Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
22. máj 2013

@karmenta to je prášek, ze kterého se dělá mléčný marcipán přidáním vody a tuku. 😉

viera6
22. máj 2013

ahojte,pridávam pravé dokončenú a prosim o info..aku cenu by ste dali.. torta ma 17cm priemer a vyšku 8cm /1,5kg

viera6
22. máj 2013

ešte foto 🙂

viera6
22. máj 2013

inak k tej krajke...ked mi prišla tak som ju hneď skúšala a vyšla mi na 1x a teraz až na 3x 😒 bud som ju dala moc vysknut alebo sa mi trhala 😢 ....

aduskatt
22. máj 2013

@viera6 na zakazku by som taku nerobila a ked ano, tak by som im rovno povedala, ze ked chcu mensiu, tak OK, ale zaplatia ako za najmensiu, ktoru robium a to je okolo 25 EUR( a aj to robim len pre dobrych znamych, inak 3 kg a 30), ak by si takuto krpanu predala na vahu, tak prerobis aj gate. Ale torticka je kraaaasna

lucka_o
22. máj 2013

@dm1 dakujjem, len mne sa to potom trosku pri viazani dokopy lame.... 😒

viera6
22. máj 2013

@aduskatt toto je pre znamu a chcela niečo do 20eur....

levandulka3
22. máj 2013

@abriela a objednávala si už odtiaľ? a to ked je tam napísané doprava zdarma to znamená aj na Slovensko? a ako sa platí za tovar?

aduskatt
22. máj 2013

@viera6 chapem🙂

pipka
22. máj 2013

@viera6 tak by som za nu pytala tych 20, lebo roboty s tym ako s vacsou, nehovoriac o tom kolko ta stoji material na krajku, ktora sa ti nepodari na prvy sup 😅 😉 a teda aj forma na krajku nie je zadarmo...a ostatne ani nehovorim 😝

ludia maju predstavu, ze vsetko nam z neba spadlo a my na tom len zarabame 🙄
ako tu raz niekto pisal...myslim, ze pristelka...ze sak muka stoji 45 centov a aj to pouzijes len pol kila 😠 🙄 🙄 😝 😅

pipka
22. máj 2013

ja som v pondelok nechala v tortomanii 70€ 🙄 😅 🙄
a to nic extra som nekupila... 😒

potom dostanem za tortu 40€ a ludia maju predstavu v akom sme my baliku 😠 🙄

viera6
22. máj 2013

@pipka to maš veru pravdu ono známi su niekedy aj horši 😝 🙂 u nas v akcii 65cen 😠 😕 😉

pipka
22. máj 2013

@viera6 to je svata pravda...lebo cudzi clovek vacsinou nezjednava ...bud cenu akceptuje alebo hlada inde..ale kazdy znamy ma pocit, ze extra pre neho budes vsetko robit zadarmo...resp. za naklady...ale ked si to tak vezmem...robim len pre znamych a pre svoje okolie ...to by som k tomu ako prisla 😝 😅 😀 😀

abriela
22. máj 2013

@levandulka3 mam objednavku v kosiku za stovku 🤐 ale tie ceny, no nekup to 😀 . Este stale vyberam.
Plati sa kartou visa, ci mastercard - tovar pride zvycajne do 2 tyzdnou - aspon detske saticky (kamoska nakupovala). Ked objednas prvy tovar, chcu od teba registraciu a pride overovaci email. Potom ked sa prihlasis v kosiku tovar mas, kym ho nezrusis.
Podla mna vela predajcou na mmb a roznych zlavomatoch nakupuje prave tam.

kohutovci
22. máj 2013

@simonceli ahoj.. mam hotovu gelovu ciernu.. ale vraj sa da namiesat zo zltej, zelenej, modrej a fialovej.. no neskusala som 🙂

florentina
22. máj 2013

@mysiatkoo @dada2007 @dm1 @pristela @jakelina @eliska22 @vecernicci @aduskatt @anibas @janula.h @pipka @simasa @mariann2 @nika1985 @sisix @artepf

