Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
20. máj 2013

@pristela 😀 takze ja davam medzi 2 papiere na pecenie a ptoom normalne na seba dalsie a v pohode to vydrzi v ladnicke ja som to testovala a bola aj mesiac pouzitelna 😉

dm1
20. máj 2013

@pipka ja som tiez tu modru potvoru robila ale najhorsie bolo pre mna to malovanie potom ciernou a ako to chytit ked to bolo take tenke aby som si neotlacila tu ciernu na prsty 😝

pipka
20. máj 2013

@dm1 sak toto preesne dani...ci to malovat..alebo to z tenuckej hmoty vyrezat..ale zas aby som to nepototo 😝 😝 😅

dm1
20. máj 2013

@pipka ja som to malovala aby tam neboli tie prechody a inak uschlo mi to potom v pohode uplne do sucha

pristela
20. máj 2013

ozaj holky aby ste vedeli aka strelena partia závisláčok sme boli na stretku , tak baby ma nahovorili este o 1hodine v noci !!!! zarábat mmf , modelovat kvietok +ruzu + hlavičky 😀 😀 😀 o 5rano sme skoncili!!! a to Danka @dm1 s jednym zavretym okom este zahlásila: no dobre , a teraz este koňa !!!! 😀 😀 😀 😀

@dm1 oo parada, si ma potesila ze mesiac 😎 😎 😎 dakujem 😵

evicaka
20. máj 2013

Dievčatá, konečne mám opravený PC, tak pridávam svoje víkendové

mysiatkoo
20. máj 2013

@pristela ved to bol primarny ciel celeho stretka - vidiet strukturu mmf, mozem ja za to, ze si ju nemala ziadnu zarobenu prave? 😀

mamcas
20. máj 2013

@maya30 Mozem sa opytat ako sa ta srdieckova robi? to si si najskor urobila pasiky a dala zatvrdnut? Ci stocila a dala zatvrdnut? ze ti to tak pekne drzi totiz sa cudujem 🙂 a teda s akou hmotou si robila? Vymyslam totiz muzovi tortu na narodky a neviem nic take ine najst a toto som este nevidela 🙂 Dakujem za odpoved

pipka
20. máj 2013

@dm1 lenze ja nemam ciernu prachovku, len gelovku 😝 ☹ a obavam sa, ze to do piatku neuschne 🙄

lamps
20. máj 2013

@pipka tak si rozpusti trošku živočíšneho uhlia a maľuj tým

zz134
20. máj 2013

@evicaka vaaaaaaaaaav ta krajka! to si musim vygooglit akos a to robi 🙂

dm1
20. máj 2013

@pipka ale uschne neboj ved to nechas dovtedy vonku ja som to malovala tiez gelovkou s troskou alkoholu a uschlo to ved to tam nebudes gebrit v x-vrstvach ja som to robila len den vopred

dm1
20. máj 2013

@pristela krasna tortucha a fakt vypada na tej foto ovela vacsia ako bola v skutocnosti

luciahromadkova
20. máj 2013

@viera6 no tak u nas v cukrarni stoji veternik a kremes 1,50 E v BA. A to teda riadna umelina, nie prave, tak skus spocitat naklady vsetky aj energie, voda, umyvanie a pod., a vypytaj si, ved tvoje budu urcite prave bez nahrad...teda musis asi vediet aj to ci sa ti to chce robit, lebo cenou vies aj odradit, asi som neporadila, ale urcite nech aj ty mas nieco za to. 😉

pipka
20. máj 2013

@dm1 naozaaaaj 😕 no dooobre vediet 😵 😵 😵 😵 😵

pristela
20. máj 2013

@dm1 jaj ani nespominaj , je des pocit , ked pozeraju cukrárky na tortu, no este šťastie ze som posluchla Dadku 😀 neviem ake čislo 😀 😀 a potahovala som ju vo štvrtok v noci 😀 😀 😀 a nie v sobotu pred vami 😝 😝 😝

benjik
20. máj 2013

@vlada111 chápu tvé pocity, já začala s dorty právě díky dceři.

dada2007
20. máj 2013

@pristela tak ty nevieš aké čislo?????????? pcheeeeeeeeee

maya30
20. máj 2013

@mamcas ktoru myslis? Tu okruhlu na ktorej je srdce a v nom kvietky ? Narezes si hmotu na pasiky a stacas do kvietkov, hotove kvietky som nechala chvilu preschnut a potom davala na tortu, ja som to robila od oka, ale niekde som videla aj nafoteny postup, len ja ho nemam ulozeny ☹

benjik
20. máj 2013

@levandulka3 ty tvoje dorty z 16.února! neskutečná nádhera!

zz134
20. máj 2013

baby co hovorite na toto? je to taka cipka ako robievate?
http://www.ebay.com/itm/14Pcs-Different-New-Sil...

dakujeeeem

luciahromadkova
20. máj 2013

@pipka nie je asi ako potrebujes podla rozpravky, ale mozno ti bodne 😉

luciahromadkova
20. máj 2013

@pipka idem zajtra so Sam do skolky, tak ak chces zastavim a prinesiem taku ciernu z drogerky, ci?

benjik
20. máj 2013

@1zaza dorty z 16.února - krása i přes ty smolné okamžiky při výrobě

luciahromadkova
20. máj 2013

@zz134 toto kupis aj tu u cinana, ale pravdu povediac je to akurat na odtlacenie hmoty, tie krajky obe druhy riadok prve dve- ide to z toho tazko

zz134
20. máj 2013

@luciahromadkova a pls nejaky typ na krajku?

luciahromadkova
20. máj 2013

@zz134 tak ja som zatial nie proficka ako tu niektore baby, ja mam zalusk na nieco z tohto samozrejme 1 ks max. do 20 E
http://www.peciem.sk/peciem/eshop/27-1-Magic-Tr..., potrebujes k tomu aj tu speci hmotu

nejake pomocky silikonove lacnejsie najdes aj tu https://www.facebook.com/groups/439739256075503/, musis poziadat o clenstvo v skupine, su tam aj krajky, ale myslim, ze tie sa odtlacaju do hmoty

luciahromadkova
20. máj 2013

baby typ na tortu na 40. vyrocie MS ? co by ste urobili? dakujem pekne

pristela
20. máj 2013

@dm1 Dani prosim ta ak je niekde v e shope ten "box" na drotiky hod mi link ja neviem pod cim to hladať