Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

elamaslakova
12. máj 2013

@zuul Ešte donedávna bola akcia na maslo liptovské v Jednote za 1,69 , možno ešte neskončila akcia

elamaslakova
12. máj 2013

@lamps Nádherná tortička

bambula1307
12. máj 2013

dievcata pri hladani som nasla motivy zdobenia kremom ..kuknite..sak jednoduche a pekne 😉
http://www.wilton.cz/clanek-42-100-cukrarske-de...

pipka
12. máj 2013

@luciahromadkova tssssss, pochopitelne ze z naozajstnych 😀 😀 😎 😎 😎

pipka
12. máj 2013

inak vas zdravim babulky straasne narychlo, dakujem moooc za vsetky pacitka a zaroven zelam krasny den matiek 😎 😎 😎

ja si ho uzivam este s drobcami a za chvilku ich necham tatikovi a padam na tyzden prec.
tak sa tu majte krasne, pecte a pecte, nech sa mam cim kochat, ked sa vratim 😉 cmuky cmuky 😵 😵 😵

pipka
12. máj 2013

@pristela je mi to luuuto moja ☹ ale uz to takto mame zaplatene, uz sa to nedalo menit ☹
ale nebooooj, ja sa s tebou este vydovolenkujem dosyta 😎 😎 😀

pipka
12. máj 2013

@dada2007 zlatik, boli sme 5 dni v Štúrove, teraz sme sa vratili a ja obratom balim naspat ciste veci, deti nechavam u babky na zahori a ja padam ku kamoske do Svajciarska, je velmi chora, asi uz aj jej posledne dni 😔 a veeelmi ma este chcela vidiet, tak ju idem trosku povzbudit 😖 uprimne...radsej by som sa isla s detmi niekde k moru vyvalit...ale zial...aj takyto je zivot 😔 😔 🙄
tak na mna myslite, ozvem sa ked sa vratim 😉

mamina1978
12. máj 2013

@lokalistin No moja, tie male kvietky, ruze a ranunkulusy su ok . 😉 Ale ta pivonka ☹ ☹ ☹ sa mi prave rozpadla. Vcera nechcela schnut, tak som ju pichla do misky , preto bola na fotke tak schovana 😅 , vcera este aj prsalo a bolo vlhko. No a dnes som ju opatrne vybrala , najprv drzala aspon trosku tvar, no do pol hodiny mi ta hlupana total spasla na placku .🙄 Drzali len tie male prilepene lupienky na zltom strede. A tie posledne dva rady , ze uplna rovna placka. Boze ved ja ju potrebujem teraz a ryyyyychloooo a ona nie a nie drzat pokope. 🙄 🙄 🙄 🙄 Tak som prilepila teraz aj ten dalsi rad lupenov,aj ked to nevyzera na bohvie co, lebo ako mi splasli aj sa trosku na spodu polamali 😝 a nechala som to teraz extra v miske vyschnut len tie poslene lupienky. Tak som zvedava , co z toho bude. 😝 Ja nemam taku vykrajovacku, ale tak improvizacia 😀 .
A myslim si, ze keby som ten cas mala, a nechala to par dni susit na lyzickach, tak by to urcite drzalo krajsie. Alebo sa mylim ?? 😕 ?

Dievcata sory za tapetku 😅 Hodim sem ako som to robila a budem rada ,ak mi poradite ako to vylepsit. 😉 Ja sa chcem uciiiiiit 🙂 A zaroven vas chcem poprosit , davajte aj vy taketo akcne fotky, nech si mozeme navzajom radit a zdokonalovat sa.... fakt fotky viacej pomozu ako len komentarik 😉 🙂

mima595
12. máj 2013

@lucula73 -to bol slubny prsten??

mamina1978
12. máj 2013

@wera.g Waaaaauuuu nadherne vsetky 😵 😵 😵 😵 😵

mamina1978
12. máj 2013

@janula.h ta srdiecova s ruzovym krizikom je nadherna , taka jemnuckaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵

jakelina
12. máj 2013

@mamina1978 já bych víc zvlnila ty kraje, ztenčila aby se kroutily a kulatou kosticí projela od těch zoubků k té špičce, tím se to tak zvedne a prohne a do lžiček dávám sušit naopak. Položím lžičku tak jak se z ní jí a do ní položím lupínek.
To jsou moje postřehy, protože jsem už víckrát dělala pivoňku. 😉

mamina1978
12. máj 2013

@mirka_aa Ze prvaaaaa torticka ????? 🙂 🙂 🙂 🙂 bombovaaaa je 😵 😵 😵 😵 😵

mamina1978
12. máj 2013

@jakelina Si zlala 🙂 dakujem za rady . Mas pravdu s tou gulatou kosticou to stensit a tym zvlnit. Tak nabuduce to vyskusam tak 😵 😵 😵 A na tu lyzicku som to dala preto takto, lebo som myslela, ze aspon takto sa mi ten lupienok trosku zvlni 😕 😔 😔 No budem skusat dalej, tak teraz aspon provizoria musia postacit, bo ma cakaju dve kvetove torty 😝 😝 Mala som zacat trenovat skor, no zdravotne som bola na tom nie moc dobre. Ale uz mam zase chut sa do toho pustit.... Este raz vdaka 😉 🙂

jakelina
12. máj 2013

@mamina1978 vůbec není zač, já jsem tady ráda za každou radu a doufám, že to bereš v dobrém, aby se tě to nějak nedotklo 😉