Holčičky moje, musím se vám všem tímto velmi OMLUVIT, moc a moc mě to mrzí, ale musím PLÁNOVANÝ SRAZ, který jsem chtěla zoragnizovat v září tohoto roku, ZRUŠIT. I když zatím nebylo nic konkrétního domluveno, velmi jsem se těšila, že některé z vás opět uvidím a některé nové tváře poznám, ale včera večer se kompletně změnila má situace a celou noc tu o tom přemýšlím, ale toho srazu se tak nebudu moc účastnit a prostory v kterých jsem navrhovala sraz nejsou volně k pronájmu k dispozici, jedná se o firemní chatu z práce, takže když tam nepojedu, nevezmou vás tam.
Určitě vám dlužím i vysvětlení, jde o to, že v lednu /příští rok/ mi končí rodičák a vypadalo to, že do práce mě nevezmou, neb nebylo volné místo, takže jsem spíš počítala s tím, že si budu hledat novou práci a chtěla jsem být do té doby doma. No a včera jsem se dozvěděla, že se situace změnila a pokud se domluvíme, mohla bych nastoupit, ale muselo by to být už od října, s tím, že v září budu docházet na zaučení. No nevím ještě všechny podmínky, ale vím, že pokud to bude aspoň přibližně tak, jak jsem včera předběžně slyšela, prostě tu práci musím/chci vzít, protože takovou práci v dnešní době a po mateřské neseženu. Tudíž vůbec nevím, jak na tom v září časově budu, ale už teď jsem z toho normálně ve stresu. Teda né kvůli té práci, ale kvůli dcere, chtěla jsem s ní být doma až do těch tří let a mimo to, že je mi to hrozně líto, tak se o ní hrozně bojím. Je na mě dost fixovaná, sice každý den někam chodíme mezi lidi, ale je pořád se mnou, možnost hlídání mám minimální a tak se hrozně bojím, jak zvládne školku. Holky vím, že je to mimo téma, ale tak beru vás tu jako kamarádky a mnoho z vás má toto již za sebou. Ale fakt jsem netušila, že mě to takhle rozseká. Snažím se před ní držet, ale jinak se mi chce normálně brečet, že ji mám dát někam k cizím a vím, jak jí to bude (doufejme jen ze začátku) trápit. Takže chci začít s nějakým postupným zvykáním předem, ale nejdřív musím taky najít školku, takže tady v tom dnes ležím. Je tu u nás spousta soukromých školek, do státní jí nevezmou, protože na to nemá věk a díky přebytku dětí tu berou nejdřív čtyřleté, spíš až předškolní. No holky mrzí mě ten náš sraz i to, že se konečně ozývají lidé na dorty a nic z toho nebude, myslela jsem, že si třeba budu příští rok hledat práci na částečný úvazek a dorty si tak budu moci nechat, ale při té původní práci to asi nepůjde. Navíc chci volno věnovat dceři, když ho pak bude málo. No nějak jsem od včera v hrozném stresu z toho všeho, musím to nějak rozdýchat, ale prostě je jasné, že na ten sraz nebudu mít určitě kapacitu. Opravdu se všem velmi omlouvám! K.

simik99
22. máj 2013

Ahojte, chcela by som vas poprosit, ci nemate niekto recept na tvarohovo-pudingovu plnku do torty. Vsetky recepty, co som si tu nazbierane odtialto som stratila, ked mi odisiel pocitac☹

aduskatt
22. máj 2013

@florentina nemas sa preco ospravedlnovat, v dnesnej dobe je pochopitelne, ze ked sa nuka praca, treba ju brat🙂 drzim palce, nech to co najlepsie zvladnete🙂

ajka82
22. máj 2013

@florentina ako pise Adka, nemas sa preco osravedlnovat, a hlavne ked tu robotu chces 😉 je malo ludi, c vezmu robotu aku by chceli, skor vezmu, ze musia 🙄 a iste to zvladnete, budem drzat palceky 😉
ja som bohuzial z tych ze ked budem musiet nastupit do prace, budem musiet vziat robotu o ktorej sa mi nesniva, nemozem robit co by som chcela :(

