Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
jakelina
11. máj 2013
@dada2007 už se těším, bude to i trochu akční, ne jenom sedět a modelovat. Tak to bude určitě fajn, jenom aby vyšlo počasí. Ještě je tam vyhlášená soutěž o dort s tématikou české a slovenské pohádky na podložce 20x20 cm, tak nevím jak to povezeme vlakem jestli bude horko, už sháním krabici a chladící tekutinu na převoz.
levandulka3
11. máj 2013
rýchlo pridávam a teším sa na tie vaše tortule
maca_p
11. máj 2013
@evuska32 skusala si ten mliecak so salkom?
florentina
11. máj 2013
@jakelina děkuji 😉 ...no na tento sraz už ne, mám v tom termínu nějaké již naplánované akce. Ale do budoucna budu sledovat a věřím, že to vyjde....a doufám, že s kuchyní bude vše ok a sraz si užiješ 😉
janula.h
11. máj 2013
pridávam svoje víkendové voľnú ruku som mala iba pri posledných dvoch a i to som už nemala energiu niečo vymýšľať ]-(
@mia114 úprimnú sústrasť |-|
evuska32
11. máj 2013
@maca_p áno skúšala, mne sa osobne viac páčil ako ten, čo bol len z mlieka, cukru a tuku 😉
florentina
11. máj 2013
@bambula1307 je, děkuji moc, jen si teď nejsem jistá, co myslíš :-N 😃
eliska22
11. máj 2013
@lamps krásne volačo, tuším si aj ja objednám krajku, odkiaľ si objednávala? a ten kvet tiež nádherný, budem potrebovať radu ako na to, idem robiť svadobnú s gerberami :-p
lussy23
11. máj 2013
@levandulka3 to autíčko je úžasné.
lussy23
11. máj 2013
@lamps krásna
lamps
11. máj 2013
@eliska22 objednávala som odtiaľto http://www.peciem.sk/peciem/eshop/27-1-Magic-Tr..., a gerbera sa robí fajn, dáš na seba dve vrstvy lupeňov a potom robíš stred. To bola skúška mojej trpezlivosti lebo som tie malé lupienky robila z malých vykrajovačiek na sedmokrásky a postupne som lepila po 2 - 3 lupienkoch
lussy23
11. máj 2013
@mirka_aa krásne tortičky
@eliska22 krásnučké
@janula.h krásne dielka
eliska22
11. máj 2013
@lamps dík za rady 😉
mysiatkoo
11. máj 2013
@lamps je naaaaaaaaaaaaaaaaadhernaaaaaaaaaaaaaaaaaa.... a mam 100 xuti tu svoju ani nefotit 😃 😃 ja to musim dogabat napisom ]-(
lussy23
11. máj 2013
@1zaza tá kabelka je nádherná
@halienka krásne dielka
@evuska32 krásne
@mamina1978 paráda
@florentina úžasná je
lokalistin
11. máj 2013
@mamina1978 super kvietky len tu pivonku tam mas taku zastrcenu,ze ju neni poriadne vidiet a toho maca by som aj ja brala,ktovie co pripravi zajtra pre teba,ja som mala byt dneska v mekaci,ale zmenili dienstplan a zabudli mi povedat,tak som tam dosla, rozculila sa a isla domov a aby som sa odreagovala tak som piekla-malovanu roladu no ale zial sa mi nepodarila a robila som tiez kvetinky chcela som urobit mamine taku krhlu co tu baby davali,skusala som divy mak no este listky tuhnu,ale vyzera,ze z toho nic nebude :-p bolo to z coko mff a nejak netvrdnu
lamps
11. máj 2013
@mysiatkoo len ju odfoť, som zvedavá to sme mali takmer rovnaké objednávky :-N
janula.h
11. máj 2013
@lamps neskutočnááááá ja vžd vravím v jednoduchosti je krása 🙂 čipka bombová začínam aj ja poškuľovať :-p
bambula1307
11. máj 2013
@jakelina jaaj ano ja to pozam..tiez som tak na detoch zavisla 😉 ..obcas je to narocne.. 😉
Vychylovka je skanzen s vlacikom..je tam krasne a aj tam robia dake maskrty..take typicke..ako kapustniky placky zemiakove a podobne 😃 😉 ..krasny vylet sa da s detmi. 😉
http://vychylovka.sk/
zsuzsu
11. máj 2013
Tak ta moja "klobaskova" 😃 nakoniec je tam banan. Sojovu tycinku som tu nenasla a zarobila som buriznovku , ale s toho ta moja klobaska bola vacsia nez torta 😃 Tak mi zostal iba banan 😞 😃 Snad ma nevymazu =-)
lamps
11. máj 2013
@janula.h 😃 😃 😃 to keď začneš po nej poškuľovať, to dobre nedopadne 😃 😃 😃 😃 a objednáš ju 😃 😃 😃 mám s tým skúsenosti, ver mi 😃
lussy23
11. máj 2013
janula.h
11. máj 2013
@lamps noo 😃 musím šetriť bud. nedeľu prijímanie 😃 o mesiac Majstrovstvá SLovenska Emka 😃 budeme v Trenčíne kto ste blízko? prídte kuk
lussy23
11. máj 2013
Baby, moja kamarátka si u mňa objednala tortičku pre svoju babku. Povedala, že je to všetko na mne. Mňa hneď napadol košík s kvetmi alebo pletením. Nemáte nejaké inšpirácie na také košíky, popripade aj nejakú inú tortičku pre staršiu ženu?
lamps
11. máj 2013
@janula.h my máme prijímanie za dva týždne a aj tak som neodolala 😃 😃 😃
janula.h
11. máj 2013
@lamps TY TY TY 😃
lamps
11. máj 2013
@janula.h 😃 😃 😃 mňa takto pokúšala Danka dm1 😃

babuľky nemáte náhodou niektorá záujem o knihu od Debbie Brown 50 tipov na detskú tortu? Ja ju mám doma a vôbec ju nepoužívam, ak by sa niektorej z vás šikla rada ju posuniem :-N
maca_p
11. máj 2013
@evuska32 fiiha, recepis mi prosim ta pekne mozes napisat? chcem zlepsit to modelovanie a zo suseneho sa dalej asi nepohnem...
bambula1307
11. máj 2013
@florentina jooj sak to vyrocie a ako si si ho uzila..darcek, vecera..no supeeer 😉
bambula1307
11. máj 2013
dievcence ja by som chcela skusit pivonku, lenze neviem ake vykrajovacky mam pouzit..take ako vo fotopostupoch som nenasla..poradte ake pouzivate..a kde zozeniem? dakujem 😉

Začni písať odpoveď...

Odošli