Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

muffinka8
29. apr 2013

@lucula73 áno, ale predtým bola tá šľahačka celú noc, aj viac v chladničke. A pridala som aj stužovač šľahačky, lebo to bolo riedke, lebo som dala málo cukru.

mnamuela_aduskatt
29. apr 2013

ženičky, mrk na kratke spravy v mojom profile🙂

jenie123
29. apr 2013

@lucula73 aj som hladala postup, ale nic som podobneho nenasla.. tak len tak podla obrazka

lawli
29. apr 2013

@zuzana92101 ja tiež moc sladké nemusím,ale jednu pusinku raz za rok si dám ,ak je príležitosť...no totok ehm neviem ale jedine čo to vistihuje je sladkéééééééééééééééééééééé 😀 😀 😀
@dm1 no ak to niekomu chutí ,tak nech....ja som skúsila a viac nikdy 😀 😀 😀 a laskonky mám tiež rada ,no s týmto sa to nedá porovnať ...a to že kilo cukru som tam dala ,mi trklo až keď som to škoštovala 😀 😀 😀 😀
@viera6 tak sa niekto našiel komu chutí...hold mne nie...a laskonky mám rada ,no nedá sa to porovnať toto ,je príšerne sladké 😔 😅 a recepty na plnku mám doma dva do toho druhého tiež ide čokoláda ,no nemala som doma 🙂 ale káva tam nejde...ako plnka pohoda ,len menej cukru...a s kávou to by tiež šlo ,mám kavové veci rada ,ale v kombinácii s klasika piškótovým cestom...kombinácia s "pusinkami" eee - nikdy viac 🤐
@katuskad hmmm ,no čo ti napíšem ak ti chutí ,tak ok...a musí to chutiť aj iným ,veď je ich všade habadej pofotených...u nas proste nechutila nikomu...ale skúsila som 😉

pipka
29. apr 2013

moje dnešné a ďalsie ma cakaju zajtra 😅 😝 😀
a jedna specialna "chladnickova" pre Pristelku moju milovanu 😎 😎 😎 nech ma radost 😎

lawli
29. apr 2013

@pristela super moja takéto správy fakt potešia...a dodaju energiu na ďalšie sladké tvorenie....sama som to zažila minulý pondelok , ak si spomínaš na tu svadobku čo som bola opravovať ,tak mi prišlo niečo podobné ,ale najkrajšia nebola (asi ☹ ) keďže bola prerábaná...no vraj všetkým veľmi chutila a chodili si na duplu ,tak to poteší...splnila účel 🙂 a už mám ďalšie objednávky od svadobčanov 😵

jankaadam
29. apr 2013

@lussy23 Ďakujem

nika1985
29. apr 2013

babule tak poslusne hlasim ze pismenka mi idu von len to asi vazne treba nechat aj pol hodku nech hmota vyschne dakujem pekne za rady. @pristelka @lamps @daducha 😉

nika1985
29. apr 2013

@jenie123 prosim ta ty to kedy vsetko stihas si tehu,doma mala praca a este aj torty klobuk dole. Ako sa citis vsetko ok?

gumidekmomo
29. apr 2013

@monikad1 mozem sa spytat aku formu ste pouzila?som zaciatocnicka a kazda rada dobra 😉 ...ja by som chcela synovi upiect k prvym narodeninam a vidim ze uz ste ma predbehli 😀

luciahromadkova
29. apr 2013

@pipka torty super aj ta chladnička 😵

viera6
29. apr 2013

@lawli ja som koštovala len plnku,hlavne je ,že to chutilo tim pre ktorých som to robila 😝 ja nemusím ani klasické torty nie ešte taketo ani koláče ja upečiem,ale nemusím 😀 😉

luciahromadkova
29. apr 2013

@jakelina nevadi dakujem, skusim nabuduce do rafiku 20x20 a podla toho uvidim, potom napisem.

jenie123
29. apr 2013

@nika1985 vies, ze ani neviem ako ;););) do prace som nastupila len minuly tyzden stvrtok a je to len na chvilu, zaskakujem za maminu.. A hlavne pracovnu dobu mam od 6-14.. Tak super a teda v piatok ako skoncim v robote, nastupujem na dalsiu smenu s tortami.. ;) musim si potiahnut do noci, ale da sa to.. Ked ja truba neviem povedat nie.. :( tehotenstvo super, brusko uz pomaly vykukuje, inak by som ani nevedela, ze som tehu.. Vysli mi zle vysledky triplle testov, tak sa snazim zabavit sa co najviac, nech na to stale nemyslim.. :( ty si ako uzivas tehulkovanie?

luciahromadkova
29. apr 2013

@lawli vcera som piekla ivi ten tvoj korpus co mam recept od teba, forma 30x30 robim take apple jablko sestra ide niekam berie to ako darcek k narodeninam. piekla som som zo 16 vajec. tak som najprv zistila, ze len zmiesat to spolu, ved som normal malu misu, nabuduce asi miesam v lavori na pradlo, pekne vysoky sa podaril a aj poriadne teda narastol
mala som inak obavy ci to nebude vela 16 vajec a stacilo by mozno aj 14, len som to rychlo potrebovala a nebol cas sa pytat 😀

zuzana92101
29. apr 2013

babulky, robili ste niektora s pravym marcipanom? jedna zakaznicka ho chce, chce tortu pre chlapca hasicska tematika...da sa pravy marcipan aj pekne farbit? Mozno hlupa otazka, ale nemam s tym vobec skusenosti. A kde sa da kupit take vacsie balenie? dakujem za rady

dm1
29. apr 2013

@zuzana92101 s pravym marcipanom robieva @florentina skus sa jej opytat ale aj pristelka uz tusim robila s lusil

sisix
29. apr 2013

@zuzana92101 Ja pouzivala marcipam 3:1 a 1:1 barvi se dobre ale potahovani s nim mi moc neslo. Trhalo se to. JA ho pouzivala na figurky a kyticky a ted uz delam jen se smartflexem.

