Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
12. máj 2013

@maya30 krásné dorty a ten koník na zadních nohách, ten je bombový

rapunzel1
12. máj 2013

@dada2007 klasika 24 korpus, mramorák zo 6 vajec, ale plnená ako zamatová roláda, korpus a dve plnky na sebe, plus v každej vrstve jeden banán, tvarohovo-pudingová jedna citrónová a druhá čokoládová, a išlo tam skoro 1 kg čokolády, som to robila 1x, tak som to chcela mať pekne rovné a pri malom množstve, som sa bála, že to bude hrboľaté

dada2007
12. máj 2013

@rapunzel1 waaaaaaw...........tak to je ako malý zázrak mať 5kg tortu s priemerom 24cm.............moje s pribinákom a ovocím v priemere 26cm majú maximálne 4kg.....väčšinou 3,7-3,8......

dada2007
12. máj 2013

@rapunzel1 ma napadlo.....nemáš ty pokazenú váhu 😅 😅 😅 😅 srandujééééééém 😉

rapunzel1
12. máj 2013

@dada2007 😀 😀 😀 😀 eee nová a mám dve 😀 , ale ja nerobím torty na váhu, takže ja sa tým moc nezaťažujem, ja im vopred poviem cenu, takže sme si na istom aj oni aj ja 🙂 váha je len orientačná

dada2007
12. máj 2013

@rapunzel1 jááááj, ty nerobíš na váhu...ahaaa......tak to si neviem predstaviť, že dopredu povieš sumu, pritom takú tortu si ešte nerobila...nevieš aké sú presné náklady atd.....zaujímavé.....

bambula1307
12. máj 2013

@lamps Andrejka ddakujem za radu, musim ponuchat u cinankov 😉

@lokalistin vidis aj som videla take so srdieckami robene..len som rozmyslala ako tie zubky spavit...ale robila si to len jedenou velkostou..ci viacerymi? Musim si vzstriehnut foto ked pridas pivonku 😉 ..nech mam predstavu.
K roladke, urcite bola super..uz len pohlad na piskotku naznacuje ze bola vyborna.. a presne ako Andrejka pisala..treba soravit take huste cesticko len kakao, trochu masla..alebo ineho tuku , hl. muky a aj troska bielka dat..a len zamiesat natriet cez strencils a dat do chladnicky stuhnut..na to dat piskotove cesto a urcite ti to chyti. Neviem ako sa sparva dzemik..ci lekvarik..mozno ako sa to pieklo..sa to dvihlo vies od papiera..a neostalo to tam... ☹

bambula1307
12. máj 2013

Joj zienky tak co ja som robila tu tortuchu na psp mi pani volala, ze lepsiu nejedli 😉 t ak sa tesim. BOla parizska slahacka s bananmi a malinovzm lekvarom potrete 2 vrstvy.

wera.g
12. máj 2013

ahojte babule, po tomto nááročnom týždni konečne voľno, prikladám moje výtvory 🙂) ešte bola jedna, ale tú som nestihla ešte do pc dať 😀

79zuzana
12. máj 2013

K vyrociu svadby pre nas doma 😉 Tak som skusila dat ten zmrazovany Mascarpone. Akoze bol trosku zhrudkovany, tak ale aj tvaroh ma hrudky 😀 Nie v skutocnosti, na cudziu tortu by som ho nepouzila, chutovo sa nezmenil ale konzistencia je ina, nie je celkom hladucky. Doma nam to vsak nevadi 😀 Inak je tam orechovy korpus, malinovy dzem, Mascarpone krem s bielou cokoladou a slahackou.

79zuzana
12. máj 2013

A este fotku, ze 😀

stankapk
12. máj 2013

@wera.g krasne torty mas 🙂 mozem sa ta prosim ta spytat aku farbu pouzivas tu kriklavu ruzovu co je na prvej torte? dakujem

rapunzel1
12. máj 2013

@dada2007 viem akú formu idem robiť, napr. kruh 24 bude mať od 3,6-5 kg, záleží či urobím pudingový, alebo karamelový korpus, čo je ľahšie, mramorák je stred a red velvet je najťažší, šľahačka je ľahká, pudingovo maslové stred a pribinák s ovocím najťažší, takže cca váhu a spotrebu si odhadnem a čo sa týka ozdôb, ja robím z MMF, tak či tam urobím niečo o pol kg ťažšie, alebo nie za nejaké euro niečo sa nestriela, takže pre mňa je váha len orientačná.

