Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
16. sep 2010

@vinka krasna torticka! a ake mala priemery ked len 6,5kg? lebo ja teraz robim len 1 poschodie 28-cku a bude mat asi 5kg. a zajtra robim 3-poschodovu a ratam ze bude mat do 10kg asi

alionuska
17. sep 2010

@maca77 dakujem🙂
@vinka ja mam teraz tri svadobne v chladnicke-trochu iny styl,ako ta tvoja,ale tvoja je taka veselaaaaaaaaaaaa....super! 🙂 🙂 🙂
@sofi07 dakujem a presne toto mi stale hovori moj Martin...ze je lepsie urobit 5 tort drahsich,ako 13 normalne.... 😅 😅 ale ja ti neviem...ci by mi to uz nechybalo..to tempo🙂)ň 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dm1
17. sep 2010

@alionuska dodatocne vsetko najlepsie k narodeninam prajem 😉

briketa
17. sep 2010

@zlatat neviem kolko jedal dostavaju na Slovensku v skolke, ale neda sa tak, ze by nedostal zo skolky ziadne jedlo a priniesla by si mu z domu??

marcelkatt
17. sep 2010

@alionuska Ďakujem 😉

vinka
17. sep 2010

Dakujem vám no stredovú som dať nemohla lebo pod každým korpusom je karton 😕

vinka
17. sep 2010

baby taká bola požiadavka.fotku mi takú dala slečna.A dala mi na výber či nevestu a ženícha alebo mackov.Aj toho ružového si vybrala ona,že ked urobím mackov tak ružového a modrého.Pochválila si ju tak dúfam,že isto sa jej páči. 🙂

vinka
17. sep 2010

@dm1 spodná mala 26 priemer.A mala cez 3 kilá som ju vážila samu.Nemá ovocie dnu.A to máš jeden korpus alebo viac?Ako to,že dosiahneš 5 kíl? 😕

zlatat
17. sep 2010

@briketa dostávajú 3 jedlá - desiata, obed, olovrant. Už som sa aj na to pýtala, ale ne sú ochotní mu to zohrievať 😠 😠 no proste ochota nadovšetko - vyhovárjú sa na hygienu, že im môže prísť na kontrolu a budú mať z toho problémy,....
Takže keď mi ho lekárka na budúci rok pustí do škôlky ( lebo zatiaľ mi ho pustiť nechcela, má aj iné problémy okrem celiakie ), tak by som ho dala len na doobedie - pred obedom by som pre neho chodila a brala by som ho domov. Snáď mi dovolia zabaliť mu chlebík na desiatu.
No a potom je ďalší problém, keď deti oslavujú v škôlke meniny a narodeniny - to nosia kadejaké čokoládky, keksíky a kadečo,...

@vinka na TOM som čítala, že niektoré baby dávajú do stredu torty takú paličku a tá ide durch cez všetky poschodia.
Ja som tiež len tak vystužovala ako ty - ale mala som len dve poschodia. Len mi nejde do hlavy, ako si dosiahla pri 3-poschodovej iba 5 kg. Ja som mala 2-poschodovú bez ovocia a vážila vyše 5 kg.

zlatat
17. sep 2010

@vinka - prepáč, bol to preklep, chcela som napísať 6,5 kg ... mám mužov notebok a nejaká je blbá klávesnica 😒

zlatat
17. sep 2010

@vinka no ja som minule mala 28-čku a vážila 4,5 kg s jednoduchou výzdobou ale dala som tam dosť ovocia, tak tých 5 kg môže byť, ono veľa závisí aj od výzdoby - teda koľko marcipánu sa použije, na ako hrubo sa vyvaľká,....

zdenallicka
17. sep 2010

@zlatat Moje kolegyně má dcerku, která je alergická na bílkovinu kravského mléka a má ekzémy a do školy i do školky jí vždy balila do krabiček jídlo a nikdy s tím nebyl problém... Čumím na to jako na zjevení, že s tím dnes někdo dělá problém!!! 😲 😲 😲 No a na základce jí dokonce zvlášť ve škole i vaří.. 😉 Jsou fakt moc hodní...

Samozřejmě - chápu hygienické hledisko, ale to je to samé, jako když si děcka přinesou do školky oblíbeného plyšáka...

No a není nic jednoduššího, než si vymínit vyjímku na okresní hyg. stanici - k tomu je samozřejmě potřeba potvrzení od lékaře atd. Ale myslím, že všechno jde, když se chce...

