Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

megies777
9. máj 2013

@lamps malé postavičky som robievala z Damy Top. Z tej sa mi robí super aj keď tak nezatvrdne ale drží to. No len teraz som robila kalich a na to potrebujem aby mi to poriadne zatvrdlo, preto som zvolila ten Smartflex..
no a
@pristela že by aj môj kalich dostal dušičku a dýcha ?? 😝

lamps
9. máj 2013

@megies777 😀 😀 😀 @pristela, teraz som zvedavá na odpoveď pre @magies777 😀 😀 😀

pristela
9. máj 2013

@megies777
@lamps nuž holky kalich= náboženstvo .... to je medzi nebom a zemou na to ja dosah nemám 😝 😀

lamps
9. máj 2013

@pristela 😀 😀 😀 😀 dosah možno nie, ale vysvetlenie áno 😀 😀 😀

mimcak
9. máj 2013

@dajna11 Ďakujem 😵 mrknem nato 😉

megies777
9. máj 2013

@pristela no počuj tak možno tu bude pes zakopaný...Ja som to tam hodila (riadny kus) na cca 5 sekund a zvonku zmäknuté, horúce a zvnútra tvrdé jak štolverka, tak šup naspäť... Možno som to moc prehriala 😝 😀

lussy23
9. máj 2013

@blcha nádhera

lussy23
9. máj 2013

@pralinka25 krásne @lamps nádherná @daducha prekrásna detská, jemnučká. waw @muffinka8 nádherný krtko @evuska32 krásna @dajna11 prenádhérné. dokonalé waw
@mimcak nádherné
@1zaza ndáherné @svetlo55 nádherné @ajka82 nádhernéí @janie123 krásna @janula.h krána

lussy23
9. máj 2013

@pipka krásna

adrika202
9. máj 2013

jedna na výročie otvorenia fitka 🙂 mramor,pribinák,lesné ovocie

mysiatkoo
9. máj 2013

@muffinka8 dnes som kupovala v lidli za 1,49

mysiatkoo
9. máj 2013

@lamps krasne sa ti podarila... cim si zahladzovala tu hmotu? ja som sice este nestihla robit druhy pokus, ale pri tom prvom som asi netrafila celkom pomer a ked som sa snazila to pekne stiahnut, aby to ostalo len v tyx vycnelkox, tak sa mi to zacalo od krajov odliepat a radsej som nexala nedocistene... a uz sa neviem dockat svojej kuxyne, lebo mama nema doma ani vaaahu a to by sa mi teraz na tu krajku teda zislo kedze nepoznam presnu strukturu aku to ma mat pri pomere 100 : 80 😉 a ktosi sa tu pytal na farbenu krajku, tak ja som zafarbila gelovkou vodu a takou vodou som rozrabala ten prasok... xytilo to super...

dajna11
10. máj 2013

@lussy23 dakujem ti 😀 😀

dm1
10. máj 2013

@mysiatkoo ja zahladzujem takou obyc kartou stieracou bielou od tescomy. Je siroka takze si dam kopku hmoty potiahnem sterkou a je v celej sirke potom uz votrem len kde treba a stieram prebytocnu. Treba to robit rychlejsie nech sa to potom netaha ako tebe

mia1111
10. máj 2013

@dm1 - Uz som nasla v navode, ze sa farbi ta hmota na krajku, ked je uz vymiesana. Tak dnes budem skusat 😉

lamps
10. máj 2013

@mysiatkoo použila som takéto niečo http://www.peciem.sk/peciem/eshop/27-1-Magic-Tr..., treba to viackrát strieť tú hmotu z formičky a stierať pokým nie je všetko okolo vzoru čisté bez hmoty, aby bola hmota len tam, kde ju treba 😅

petka28
10. máj 2013

dobrý den, chtěla bych se zeptat podle rad tady jsem udelala pribinačkovy krém a do nej jsem dala zmrzlé jahody, dnes když jsem davala dort na podložku tak spodek dortu je uplne promočený:( co jsem udelala špatně??

lamps
10. máj 2013

@petka28 a kropila si aj korpus? pod pribináka netreba

muffinka8
10. máj 2013

@petka28 tie jahody si tam primiešala? Lebo väčšinou sa ovocie dáva len na vrch plnky a šťava z neho vsiakne do vrchného korpusu. A mrazené jahody sú veľmi vodnaté 😒 preto väčšina používa radšej maliny, lesnú zmes a pod.

petka28
10. máj 2013

@lamps nekropila dala jsem je do krému zmrzlé:(

petka28
10. máj 2013

@muffinka8 aha:( takže to můžu vyhodit:(

muffinka8
10. máj 2013

@petka28 ono ti to rozmočilo celú plnku. 😒 škoda

lamps
10. máj 2013

@petka28 ja dávam ovocie na plnku a prikryjem korpusom presne ako píše @muffinka8

aduskatt
10. máj 2013

sladke zienky, prosiiiim, nehnevajte sa na mna, potrebujem malu radu, ale z uplne ineho sudka, nemame medzi sebou nahodou personalistku, or uctovnicku? kujeeeeem

petka28
10. máj 2013

@lamps já to taky tak dala

ajka82
10. máj 2013

este jedno vyse 3kg orosene pivecko 😅 nechala som si urobit etiketu na jedly papier, kedze som nevedela jak na tom budu baby, ale neviem ci som dobre urobila

lucula73
10. máj 2013

ahojte,tak prvé dve,ešte dve ma čakajú...tú krajku som tam nakoniec nacapila,ale nie je stopercentná,asi to chce tréning.....kamoška povedala,že ak si chcem vyskúšať,že kľudne 😀 ......a celú tortu som mala presne danú,p
odľa obrázka,len tie boky som očačkala ja 😀
a krstinová tiež podľa obrázka 🙂

aduskatt
10. máj 2013

@lucula73 milujem hnedu farbu🙂

halienka
10. máj 2013

Babkýýý, keď obalím ozdobným papierom sololitovú dosku tak to treba ešte celé obaliť do tej potravinárskej fólie, či nie? Nestane sa nič s tým papierom? Mám kúpený klasický baliaci ozdobný v tescu... Ďakujem za radu 🙂

aduskatt
10. máj 2013

@halienka ak taky ten hologramovy, tak netreba, ak taky papierovejsi, radsej obal, aby sa nepremocil