Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
17. sep 2010

baby všetkým vám dakujem za pochvalu.Podložka je dobrá.Snažím sa aby boli krásne torty.Ale už ju videla nevesta to je kamarátka a bola hotová,že je strááášne krásna.Tak sa tešiliu obe nevesty a ja tiež 😀 😀 😀 😀

vinka
17. sep 2010

@monky1 neospravedlnuj sa.Je to milé ak to niekto odcení a pochváli. 🙂

dm1
17. sep 2010

tak ja mam naplnenu tu 3-posch.vypada to na dalsiu nocnu lebo kym to zatuhne..... no a salko nechcem uz ani vidiet som taka presladena ze az co som stale donho zdubkala 😀 . A torta mi zhltla az 6 plechovic salka 😝

bzucinka2
17. sep 2010

@dm1 krasna kittinka a nechybaju jej fuziky? 🙂
@vinka perfektne torticky, nadhera 🙂

bzucinka2
17. sep 2010

@dm1 fuha to bude riadna tortisko, tesim sa na foto 🙂

dm1
17. sep 2010

@bzucinka2 bozeeeeee co si sa nepozrela na nu skor! nikdo si to nevsimol ani ja ☹ chcela som ich dnes domalovat a zabudla som a torta je uz prec..... az pondelok pride ta co si ju objednala tak jej brnknem ci ich chce domalovat by som k nej skocila

hejdita
17. sep 2010

tak tu je moj dnesny vytvor pre brata a dlho som premyslala ci mu urobit tortu alebo nie....ale je to napol torta a napol zakusok ....lebo je to len punocvy rez ..... 🙂

hejdita
17. sep 2010

@vinka a tvoja svadobna je nadherna 😵

sofi07
17. sep 2010

@petusko perfektne, mna nieco podobne caka buduci tyzden

@dm1 nadherna torticka, ja by som na tie fuziky ani neprisla... 🙂

@vinka teda vinka, je prekrasna, to bola dobra zaberacka dve poschodove naraz, co?

sofi07
17. sep 2010

@hejdita aj z obycajneho kolaca dokazes vykuzlit krasnu torticku...pekna jednoducha

vinka
17. sep 2010

@sofi07 no hej.Ked niesi zvyknutá ako ali určite. 😝 Idem sa sprchnúť a spať.Som strááášne unavená 😝

hejdita
17. sep 2010

@sofi07 dakujem 😵

a zabudla som tam dodat este detail lebo takto to moc nejde vidiet na tych puntikoch su este kvietocky aby to nebolo uplne okopirovane od jednej tu sikovnici sikovnej co som jej hovorila ze sa asi necham inspirovat....tak aspon kusok mna 😝 😅 😀 😀 😀 😀

sofi07
17. sep 2010

pridavam aj ja svojho plavca-pretekara 😀

dm1
17. sep 2010

@sofi07 genialna torticka 😵

benjik
17. sep 2010

@petusko pěkné a kde má gule?
Jinak nádherné dorty jako vždy. 😵

fopardi
17. sep 2010

torty krasne ako vždy šikovne ste tak poradte 😀 nemate skusenosti s falošnym parížskym kremom ? možem ho dať pod mmf? ved tam na to množstvo nieje až tak vela tej šlahačky dik

dm1
17. sep 2010

@fopardi jasne mozes - teda ak myslis ten kde ide este aj cera + maslo tak ano

fopardi
17. sep 2010

@dm1 hej slahačka +cukor+kakao+cera+maslo
tak fajn si ma potešila lebo som fajne potrela boky a ešte sa mi kusok zvyšilo celkom by to asi vystačilo na vrch tak nemusím ine vymyšlať 🙂

fopardi
17. sep 2010

a inač skušala som vymodelovať kačku že take jednoduche to by som snad aj mohla zvladnuť no radšej som to zavčasu zničila lebo to bola pohroma ta kačka vyzerala jak nejaka rozpuchnuta žaba nechapem ako možete robiť take krasne postavičky 🙂

hejdita
18. sep 2010

@sofi07 paradne vymakany plavec 😉 😀 a bazen ma velmi pekny 😵 😵 😵 😵 😵

lauraa
18. sep 2010

ahoj.... poradi niekto... prvy krat som robila tortu potahovanu s mmf, potrela som ju pudingovo maslovym kremom, nechala stuhnut a vcera vecer som ju potiahla mmf a dnes rano to je cele roztopene..... preco .... da sa zachranit?povrch torty je pekne stuhnuty , co sa topi je mmf.....dakujem

martinex
18. sep 2010

@lauraa to sa ti topi kvoli kremu,pouzila si moc vodovy krem-mne sa pod pudingovym kremom tiez topil potah... obavam sa ze to uz nezachranis...aspon mne sa to nikdy nijak nepodarilo ☹

lauraa
18. sep 2010

@martinex a co mam s tym robit.... dole som to uz dala , tortu som osusila pap. utierkou a dalej..... dat dole aj krem a cim ju natriet? len maslo s cukrom..... alebo...

martinex
18. sep 2010

@lauraa ked tak to natri len maslom s cukrom,to by malo udrzat a potom na to mozes dat potah...
ja uz nerobim pudingove kremy ale nadstavovane kasou

anibas
18. sep 2010

@hejdita peknučká, zaujímavý valček
@sofi07 krásny bazén -a ta voda 😨 😨 😨
@martinex blahoželám k bublinke

a moja svadobná

lauraa
18. sep 2010

@martinex dakujem

martinex
18. sep 2010

@anibas dakujem,som zvedava ako sa mi bude vypekat s bruskom 😀

dm1
18. sep 2010

nestiham iba rychlo pridavam svoju prvu 3-poschodovu. mala presne 10kg 😉

hejdita
18. sep 2010

@dm1
@anibas krasne svadobne torticky ste upiekli 😵
@martinex a jak nastavujes kasou.....normalne detskou krupickou??? jeeej a v akom pomere?

@lauraa pod potah mozes dat maslo s pudingom ale pomer pudingu a masla musi byt masla viac nez pudingu a puding musi byt velmi tuhy ale najlepsie je maslo s cukrom to je isto zarucene alebo ak mas ovocnu tak mozes aj maslo s dzemom alebo ak mas cokoladovu alebo orechovu tak maslo s nutelou.....je vela sposobov alebo aj iba dzem
😉

martinex
18. sep 2010

@hejdita nie nie, uvarim kasu z 250ml mlieaka a 2PL polohr.muky, do toho potom 70g cery,pripadne cokoladu ci van.cukor...a za studena vymiesam s maslom 250g a cukrom-podla chuti...vsetkym velmi chuti,potah sa netopi...a podla potreby ten zaklad dochucujem aromami,alebo ovocim ci orieskami..podla potreby..