Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

luciahromadkova
1. máj 2013

@mariann2 neviem ci pomoze, ja by som asi stiahla slepu mapu europy
a to by som vyrezala ako pevninu, potiahla modrou a dookola tak ako na obrazku nizsie dala zastavy/vlajky europskych statov
alebo aj dominanty europskych miest by sa dali, ale to chce asi dlhsiu pripravu
a mozno aj ta kniha na oblatky pohladnice eu miest a nejake tie dominanty napr. eifelovka modelovane a lebo aj vlajky/zastavy

florentina
1. máj 2013

@nellynka ano. Jen nevím, zda ho tak narychlo seženu. Mám na pondělí objednávku z dneška, na dort s tématem lego a bude tam docela dost lego kostiček a představa, že budu dělat každou kostičku ručně...jdou na mě mrákoty 😅 . Na toto by to bylo ideální, někdo tu i tuším kdysi přímo psal, že lego kostku z toho má odlitou. Já s tím ještě nikdy nedělala, jen na to myslím od té doby, co se to tu probíralo. Nejsem si jistá, zda @dm1 s tím nemá přímou zkušenost.
Já k tomu před chvilkou četla toto:
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=192&...

florentina
1. máj 2013

@jakelina smíchala jsem drobečky z korpusu spolu s troškou cukru a celé jsem to pak smíchala s tmavě stříbrnou prachovou barvou. Je to tato:
http://www.hospodynkam.cz/hospodynkam/eshop/20-...
ale podle mě je ta barva spíš šedivá než stříbrná...
Jé, jsem moc ráda, že konečně můžu taky jednou poradit já tobě 😉 .

mariann2
1. máj 2013

@luciahromadkova tá kniha je krásna, ďakujem, niečo určite použijem
@florentina ja som robila silikonove formy z leukoprenu, ale aj @dm. robí sa s ním dobre, len moj problém je, že tá legová forma sa mi pri druhom použití zlomila, dá sa s ňou robiť, ale je poškodená, neviem, kde som urobila chybu

dm1
2. máj 2013

@florentina ano robila som si z lukoprenu kocku lega islo to isto lepsie ako keby mam kazdu jednu robit rucne aj ked mi tiez napraskla ako je roh kocky vobec to nevadi pouzivat sa da.

dada2007
2. máj 2013

....baby, mramorový korpus môže spraviť z hociakého receptu na korpus? len si to predelím, dám kakao a robím ako mramorák? alebo radšej nemám riskovať a ísť podla normál mramoráku???
dakujééééééééém

halienka
2. máj 2013

Ahojte babky cukrárky 🙂 Poprosila by som vás o radu, ešte som nikdy nerobila s jedlým papierom, chcela by som ho budúci týždeň prvýkrát použiť, tak som sa chcela spýtať odkiaľ objednávate a ste spokojné? Kľudne aj do IP mi napíšte ak nechcete tuto 🙂 A urobia mi podľa akéhokoľvek môjho obrázku aj rozmeru? Ďakujem 🙂 A ozaj aký je rozdile medzi jedlým papierom a oplátkou, lepší je asi papier však? 😅

mizulienka
2. máj 2013

@dada2007 ja som robila mramorak uz aj z nastavovaneho bohusovho korpusu

katuskad
2. máj 2013

ahojte zase sa raz obraciam na vás s prosbou o radu 😉 budem robiť trojposchodovú tortičku a vrchná časť by mala byť s príchuťou tiramisu. ako by ste to riešili? 😕 dakujem za rady.... 🙂

a ešte by ma zaujímalo, ked chcem docieliť aby bola tortička čo najhladšia, tak mám potiahnuť s trocha hrubším marcipánom, alebo pod marcipán viac namaslovať aby sa zakryli nerovnosti?

lamps
2. máj 2013

@mysiatkoo ale čoby si plakala do vankúša, tortička bude určite krásna 😅 😅 😅 😅

maya30
2. máj 2013

baby kvetinkárky 🙂 poradte mi prosim...ja som doteraz robila vsetky kvietky z mmf, ale mam problem hlavne pri pivonkach kde by mali lupene pekne stat ze ta hmota nie a nie uschnut, stale taha do seba vlhkost, ked ju cez den vysusim v prievane tak cez noc znova zvlhne a lupene mi zvadnu, proste nie a nie stat...aku hmotu si mam kupit na kvety, zas aby nebola uplne najdrahsia a aby spolahlivo vytvrdla ?

