Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
4. máj 2013

@maya30 😀 😀 😀 ja viem , že si "začiatočníčka" 😀 ale bars šikovná 😀 , máš take jemné a "čisté" hladké torty a hlavne maš cit pre zdobenie 😉 ale su tu aj iné holky, na ktorych je vidiet úžasné zlepšenie, len niektoré vytŕčajú 😀 😀 hlavne vďaka tomu "cíteniu" 😵

zuul
4. máj 2013

dievcata nádherne ste popridavali, az sa pomaly zacinam hanbit 😝
moje

maya30
4. máj 2013

baby mam objednavku na "mešitu" 😲 😲 😲 videla som nejake torty a vsetky mesity boli biele - takze mam otazku na tie co boli na dovolenke v Turecku a videli tam mesitu, ze ci su tie ich mesity vsetky biele alebo mozem aj farebnu spravit 😕

jakelina
4. máj 2013

@pristela raději ani nechci vědět, kam zařadíš mě 😀 😀 😀 😝 😝 😝

tinucha
4. máj 2013

@luciahromadkova ďakujem veľmi krásne za tie odkazy, si poklad. 🙂

denisak77
4. máj 2013

@marianabila veru nechce,láka to stále vonku a potom v noci som nervózna a unavená,v zime sa lepšie pečie .Je kopec času ,dlhé večery.

artepf
4. máj 2013

teda holky, nedá mi to a musím ty dortíky fakt moc moc pochválit osobně, i když moc času nemám 😀
@jakelina ten marihuanový je teda bombový, kdybych byla hulič, tak bych si skoro i potáhla z těch jointů 😀 😀 😀 a rákosníček je vyladěný do detailů, paráda!
@muffinka8 - krásné originál ornamenty a růže!
@1zaza - ten tvůj Nemo je dokonalý, používáš airbrush? Fakt snad nejhezčí dort s Nemem, co jsem viděla 😵
@mia114 - krásné kyttynkové dortíky, originální!
@lifinka - ten dárkový s mašlí je super, takový "dáreček" bych chtěla taky dostat 😀
@denisak77 - ty svatební jsou takové krásně čisté, jemné 😵
@viera6 - úžasná monster, to jsi malovala ručně 🤐 , dokonalá!
@levandulka3 - krásné dorty, ten pro architechta vymakaný a ten hamburger jak z mekáče 😀
@maya30 - tyhle dorty že tě nebavily? to bych chtěla vidět, jak by vypadaly, kdyby tě bavily, vždyť nemají chybu, hlavně ta s tou křížovkou 😵
@aduskatt - teda to je pořádný dort na třicítku, jako svatební, náádherný!
@wera.g, @simasa - holky, to jsou ale opravdu luxusní dorty, jak z katalogu 😵 😵
@pristela - tobě už ani snad nemám co napsat, prostě co dort, to dokonalost sama a hlavně tak "narychlo", jak je děláš, u tebe by ani nebylo dobrý, kdybys na ně měla víc času, to už bych to asi fakt zabalila, snažit se o nějaký výtvory 😀 😀 😀
no a přidávám teda skromně svoje dva, na ten s medvídkem jsem se trošku inspirovala u @dm1, díky 🙂

aduskatt
4. máj 2013

@artepf dakujem, zlatucka, ze si si dala namahu vsetky okomenotvat🙂

lamps
4. máj 2013

@emilkaaa torty a ani figúrky nepotieram ničím. Figúrky vymodelujem a dám také na tortu, ak sa náhodou niektorá aj trošičku leskne, je to tým, že sa orosí, keď ju vytiahnem z chladničky. A poprosím nevykaj mi 😵 😵 😵 😵 😵

vecernicci
4. máj 2013

@simasa to mi povídej, taky říkám dost a stejně vezmu další objednávku, protože fakt neumím říct ne 😉 a pak přijdu ve tři z práce, udělat úkoly, pohrát si s dětma, navařit chlapům na druhý den a pak dortíky, zákusky, podle objednávek a pak padám s prominutím večer na hubu 😝
ale stejně vezmu zase další objednávky 😵

artepf
4. máj 2013

@aduskatt no všechny asi ne, na někoho jsem možná zapomněla, ale tady vás je tolik opravdu mooc mooc šikovných koček, že chválím úplně všechny, jak vždycky říkám, pro inspirace chodím hlavně sem a nejvíc v pátek a v sobotu 😀 😀

artepf
4. máj 2013

@mia114 teď jsem si všimla té šílené hrubky, Kittynkové dorty jsem chtěla napsat 🤐

aduskatt
4. máj 2013

@artepf tak to aj ja sa sem chodim vytesovat🙂

vecernicci
4. máj 2013

@luba142 já pracuju jenom s ním 😉 klidně mrkni ke mně na fcb ať vidíš výsledek 🙂 jsem tam pod Markéta Večerníková 😉 a receptík jsem dávala do druhé témy, jak jsou recepty, když to nenajdeš, tak ti ho pak písnu do IP, ju? 😉

luba142
4. máj 2013

@vecernicci pozriem sa, dakujem 🙂

luba142
4. máj 2013

@vecernicci poziadala som ta aj o priatelstvo, mame spolocnu priatelku Danku 🙂....prosim ta mozes mi napisat ten recept na tu hmotu? Dakujem a mas krasne torty 🙂

jakelina
4. máj 2013

@artepf ten oplatek to je boží, fakt jak originál a míša krásný a ta zelená barva je nádherná 😉

artepf
4. máj 2013

@jakelina díky, však s těma kytičkama kolem medvídka jsem se inspirovala od tebe 🙂

janula.h
4. máj 2013

krásne výtvory ste zase popridávali ja som odovzdala svoju svadbovú klasiku ja sa hold tie drôtiky nenaučím tak si musím vystačiť s týmto 😀 teda ľudia achjoo 😀

vecernicci
4. máj 2013

@janula.h z toho si nic nedělej, já taky nejsem s drátky kamarád 😝 potřebuju už aby bylo to stretko, aby mě to holky naučily 😉

tak už budem holky vybírat termín? já můžu pořád, děcka můžu dát k našim do útulku kdykoliv 😀

artepf
4. máj 2013

@vecernicci jé já bych taky tak ráda někdy potkala vás všechny, ale nějaký ten sraz by asi přicházel v úvahu někde na Moravě, aby to nebylo tak daleko pro holky ze Slovenska co ☹ ? Já jsem z Krkonoš, takže bych to měla docela z ruky 😒

nika222
4. máj 2013

@artepf jááj ta mila je uzásnaaaa 🙂 To nieje jedla oplatka ze?

viera6
4. máj 2013

@artepf dakujem ,nie to nie je malovane je to foto na fondáne 🙂

tamianati
4. máj 2013

Ahojte, moje torticky: Kitty pre kamoskinu dcerku, pre p. farára s rebom diecezy na zelanie a crepnik s margaretkami manzelovi k meninam 🙂 pekny vikend vsetkym

evuska32
4. máj 2013

@levandulka3 ten hamburger je neskutočný 😉

chudadka
4. máj 2013

Moja vcerajsia s prasiatkami 🙂

chudadka
4. máj 2013

@artepf Ta mila je fakt uzasna,ako original...ale aj mackova je zlata

chudadka
4. máj 2013

@pristela Vsetky Tvoje torticky vzdy vyzeraju super a ja osobne tiramisu nemusim,ale ked vyzera takto,kto by si nedal,krasne 😵

dajna11
4. máj 2013

@wera.g že wauuuuuuuuu krásne farbičky

lawli
4. máj 2013

mpja dnešná tortička...