Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lenjak
15. máj 2013

ahojte baby robili ste niektorá jogurtovú plnku z rastlinnej slahačky? zvládne aj mrazene ovocie? neroztecie sa mi v torte? díky

aduskatt
15. máj 2013

@lucka_o priklanam sa k @jakelina Majke, tiez by som sa na to asi nedala

lamps
15. máj 2013

@mia1111 Myška, ak ju nutne potrebuješ hneď 😵 😵 😵 ja sa prispôsobím a chceš počkať počkám, mne to neponáhľa, takže ako povieš tak bude

evicaka
15. máj 2013

@lenjak ja robievam bežne a nieje problém

janula.h
15. máj 2013

babuleeee nejaká jednoduchá na 70 pre ženu by sa nenašla???

aduskatt
15. máj 2013

@janula.h mam tuto

mima595
15. máj 2013

@lenjak - ja robim....uplne bez problemov..ten jogurt s rastlinnou slahackou je veeeelmi tuhy...

janula.h
15. máj 2013

@aduskatt vďakaa 🙂

lucka_o
15. máj 2013

babyyyyyyy este sa chcem spytat robili ste niektora krtkovu tortu??? mat enejaky osvedceny recept? dik!

lokalistin
15. máj 2013

@mirinecka ja som raz robila s MTT ale nie v lete strasne rychlo schne potrebovala som velky kus a kym som zamiesila,vyvalkala a potiahla uz mi praskala,ale ak by sa fakt nepotila,tak by som ju urcite brala

luciahromadkova
15. máj 2013

@aduskatt tiez ma napadli tí taliani, manzel ide prec ale dam mu mrknut na tu ich stranku, nech prelozi...sak sa 4 roky na gymli ucil taliancinu..., tak nech to vyuzije 😀, a nech hlavne zisti cenu...za co by to predali taliani, ci?

lokalistin
15. máj 2013

@ajka82 ja tiez robim ako @pristela kreslim

lokalistin
15. máj 2013

@lucka_o ved ale na tej torte su pralinky,tak im daj pralinky,ved ta hmota to bude strasne vela a strasne tazke ci nie?

rapunzel1
15. máj 2013

Tak a je tu maketová tortička, ktorú si moja malá hneď privlastnila a dnes, keď som ju dávala preč, tak plakala, že to je jej tortička "hužová", miluje ružovú a všetko čo je ružové je jej 🙂 Keď som začala, tak sa spýtala, či konečne táto bude jej, keď pre každú si príde nejaká teta, tak som urobila to, čo sa malej najviac páči. A malá, že "toto tete nedá, Sárinkyna tortička, moja " Táto maketka bude V Trenčína na výstave, ktorú poriadajú Torty snov, som ju prihlásila do súťaže 😲 😲 😲 😲 no som zvedavá... dúfam, že tam chúdatko nezostane v hambe. Malá sa už teší, kedy príde domov, ona ju bude mať ako hračku 🙂 🙂 🙂 babulik môj ružový

pristela
15. máj 2013

@rapunzel1 jeeee, to vypadá dobreeeee,a kraaaasne , ružovu aj ja lúbim 😵 😵 😵 pocuj si ma napadla, že ked nejdes na to stretko ☹ tak co keby si aspon vecer v sobotu vybehla s nami von na posedenicko, pizzu alebo čo, bo @dm1 Danke sa nechce variť u nas večeru 😝 tak ideme sadnúť a snad sa k nam pridaju aj tie z okolia co nejdu tiež , taky mini zrazík, čo ty na to ? 😅

rapunzel1
16. máj 2013

@pristela díky, ružová, to je farba mojej malej 🙂 jasne, rada pôjdem, ma to mrzí, že nakoniec tam nejdem do tých Ludaníc, ale čo už....keď sa toto stalo, som neverila, že tak silnú ženu ako bola ona dokáže niečo poraziť ☹

aduskatt
16. máj 2013

@luciahromadkova chodil na Saru na gympel?🙂))a tak zistit moze, len jemu zrejme povedia cenu pre klasickeho odberatela........ja ich chcem dotlacit k tomu, ze to budem kupvat ako SRO do shopu, tak nech s tou cenou nieco robia🙂

mimcak
16. máj 2013

@pristela hrozne krásna ta mačičkovská,taká jemnučka,mila.ukladám 😵

denisak77
16. máj 2013

@luciahromadkova ahoj,ja som kupovala v Šikovnej mame a volá sa SQUARE krajka 8 a je to na takom dosť hrubom silikóne a je veľmi jemnučká ,jemný dekor a potom to nejde von,aj ke´d nie sú drahé ale sú na figu ,to je aspoň moja skúsenosť s konkrétne touto jrajkou .Najlepšie sú MAGIC DECOR krajky,myslím že všetky ,mám síce iba 2 ,ale sú dobre ohýbatelné a potom sa to dá pekne vybrať.Ono je to tak ke´d sa človek zlakomý na cenu.

denisak77
16. máj 2013

@bambula1307 SQUARE krajka 8,kupovaná v Šikovnej mame

mysiatkoo
16. máj 2013

@mia1111 ja teraz nemam dovod nahanat - ak bude - vezmem, ak treba cakat - pockam 😉 len mi hod info az bude treba platit 😝

mimcak
16. máj 2013

@denisak77 ufff presne včera som na tie krajky pozerala,že dobra cena či objednať,lebo ste ma tu pobláznili. No neobjednala som naštastie. Presne to som si myslela,že ta cena ,že v tom bude nejaký háčik. Tak už viem aký. 😀

dm1
16. máj 2013

@rapunzel1 juj skoda ez nejdes ale aspon sa potom stretneme na posedenicku s @pristela a kockami ostatnymi hadam 😵

@pristela kedy to vlastne zacina? ja som este nepozerala ani cestu ani nic tak neviem ako trafim 😀

dm1
16. máj 2013

@denisak77 presen to som si myslela ze to pojde horsie von tak to sa mi s tym babrat nechce a momentalne nepotrebujem na otlacanie na hmotu nic take takze si radsej pockam na tie krajocky martellato, magic decor alebo tricot

jakelina
16. máj 2013

@rapunzel1 krásná a co jsi potahovala? Píšeš že je to maketa.

ingak
16. máj 2013

používali ste už na marcipán s cukríkov práškový cukor z lidlu? je dobrý na to či ee? viem ze najlepší je považský cukor ale svokra kupila ten z lidla :( tak neviem či mam ist ešte do obchodu a kupiť ho alebo aj tento je dobrý
dakujem

ratatooy
16. máj 2013

holky kdo pečete krome dortů i cukroví?

mamina1978
16. máj 2013

Babyyyyyy pomoooooooc........ ako vyhladam na Google vtaciu klietku??????????????????????????? mne sa zmenil Termin na tortu z utorka uz teraz na nedelu a ja nemam este ani kvetinku???? Nie to este plaaaan !!! 😝 😝 😝 😝 😝

muffinka8
16. máj 2013

@mamina1978 zadaj "cake cage"

rapunzel1
16. máj 2013

@dm1 aj mne je to ľúto, ale večer určite prídem, chcem vás konečne spoznať naživo 🙂 🙂 🙂