1zaza
2. máj 2013

Pridávam tortičky, dino je taká rýchlovka, tak aj vyzerá :D

halienka
2. máj 2013

@1zaza dino je rýchlovka? Veď je úžasný 😵 😵 😵 hneď si ho aj ukladám do inšpirácií 😵 😵

hope80
2. máj 2013

ahojte nenajde sa tu sikovna mamina zo ziliny co by mi upiekla tortu pre maleho k 1narodeninam? dakujem 🙂

dm1
2. máj 2013

@maya30 ty brdo som prekvapena lebo ja mam prave skusenost ze MMF tuhne okrem gumpasty snad najrychlejsie a aj zostane tvrde 😕 . Preto z neho velmi rada robim ruze. Kup si smartflex je jedno ci flower alebo obyc aj ked flower rychlejsie tuhne

aduskatt
2. máj 2013

@maya30 Ako pise @dm Danka, Smart Velvet alebo Flower

jakelina
2. máj 2013

@florentina děkuji, já právě taky uvažovala nad obarvenými drobečky, ale nějak jsem nevěděla jakou barvou to nabarvit. 😉

janula.h
2. máj 2013

žienky nemáte nejakú inšpiráciu na rádio tortu?? dikees

florentina
2. máj 2013

@mariann2 @dm1 super holky, děkuji! Tak teď už jen sehnat do zítra ten Lukopren....

florentina
2. máj 2013

@1zaza tak tu tvojí rychlovku ukládám do inspirací, má hrozně roztomilej kukuč 😉

jakelina
2. máj 2013

@florentina já jsem si tu formičku na kostičku udělala a takhle z toho vypadají ty kostičky.

ajka82
2. máj 2013

u nas doma kiahne, takze tento vikend torticky porusene, radsej kedze chceli dve-jedna na oslavu, jedna do skolky... a este rodinna oslava mala byt jedna torticka, to urobim dodatocne, ked prideme na navstevu najblizsie ☹

jakelina
2. máj 2013

@ajka82 smůla

ajka82
2. máj 2013

@jakelina aspon to budeme mat za sebou...zatial ma len starsia, tak som zvedava ci aj mladsia dostane...budem mesiac doma zavreta, ak hej 🙄

aduskatt
2. máj 2013

@ajka82 sa liecte☹ inak, ja kiahne nahanam pre maleho uz asi 6 rokov a nie A NIE TO CHYTIT

florentina
2. máj 2013

@jakelina to vypadá úplně výborně 😉 , tak Lukopren jsem objednala a prý by ho měli zítra dovézt, tak se těším...snad se mi to také tak povede, to by byla velká úleva. Ještě mám dělat také panáčky z lega k tomu, tak ty zkusím taky....

blcha
2. máj 2013

ahojte babulky idem po radu akurat robim puncovu tortu a tak som si vsimla ze v recepte nemam nikde prasok do peciva ono to bude v pohode aj bez neho nafukne mi to pekne ??????????nasla som len taky recept na nete este som nikdy puncak nerobila tak preto sa pytam 😉

aduskatt
2. máj 2013

@blcha ja puncak robim zaklad klasika piskotove cesto na dvakrat, jedno blede a druhe prifarbujem

blcha
2. máj 2013

@aduskatt dik sak ja neviem idem skusim urobim uvidim je to len pre nas pre rodinu tak ked sa nepodari nevadi ale snad sa podari 😉

aduskatt
2. máj 2013

@blcha drzim palce🙂 ale snad sa podari🙂 ja som vcera odovzdavala a na sobotu ma caka dalsia🙂