monikad1
29. apr 2013

@gumidekmomo juj, forma bola okrúhla a ja som z toho potom po naplnení vykrojila hviezdičku. Bolo z toho viac odpadu, ale rodina sa potešila. Tiež som rozmýšľala, ako to urobiť, ale nič iné ma nenapadlo. 🙂

nika1985
29. apr 2013

@jenie123 tak to je super ze mas taku prac.dobu. Davaj si pozor aj mne uz brusko vykuklo uz sa to neda schovat 😉 Ja uz nepeciem moc iba tak sem tam nezvladla by som to mala ma teraz obdobie vsetkeho sa boji stale ju musim nadrapovat potom ma boli brucho a tak dokola ja mam asi vsetky priznaky tehu mam nieco z tlakom akurat zajtra idem na sono hadam sa uz dozvieme aj co to bude. Drz sa neboj vsetko bude dobre.Hlavne spomal aby si si oddychla dietatko potrebuje zdravu maminku este budes potrebovat vela sil.

lawli
29. apr 2013

@luciahromadkova 😀 😀 😀 no je hodne toho cesta to ti potvrdím ...rozmer rafku 30x30 nemám ,ale mám obdlžník 36x25 to je asi to isté a dávam 16 vajíčok ,ale tak ja mám rada vysoké torty...a oval mám tiež v tom rozmere 36x25 a tam dávam 14... 🙂

artepf
29. apr 2013

@zuul jasně, že se můžeš inspirovat, to mě těší 😀, já chodím pro inspirace hlavně sem 😀 😵 a vejce jsou jednoduše celé z marcipánu (nejsou duté 😀 ), nechala jsem je trochu vytvrdnout a potom jedlou černou fixou jsem tam domalovala praskliny 🙂

jenie123
29. apr 2013

@nika1985 dakujem.. snazim sa dost oddychovat cez tyzden.. a tiez si hovorim, ze budem tolko tort robit, ale vzdy sa to nejako nakopi.. 🙂 my uz vieme co cakame.. minuly tyzden sa na ukazal - ze vraj to bude chlapcek.. 🙂 o mesiac ideme na morfologicky ultrazvuk tak tam si to dufam potvrdime a dufam, ze nam potvrdia, ze bude v poriadku..

alexandrakocikova
29. apr 2013

moje tortičky.Arsenal club a Harley torta do Harley Davidson pubu v Bratislave🙂

artepf
29. apr 2013

@jakelina díky, já jsem taky nejdřív nevěděla, jak na to kolečko, vyválela jsem si marcipán a potom jsem ho na něčem podobnýho tvaru chtěla nechat vytvrdnout. Jenže jsem nic vhodnýho, ani u dětí, nenašla, tak jsem si vyřízla takovou šikmou kostku a kulatou kosticí jsem ten vnitřek jakoby "vytlačila" a vytvarovala, udělala malý kolečko a vyválela tenké hady, pod tělo kolečka jsem dala kostičku z lega a ty hady jsem přilepila nejdřív jeden den zespodu jako tři nožičky a druhý den jsem s nima připojila malý kolečko a rukojeti, který jsem podepřela taky několika kostičkami z lega, dokud to nevytvrdlo. Doufám, že je to aspoň trochu srozumitelný 😀 , měla jsem to spíš vyfotit 😒 .

artepf
29. apr 2013

@lucula73 jo jo, já používám montanu, vyrábím si jí většinu den předem, pak má nejlepší konzistenci na potahování, čerstvá je dost měkká a trhala by se 😝 . A datum spotřeby vlastně taky přesně nevím, ono je napsané jen na tom prášku, než se marcipán zadělá a tam je většinou tak 4 měsíce. Ale já ho používám na postavičky tak 3 týdny, víc ne a zatím mu nikdy nic nebylo 🙂

lucula73
29. apr 2013

@lawli a z tej ovalnej torty 36x25 koľko asi váži tortička dva krát plnka tri krát korpus??chcem si kupiť oval a neviem či tento či ten menší..............už som sa tu an to pýtala raz,len furt som sa nerozhodla.......

marcikova
29. apr 2013

@vlada111 nadherne torty a ten Shrek, úzasnyyyyy... no krajsieho som este nevidela .....

lawli
29. apr 2013

@lucula73 fú no to ti nepoviem ja vždy plním 4x korpus a 3x plnka...a váži cca 6-7 kg ...asi dva týždne dozadu som robila tortu v tomto ráfku (ak si spomínaš s notami) a mala 6,5 kg... 🙂

asianflower
29. apr 2013

klobuk dole holky..nadherne torticky co som si tu popozerala..ja som len pred nedavnom zacala , stale sa je co ucit..🙂) treba urobit nejaky klub cukrarok a vsetky tzv. cukraarne sa mozu zavriet..🙂) tuto som robila vcera..s malinkym mi to trvalo sice den-noc-den 🙂 ale potesila..teda aspon sa tak tvarili🙂) tak vela zdaru pri dalsom peceni!