maya30
12. máj 2013

@florentina dakujem 🙂 @dada2007 nieee nemam airbrush 😉 stetec, hubka a ides 😎 ano, videla som tie tvoje bombove srdcia, hlavne toho zenicha ako sa krasne leskol tak som hned bezala aj toho mojho natriet olejom 😀 😎 cim si potahovala ? ja zas klasika mmf ale zamiesila som si nejak zle tu ciernu, tak ma kde-tu prasklinky 😠 ako nic hrozne, ale mne to vadilo 😒

vecernicci
12. máj 2013

@florentina ani nevím, ale jednou jsem ho tam koupila a je super i na grilovačku 😀

wera.g
12. máj 2013

Ďakujem veľmi pekne 🙂 je to hot magenta 😉 @stankapk

rapunzel1
12. máj 2013

@dada2007 záleží aj koľkokrát plníš a ako na hrubo dávaš plnku a či dávaš aj lekvár. Ja plním minimálne 3 x a aj 4 aj 5 x pláty si režem na dosť tenko, moji nemajú radi, kopu korpusu a málo krému, moji sú všetci krémový a ovocný, do 24 dávam aj 350-400 ovocia.

dada2007
12. máj 2013

@rapunzel1 jasné chápem........ 😉 ja sama nelubim samú plnku(rastie mi to v hube a nelubim ani zákusky čo sa skladajú z 90% krému a 10% nejaká piškota) a chvalabohu aj zákazníkov tak mám 😉 ....taký normál pomer...a ja mám väčšinou 3x korpus a 2x plnku 😉

dada2007
12. máj 2013

@maya30 poťahovala som bielym smartom.......a potom som ho štetcom a hubkou 3x nafarbila-olej, alkohol a čierna prachová z drogérky.......

zuul
12. máj 2013

dievcata krasny den prajem.

nadherne ste popridavali.

prosim neviete ci je niekde akcia na maslo maslove?
a nejaku osvedcenu plnku coko-karamelovu? dakujem.

miciatko
12. máj 2013

kocenky videli ste niekde tuto krajku na torte, alebo mate snou skusenosti http://www.peciem.sk/peciem/eshop/27-1-Magic-Tr...
Nestiham tu uz tak casto pisat,lebo ked docitam co vy za cely den napisete tak uz mi oci klipkaju, sa mi neak nahrnulo torticiek tak tyzdenne aj 2-3 odmietam ....
a este jednu co som piekla tento tyzden, bola to oddychovka

miciatko
12. máj 2013

@wera.g krasne torticky ta kvetinova je nadherna

natap
12. máj 2013

ahoj,chcem sa este opytat,ak robite potahovu hmotu z cukrikov,akymi farbami ji zafarbite?gelovými alebo inými. 😉

dada2007
12. máj 2013

.......tie krajkyyyyyyyyyyyyyyyyyy......................taaaaaaaaaaaak ma to lááááááááááááááákaaaaaaaaaaaaaaa 😅 😅 😅 😅 😅

miciatko
12. máj 2013

@natap na zafarbenie potahovky gelove

maya30
12. máj 2013

@dada2007 asi som to aj ja mala radšej robit tak, lebo ten olej sa mi po vybrati z chladničky vyzrážal na kvapôčky, tak som to ešte utierala suchou hubkou, dufam že už to bolo potom v pohode, lebo si ju hned za tým brali...

lokalistin
12. máj 2013

@bambula1307 ja som vzor robila kakaovym cest a dala do mrazaku ten dzem som dala na upecenu piskotu a pivonka neni moc pekna tak som sa hambila ju sem dat ale kukni do mojho albumu moje tortusky tam je

bambula1307
12. máj 2013

@lokalistin jaj som to prehliadla s tym kakaovzm cestom...prepac 😉
Pivonku som videla , sak je peknaaaaa aj ruzicky mas kraaasne 😉 😀

elamaslakova
12. máj 2013

@wera.g Nádherné tortičky

aduskatt
12. máj 2013

@natap gelovky