Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mimcak
11. máj 2013

Krásne tortičky ste popridávali tak aj ja pridám svoju tento víkend iba jedna super. 😵

eliska22
11. máj 2013

@mirka_aa že prvá torta akurát na nu kukám, že uložím ako inšpiráciu, klobúk dole dievča, suprová je 🙂 😵

florentina
11. máj 2013

@mirka_aa moc se ti vydařila...

florentina
11. máj 2013

@jakelina nejedu, neznám, ale chtěla jsem se zeptat, kde se o srazech dozvídáš? Taky bych se ráda účastnila více akcí, pokud by to doma šlo, ale o žádných nevím....

jakelina
11. máj 2013

@florentina chodím na srazy tady v Opavě a dva Slováci manželé to teď organizují u nich.
http://forum.dortomanie.cz/viewforum.php?f=527

jakelina
11. máj 2013

@florentina Už jsem byla i v Huslenkách, tam nás bylo skoro 50 a bylo to taky na tři dny. Je to vždy sranda a relax.

florentina
11. máj 2013

@jakelina to věřím...takže na dortomanii to bývá vyvěšené?

jakelina
11. máj 2013

@florentina ano je to v sekci srazy.

jakelina
11. máj 2013

@florentina vždyť můžeš jet, já to teda nevím na 100 %, ale přihlásila jsem se. Kdyby byl nějaký velký problém s kuchyní, tak bych to zrušila, ale chci jet, tak snad se nic nevyskytne. A pojedu vlakem, máme to tak předběžně domluvené, že nás pojede víc a postupně budou holky přistupovat po trase.

mia1111
11. máj 2013

@jakelina ja bývam cca 20km od Starej Bystrice, teda ak myslíme tú istú Starú Bystricu 😉. Ja som ale už mesiac na PN kvôli rizikovému tehu a mám obmedzené vychádzky 😢. A čo za stretko tam bude? Čo máte v pláne?

medynka82
11. máj 2013

@mirka_aa krasne sa ti vydarila torticka, mozem sa spytat z coho si ju robila vo vnutri? my budeme tiez za chvilku oslavovat 1 rok, tak aby si aj mala mohla trosku dat 🙂 cim si ju tiez potahovala? dakujem velmi pekne za rady

jakelina
11. máj 2013

@mia1111 pořádá to Josef a Mária a je to tady http://maps.google.sk/maps?q=Stará+Bystrica&hl=...

jakelina
11. máj 2013

@mia1111 program je takový
Piatok 14.6.2013
Ubytovanie, vrúcne objatia dlho sa nevidených priateľov a priateliek Dortomaniačiek, večer posedenie pri vínečku a iných dobrotách, ktoré si ako vždy donesieme každý sám
Prehliadka miestnych atrakcií - Slovenský drevený orloj, bašta, zmrzlinový stánok atď.

Sobota 15.6.2013
Budíček cca 8,00
cca 8,15
Dopapáme, čo nám ostalo od večere, prípadne dokúpime čerstvé pečivo
9,00 začneme s modelovaním kytičiek, postavičiek - utvoria sa skupinky dľa vôle
12,00 obed v Obľúbenej reštaurácii
13,00 pokračovanie v začatej práci v modelovaní
18,00 večera
19,00 voľná debata a pokračovanie v konzumácii chladených a iných ovocných nápojov (z hrozna, sliviek .)

Nedeľa 16.6.2013
do 8,00 vyťahovanie ľadu z chladničiek na obklady ubolených a nevyspatých hlavičiek

tinamk
11. máj 2013

@jakelina dakujeme krasne..

lawli
11. máj 2013

@katka512 ....aj som dnes zobrala objednávku na Toma a Jerryho....a asi som si už vybrala 🙂

bambula1307
11. máj 2013

@jakelina joooj v Starej bystrici som bola pri orloji..kusok je aj vychylovka..moc krasne je tam..skanzen, vlacik 😉
Majka tebe sa to srazovanie zapacilo, zavidime 😉 😀

bambula1307
11. máj 2013

@florentina superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr woooow 😀 😀 😀 😀 😉 🙂

mirka_aa
11. máj 2013

@medynka82 dakujem za pochvalu 🙂 potahovala som ju smartflexom a vo vnuti bola plnka ktora sa robi tak,ze privedies slahackovu smotanu s bielou cokoladou do bodu varu,ale nevaris len roztopis..potom sup do chladnicky na 12hodin a potom vyslahat a pridat mascarpone..hotovo.. 🙂 korpusy som mala dva tmave jedno svetle piskotove cesto,potrete dzemom a s lesnou mrazenou zmesou 🙂 neviem ci je vhodna pre rocne deticky ale moja si trosku dala 🙂 celkom chutna ale mne este viac chutila co objednavala sestra s pribinackovou plnkou... 🙂

jakelina
11. máj 2013

@bambula1307 víš co, já se nikam jinam moc nedostanu, ještě v lednu jsem kojila malého, tak to jsem jela jenom jednou na sraz tady s holkama co chodí sem do tohoto tématu a to bylo na jednu noc a dva dny. Jinak jsem byla tři roky doma, až teď můžu někam jet, předtím vždy na pár hodin a domů kojit. 😝 😀 😝

lamps
11. máj 2013

a tu je moja posledná tohtotýždňová s krajkou

jakelina
11. máj 2013

@bambula1307 ještě mi napiš, co je to vychylovka??

jakelina
11. máj 2013

@lamps krásná, elegantní musí z ní být paf 😉

mia1111
11. máj 2013

@lamps WAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAU, naaaaaaaaaaadhernaaaaaaaa 😉

lamps
11. máj 2013

@jakelina Majka, to neviem, či budú paf zajtra doobeda si po ňu prídu

jakelina
11. máj 2013

@lamps to máš tu největší vykrajovačku, jak je ta sada tří kopretinek???

jakelina
11. máj 2013

@lamps já bych teda byla, je fakt krásná. Já mám moc ráda tady ten styl a tak krajka vypadá úžasně. 😉

lamps
11. máj 2013

@jakelina je to najväčšia, ale kupovala som si ju samostatne ona má priemer tuším 10 cm. Aj ja rada robím takéto torty, chceli práve takú jednoduchú, tak som bola rada, ale po včerajšej skúsenosti, som ani nemala z nej takú radosť

mia1111
11. máj 2013

@jakelina ano,je to blizko nas, juuuuj,skoda ze som na PN ☹ ☹ ☹

dada2007
11. máj 2013

@jakelina a je tam krásne.......prešla som to s rodinkou minulé leto.....aj orloj, tiež vychylovku-jazda vláčikom...atd.....

jakelina
11. máj 2013

@dada2007 děkuju, já jsem myslela něco jako lanovka, že to bude 😀