Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamcas
18. máj 2013

@jakelina dakujem 🙂 mozem sa este opytat ako by som to mala robit? Potiahnut bielou celu tortu a potom na to dalsiu nafarbenu? A vlastne aj pod tortu musi ist farebna. Joj ja zaciatocnik mam z toho hokej :(

1zaza
18. máj 2013

Pridávam tortuše a idem sa pokochať vašimi. To akože ferrari, to bola hrôza, celé sa mi to rozpadalo ☹

lucka_o
18. máj 2013

@lokalistin povedala som im, nech si vyberu inu....🙂 tal snad najdu nieco 🙂

jakelina
18. máj 2013

@mamcas ne potáhneš jenom ten bok, jako listy bílou a pak už jenom ten vrchní díl a dole to orámuješ kouskem hmoty, aby to vypadalo jako spodek knihy.

janula.h
18. máj 2013

ahojky po dlhšej odmlke pridávam svoju tortušu pre moju Emku 🙂

levandulka3
18. máj 2013

@lamps dakujem musím kupiť pekné kvetinky sú z toho 😉

levandulka3
18. máj 2013

@katkak23 iba 24 hod je to SV a v každom čísle mám špáratko to bambusové 😉

pralinka25
18. máj 2013

@1zaza jej ferrari. vyzera fajnovo. mna caka take na 1. juna. ako bolo tazke to tvoje prosim?

simasa
18. máj 2013

@florentina Neviem, ci si spomeniem na vsetky, ale minuly rok boli:
Ty, miciatko, mariann2, dm1, anibas, pipka, jakelina, lamps - druhy den, vecernicci, larah, dadka212, pristela, eliska22, mia114, Ludka Simoncic - ale jej nick neviem (ak ho niekto vie, nech ho prosim napise florentine do spravy, nie verejne spajat s menom) a este ada a vlada prisli na chvilku pozriet. Ospravelnujem sa, ak som na niekoho zabudla.

miciatko
18. máj 2013
lussy23
18. máj 2013

@miciatko krásne

lucula73
18. máj 2013

@miciatko ako si robila ten pník?to je potiahnuté zvlášť boky a zvlášť vrch?mám robiť na budúci týždeň pník a rozmýšľam,ako to budem robiť 🙂

a ďakujjem za všetky laiky za tortuše 🙂 🙂 🙂

lussy23
18. máj 2013

@pralinka25 nádherná postavička.

lussy23
18. máj 2013

@benjik aký NY dort? nevidela som žiadny

miciatko
18. máj 2013

@lucula73 najprv som si potiahla bledohnedou vrch a potom bok a zastrihla neake tri milimetre nad pnikom ...

benjik
18. máj 2013

@lussy23 strana 5012

lucula73
18. máj 2013

@miciatko aha,vidíš......ten vrch som rozmýšľala,ako urobiť,aby to kusok prečnievalo.....ďakujeeeeem 🙂

adrika202
18. máj 2013

@maca77 dakujeeem 🙂

maca77
18. máj 2013

@mamcas mám len niečo pre záhradkára

maca77
18. máj 2013

@adrika202 nie je zač... ja som tam nedávno kupovala, tak preto ma to hneď napadlo

asianflower
18. máj 2013

@benjik dakujem pekne🙂 bola dost na rychlo, este by to chcelo doladit detailiky,ale vobec som nestihala.No hlavne ze potesilaa obdarovaneho 🙂

zsuzsu
18. máj 2013

Ahojky 🙂 Tak pridam moje nocne. Od piatka rana som nespala. Mala som poobednu v praci a potom nocnu a dennu doma 😀 uz ledva vidim a rano zasa do prace 😖 😠 A este prosba nemate nieco ulozene ako BORAT ? 😀 😀 Dakujem

lucula73
18. máj 2013

@zsuzsu je to o ničom piecť popri práci,ja som šla spať od stredy do piatku vždy po druhej hodine a ráno do roboty,mala som tri tortuše,............a dnes poobede ma u našich odvalilo,som s malým dve hodky drichmala 🙂

sticker
18. máj 2013

@pipka Jéj, máš novú foto 😵 Normálne som chvíľu premýšľala, že kto to píše 😅 😝 🙂

mrka2
18. máj 2013

caute babulky, pridavam aj ja svoje -3 tento vikend a 3 minuly vikend.

ludkas31
19. máj 2013

dobre rano kocky, je tu nejaka dobra dusa z Bratislavy, ktora by mi bola ochotna pomoct - snazim sa uz 3 dni vymodelovat baletne spicky ale je to des a hruza, - a spravila by mi ich - vid foto ? bola by som moc povdacna, potrebovala by som ich na stvrtok. Vdaka

karmenta
19. máj 2013

Dobré ráno, prosím o radu. Dekorace i potažení dortu jsem dělala Smartflex Velvet a pracovalo se mi s tím naprosto dokonale, jak na to potažení tak na jemné dekorace. Nyní mám před sebou 3patrový dort a hledám na potažení hmotu, která bude levnější. Byla mi doporučena Roll dekor, že stojí jen 91/Kg, oproti smartflex za 225/1,4kg. Já vůbec netuším, kolik na ty dorty spotřebuji a nerada bych se na tom finančně zruinovala 🙂 V diskuzích jsem ale na roll decor nečetla nic moc pozitivního, že nemá dobrou chut, že se v létě táhne a lepí atd. Proto prosím o radu jestli roll decor vzít nebo ne a když ne tak jestli vzít K2 za 146/Kg, nebo radši bych měla jako začátečník zůstat u dražšího Smartflexu, se kterým ale vím, že to zvládnu 🙂 Díky za odpovědi