druheho dna v chladničke...prišlo mi to ako parižska...na druhy den som to už len prešlahala a doliala kavy lebo mi to prišlo moc huste...
no a na 10bielkov mam 700g jemneho kryš.cukru,ale do polovice som dala 340g tiež menej ako do plnky....a v pohode...lawli ..písala až 1ky a to je ozaj dost...

mojmacik
29. apr 2013

jedna..taka trochu retro sanitka 🙂 ....noooo a stírače stírajiiiii 🙂 ... no pekne som nadavala,v byte 27 stupnov,chladnicka tiez akoby viac hriala,nez chladila...esteze nepeciem ako vy 🙂 co sa teda mnozstva tyka 🙂

jakelina
29. apr 2013

@luciahromadkova já z těch 6 dávám do formy 24 cm, ale do ráfku ne do té rozevírací, aby se mohl zvedat hodně nahoru. Ta rozevírací je nízká a pak se tak hezky nezvedne. Do té velké 30x30 moc neporadím. Nemám žádnou tak velkou a nikdy jsem nepekla víc jak z 10 vajíček. 😉