dada78
17. sep 2010

@alionuska @hejdita @sofi07dakujem 😉 😉 😉 doteraz som piekavala skôr zákusky, tortomania ma chytila keď sme s júnovkami rozmýšľali nad tým, aké torty drobcom dáme k prvému rôčiku. Baby pohádzali rôzne linky na inšpiráciu a keď som videla aj @nikanika28 aké diela tvorí, tak že skúsim 😎
@vinka krásny mackovia 😉 pozerám,že máme skoro rovnako mladých drobcov 🙂

janulka2000
17. sep 2010

Ahojte.Našla som si túto tému a chcela by som aj ja skúsiť spraviť takúto tortu.Len by som poprosila o radu.Videla som že niektoré tie torty sú také perleťové lesklé ako to dosiahnem.Je na to nejaká farba alebo dačo?A z akou farbou mám zafarbiť keď chcem inú ako bielu ja som videla iba potravinárske farbivo v takej flaštičke červené a zelené.Čím ešte sa farbí a kde sa to dá zohnať?A ešte jedna vec.Mám recept na fondat ale chcela by som aj nejaký recept na tú obalovú hmotu z jojo cukríkov neviete kde by som také dačo našla a čo je podla Vás lepšie?V iných témach tu na MK mi vždy pomohli tak verím že aj vy mi poradíte.Ďakujem.

dm1
17. sep 2010

@vinka tato 28-cka co som dokoncila mala 4kg s tackou pred potiahnutim. tak ratam potah tak pol kila a este velka kittynka a prave som ju vazila a ma presne 5 kg aj s tou plastovou tackou. Bola zo 4 platov - 2x po 6 vajec.

alionuska
17. sep 2010

@dm1 😉 😉 😉 😉

daniz
17. sep 2010

Ahojte, Ali - v prvom rade všetko naj - horšie nech Ťa obchádza, a všetko Naj nech prichádza..... Zvolni to svoje tempo, lebo raz nedajbože sa Ti niečo stane a potom čo? 😖 😖 😖 Aspoň tak hovoria mne. Kočky som hrozne chorá, 😝 a ešte k tomu
včera som dorábala tortu macka pooh, tak sa teším na víkend budem len oddychovať-aspoň keby raz som to dodržala
by bolo fajn.... 😅 😅 😅

daniz
17. sep 2010

A vinka, parádna torta, aj mackovia super. Ja mám požiadavku na Mulan s tým drakom a cvrškom.. 😝 😝 😝 . No najskôr som si musela zistiť na nete,že to to vlastne je? Ahá čínska rozprávaka 😀 😀 😀 . bože moje deti pozerajú úplne iné rozprávky....To som ale pozadu....fakt stará korčula. 😔 😔 😔 .

petusko
17. sep 2010

ahojte, tak tu je moje prve torzo, podla zelania v cervenych slipoch 😀

dm1
17. sep 2010

pridavam konecne foto poslednej torticky. este dnes jednu dokoncit a mam volno

petusko
17. sep 2010

@vinka krasna torta ! 😉 mackovia su nadherni 🙂

petusko
17. sep 2010

@dm1 wau 🙂 perfektna kittyna 🙂
obdivujem vas baby za tie modelovane postavicky , su krasne 🙂
@janulka2000 perlete, aj farby, ktore sa pridavaju do hmoty su dostupne na internete 🙂 farby ale mozes pouzit aj klasika potravinarske, co dostat bezne v obchodoch 😉
recept na hmotu z cukrikov najdes na prvej strane tejto temy 🙂 porovnavat sa asi velmi neda, kazda cukrarka je spokojna s niecim inym.
ked budes mat cas, skus pozriet stranku tortyodmamy, su tam rozne recepty, rady, aj reklamy na firmy, ktore predavaju potreby na pecenie 🙂 snad som aspon trosku pomohla 😉

vinka
17. sep 2010

@dm1 jáj no to hej.Ja som mala z 5 vajec korpus spodný.Ona nechcela velmi velkú.Tak do 7 kíl sme sa dohodli. 😉 Tak toto je druhá.Už mám pokoj dnes 🙂

petusko
17. sep 2010

@vinka prekrasna 😵 ten "zavoj" robis z cerstvej makkej hmoty?
na buduci tyzden robim aj ja svadobnu a ozdobenie mam vybrat ja, tak rozmyslam, ze by som nieco take skusila.

vinka
17. sep 2010

@petusko hej jasné si to nariasik ako látku a pekne prilepovala a pripichovala ružičkami 😉 Bála som sa či sa mi nebude naťahovať kedže mala 3 poschodia ale na podiv nie. 🙂

anibas
17. sep 2010

@vinka No ty sa prekonávaš !!!!! 😨 😨 😨 😨 😨 😨 Ja zíram - 3-pochodové svadobné 😅 😅 😅 😅 😅 ? Aká je tá plastová podložka ?

bianca
17. sep 2010

@vinka nadhera 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

boldy
17. sep 2010

krasne torty dm1 a petuska, ale vinka ma teraz zabila 😉 super len tak dalej

lussy23
17. sep 2010

@dada78 - Ten macko je nádherný

monky1
17. sep 2010

ahojte, dievcata, ja sice k Vam - šikulkam - nepatrim, ale obcas si na Vas kliknem a sadam na zadok z tej nadhery, co tu vidavam - fakt klubuk dole, dievcata, nemam slov - torty su prenadherneeeeeee

...prepacte, ale nedalo mi to, musela som Vas pochvalit za taketo veldiela - mate zlate prstiky 😉 a tisko zavidim 🙂 😵