lucula73
12. máj 2013

@mima595 😀
vnutri boli hodinky 😀 ........to je tortuša pre moju drndu,chcela som je dať dovnútra mobil ,ktorý pýtala už veľmi dlho,ale mm mi zakázal,že aby sa v chladničke nepoškodil,tak sme včera narýchlo zháňali hodinky,bo aj tie žobrala 😠 🙂 🙂
ideme na oslavu,konečne budeme mať tortušu aj my 🙂

jakelina
12. máj 2013

@lucula73 super nápad 😉

mamina1978
12. máj 2013

@jakelina nieeeeee 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ja som praveze velmi rada kazdej kritiky 😉 🙂 🙂 lebo kazdy nazor alebo kritika ma posuva napred. Praveze som ti velmi povdacna za tvoj nazor. 😵 😵 😵 A fakt by bolo fajn , keby aj ostatne dievcata fotili a komentovali svoj uspech , ale aj neuspech....... ved aj na chybach druhych sa da ucit 😀 😀 😀 😀 no nie 😀 😀

jakelina
12. máj 2013

@mamina1978 já většinou když něco modeluju, tak se do toho zaberu a na focení si ani nevzpomenu. Ale příště to napravím 😉

halienka
12. máj 2013

Ahojte babky, ešte pridávam poslednú tohtotýždňovú 🙂 , môj prvý kamión, taký jednoduchší ale aj tak mi dal zabrať 😀 fotila som na gauči na deke ako mi radila tuším @jakelina ? 😅 😀 je to lepšie takto? Babky dávate pribinák s ovocím aj do 3D tort? Bo to bolo na vraždúúú 😀 😀 😀

aduskatt
12. máj 2013

@halienka jasne, ze je tam foto lepsia🙂) inak, ja si cez stolicku( aj cez operadlo) prehodim bielu plachut a tak fotim

pralinka25
12. máj 2013

ahojte dievcence 🙂

tak ja som mala tento tyzden taky hekticky ze mam zanedbanych vyse 30 stran. len sa snazim obrazky popozerat a postupne docitavam. este 10 stran a budem v obraze 😀

este mame dnes oslavu a snad buduci tyzden uz bude normalny. pridavam svoju poslednu tortu aj s majitelom.
je taka chaoticka. vobec nie taka ako som chcela ale som sa s nou vobec nestihala vyhrat co ma mrzi lebo na tu jeho som sa tesila uplne najviac. je to prva pre neho a anakoniec som bola rada ze som ju ako tak zlepila. ach jo :( ale tesil sa to je podstatne.

florentina
12. máj 2013

@dada2007 já mám taky běžně průměr 23cm přes 5kg, ale jsme to tu nedávno řešily a tuším je to množstvím. Já do těch 23cm dělala korpus z 12vajec a pribináčkový krém z 1,5dávky, plus ovoce, sirup...ono se to nasčítá....a taky dávám 2x krém a 3x korpus.

@dada2007 já taky nerobím na váhu, ale náklady znám naopak přesně dopředu, oproti váze, kterou nějak neumím odhadnout. Zeptám se na velikost dortu jakou chtějí, pak se rozhodnu z jakého množství budu dělat a mám tabulku v excelu a tam spočítám přesnou cenu nákladů...

zsuzsu
12. máj 2013

moje dalsie dve este. Ten maco inak na zivo nie je tak vystrasenyyyyyyyy 😀 neviem preco to tak vyzera a aj ta 21 je hladka a na fotke vyzera tak vseliako 😖

frick
12. máj 2013

Ahojte šikovnice. Idem k vám po radu. Som amatérka. Zatiaľ som piekla len pár tortičiek pre rodinu.Doteraz som robila len okrúhle 24 priemer. Ale teraz idem robiť tortičku obdĺžnik 25x38 cm a neviem aké množstvo surovín na plnky mi bude stačiť a či je kombinácia vhodná. Chcem plniť 2x .Jednu plnku chcem banánovú z pudingu(2x puding+0,5l mlieka a maslo+cukor) a banán a druhú tvarohovú (500g tvaroh 2x zlatý klas 0,5l mlieka maslo ,cukor) a ovocie mandarínky. nebude toho málo a hodí sa to k sebe? ďakujem

dada2007
12. máj 2013

@florentina to viem že ty to máš presne vypočítané-to sme sa už bavili...ale ona nie....A teda, že do 24 z 12 vajec......ja to nechápem...ja do 26 dávam 7......a múky dávaš kolko? aj cukru? s tými 12 vajcami?

jakelina
12. máj 2013

@dada2007 přesně toto taky nechápu, já bych do 24 formy dala nejvíc pět vajec možná šest. 😲 😲

bambula1307
12. máj 2013

dievcence moja dcera mi doniesla z predzahradky tulipaniky..tak som ich osklabala a porovnala lupene na nich. prve su vonkajsie, druhe vnutorne. Vonkajsie su dlhsie a stihlejsie, vnutorne su sirsie a kratsie..plus hore take zaoblene s priehlibinkou
Ozaj krasny den matiek vam zelam 😀 😉

karmenta
12. máj 2013

Ahojte, prosím vás, poradte mi, jak se stínuje? co k tomu potřebuji? Mám jen gelové barvy Wilton, nemám žádné pomůcky. Potřebuji světlou, tmavou a nejtmavější šedou vykouzlit. děkuji za rady

jakelina
12. máj 2013

@karmenta musíš si koupit prachovou barvu a pak už jenom nějaký štětec 😉