Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

karmenta
6. máj 2013

@dm1 můžu se zeptat, pracuje se s tou krajkou dobře, nebo má tendenci se trhat? Mě se to moc líbí, ale obávám se abych to zvládla a nevyhodila zbytečně tolik peněz za formu.

lamps
6. máj 2013

@mysiatkoo ja si myslím, že to bude rúrou

viera6
6. máj 2013

@dm1 a do kedy sa možem rozhodnut a ktoru maš ešte?

mysiatkoo
6. máj 2013

@lamps az teraz zistujem, aku mam doma uuuuuuzzzzasnuuu kuxynu 😀 😀 no nic, dako to dobojujem.... idem skusat tu gerberu, tak som zvedava kolko sedivyx vlasov pribudne..

lucula73
6. máj 2013

@lamps a ako sa prichytávajú tie krajky na tortu?
zajtra idem kuk do obchodu,že čo majú u nás,držte mi palce,nech veľa neminiem 😀
ozaj a ešte jedna otázka.............ak chcem farebnú,možem to ofarbiť klasika gelovkou??
@dm1 no u nás ich toľko veľa nemali............a kedy dávajú zľavu v tom vašom obchode?inak zajtra čakám od nich kuriera,keby sme sa o tom bavili v piatok,keď som objednávala...tak zaručene si jednu kúpim.........
Inak vzala som okrem iného tú formu ovál,tú vaščšiu,dlho som nevedela ktorú.........čo som tu riešila,že koľko vážia z tej vačšej tortičky........kamoška povedala,že oni zjedia aj veľkú tortu,len nech je oválna 🙂

bambula1307
6. máj 2013

@evala777 jej karasne kolaciky , mozem sa spytat ako si robila ten kalich? mas ho krasny- akej farby si mala hmotu..ja som skusala zltu a na to zlatu natriet,ale moc to nevyzeralo dobre, dakujem

dm1
6. máj 2013

@lucula73 to tam ja mam uz mnozstevnu zlavu na furt sak som tam chodila stale 😀 . Takze hocikedy budes chciet napis ti ju kupim a poslem ta to vyjde lacnejsie aj s postou ako cisto bez posty bez zlavy

dm1
6. máj 2013

@lucula73 @lamps ja prichytavam tak ze jemnunko navlhcim plochu torty kde to pojde ale ozaj len na par miestach a pricapim hore netreba vobec to drzi ale na boky radsej

blcha
6. máj 2013

@lucula73 ved som nevedela ze ako a spravila som to tak ako je to na tej poslednej ta je moja 😉

evala777
6. máj 2013

@bambula1307 ďakujem, tento kalich bol z bielej hmoty ale ja striekam zlatým spreyom, je to jednoduchšie a rýchlejšie, a podľa mňa aj efetívnejšie...😀

dm1
6. máj 2013

@karmenta noooo na to je dost tazka odpoved 😝. Ide to super ked su dobre podmienky - vlhko, teplota ale ked sa to naucis odhadnut a budes to opatrne vyberat je to super ohybne a odolne. neboj isto sa to da zvladnut

dm1
6. máj 2013

@lucula73 ja mam tuto su tam 2 rozne vzory http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/sablona-m... a potom klasicky sugarveil

dm1
6. máj 2013

kocky ale musim sa pochvalit ako som to ja SUPER vymyslelaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Pisala mi znama co tiez pecie tak rekreacne a ze by si mozno kupila jednu tu za 12. Tak sme sa dohodli ze teraz kupi ona nejaky vzor a budeme si poziciavat 😵 . Byvame v jednom cinziaku tak sa tesiiiiiiiiiiim. Este pockame ze ktoru zoberieme ci z tych novych alebo tu co ma @lamps ci tie kvety z toho martellato co som davala kedysi link

dm1
6. máj 2013

@viera6 jej to ty si chcela vediet ake mam ja vyssie som to napisla pre @lucula73 😅

lamps
6. máj 2013

@dm1 ja som plánovala, že krajku "prilepím" takými malými ďobkami pipingelu

dm1
6. máj 2013

@lamps to je uplne zbytocne ten gel staci ozaj trosilinku vody ale ozaj jemne ved uvidis ked budes davat na tortu 🙂

bambula1307
6. máj 2013

@evala777 dakujem , ked budem mat zase nakupnu horucku iste si ho objednam 😉

lamps
6. máj 2013

@dm1 super, ušetrím pipingel ďakujem za rady 😅 😅 😅 😅 a aj za ochotu, ty si mi hovorila, že by si mi ju kúpila a poslala, nechcela som ti pridávať, určite máš toho dosť

lucula73
6. máj 2013

@dm1 Dani a tá s tými dvomi vzormi ťa koľko vyšla?aj tie sú pekné 🙂
no uvidím zajtra hlavne,že či budú niečo mať....... 😉 ........a ďakujem zatiaľ.

lucula73
6. máj 2013

@dm1 ozaj a s tým farbením je to ako?dá sa aj gelovkou?lebo ja by som potrebovala do hneda tú krajku 😕 🙂

dm1
6. máj 2013

@lucula73 no za tu som dala 42e 😝 to som brala ale z ineho eshopu u nas ju este v tedy nemali u nas

dm1
6. máj 2013

@lamps kludne mozem mne to nevadi ja tam chodim skoro kazdy tyzden tak pohoda. Ked si rozmyslis napis a poslme 😉

dm1
6. máj 2013

@lucula73 farbi sa normalne gelovkou. Len cierna a cervena syta tuhne potom dlhsie lebo treba veeela farby /ako do hmoty / tak to potom meni trosku tu hmotu

chavierka
6. máj 2013

@evala777 ahojky, ak sa môžem spýtať, ako alebo z čoho vyrábaš tú zelenú "polevu" kvietkovú

lamps
6. máj 2013

@dm1 Danka, ty si poklad 😅 😅 😅 😅 , vieš o tom?

lucula73
6. máj 2013

@dm1 Danka,vďaka moc.........s a teším na zajjtra 😀 ,len aby mali otvorené,bo bárkedy napíšu že z technických príčn zavreté a ide ma poraziť 😠

dm1
6. máj 2013

@viera6 plati co som napisala Andrejke mne je jedno dokedy zalezi na tebe ja tam zbehnem kedykolvek mam to kusok

lussy23
6. máj 2013

@dm1 nádherné tortičky

lussy23
6. máj 2013

@asianflower wow nááádherná
@mirinecka náádherná@florentina krásne
@katulkaaaaaa krásne dielka @adka_praha krásna
@1zaza nádherná
@maya30 nádherné tortičky. Tá Zlatovláska je nádherná

mia1111
6. máj 2013

baby, pomoooooooooooooooooooc, objednala som si krajku 😅 😅 😅 , no porazí ma, ak mi to nepôjde 😀 . Aspoň mesiac sa tu neukážem, to je des, toľko som slintala nad tými odkazmi, až som si jednu objednala 😅