miciatko
22. máj 2013

@florentina moc ti drzim palecky aby ste s dcerenkou vsetko v pohode zvladli, a praca je velmi dolezita ,treba to brat
Ja budem musiet za pracou dochadzat a opustat rodinku na dva tyzdne ale vieme vsetci ze to zvladneme ,ale ze mi pojde moje zlatko do skolky a ze tam nanho nebudem moct davat pozor a hlavou sa mi hned premietaju myslienky ze mu bude srdiecko stiskat od strachu a nedaj boze ze mu tam nebude dobre tak uz tiez slzy sa mi hrnu, no proste sme s detickami zrastene ..

florentina
22. máj 2013

@aduskatt
@ajka82
děkuji za pochopení i podporu 😉
A jak jsem psala, že je to práce, kterou musím/chci vzít, tak je to zejména kvůli "podmínkám", které jinde nedostanu (v době krize a s malým dítětem). A doufám, že se rychle zapracuji a půjde mi od ruky, tak jako předtím. Ale je fakt, že to také není práce, o které bych snila. Ale když je dobrý kolektiv, podmínky a zaměstnavatel, tak si prostě nemůžu stěžovat. Myslím, že většina z nás tu, by raději dělala dorty či nějakou kreativní práci. Navíc školu, kterou jsem vystudovala a která mě předurčila k této práci jsem studovala na popud rodičů, chtěla jsem jít jinam, ale zatrhli mi to a já tenkrát podlehla tlaku. Mám k té práci vlohy a dobře mě živí, ale nikdy mě nenaplňovala. ALe našla jsem si k ní cestu, nic jiného neumím. Ale nechi v práci trpět, když v ní trávíme většinu života, tak se stále učím mít jí ráda.

mia1111
22. máj 2013

@levandulka3 - držím palce, ja som to nevzala, lebo fakt zázraky na počkanie nerobím 😅 .

florentina
22. máj 2013

@miciatko děkuji, děkuji a přeji ti také, ať to co nejlépe zvládnete. Přesně vystihuješ mé pocity. Já si od rána říkám, že je to přece normální, většina lidí chodí do práce a dětí do školky, v zahraničí běžně chodí maminy do práce po prá měsících, tak co chci, ale nějak mě to neuklidňuje. Johča brečí i když má jít ode mě do jiné místnosti. Jinak je poměrně samostatná, zvládá už se svlékat, sama najíst už hodně dlouho, umýt se, krásně a dlouho už mluví, takže si vše řekne, umí i popsat co se jí děje a už i ty plíny jsou pryč...asi má všechny předpoklady to zvládnout, sama si i dokáže nějakou dobu hrát, vše po sobě uklízí, ale prostě to vše jen když jsem s ní, můžu třeba vařit či cokoli, ale jakmile se vzdálím, tak jen řve a řve a totálně se zasekne. Nechce momentálně ani k babičce, která ji doteď tak jednou týdně hlídala, protože tam nechce být beze mě...já si to fakt neumím představit....chjo...

karmenta
22. máj 2013

@ajka82 děkuji, už jsem to pochopila, zkusím to tedy radši s tou podložkou 🙂

ajka82
22. máj 2013

@florentina no keby mam aj vysnivanu pracu, kolegovia, podmienky a zamestnavate naprd, taak by som hladala dalej 😉 ja praveze budem musiet pozerat len a len na pracovnu dobu 😔 , alebo vymysliet nieco doma, len s tym je tazko, ked uz je vsade vsetkeho 😒

florentina
22. máj 2013

@ajka82 chápu, není to lehké.

Tak jsem právě obvolala pár školek, někde mají plno, jinam se deme podívat. Já vůbec nevím, dle čeho vybírat. Cenově vyjde většina nastejno, tedy nechutně draho 😝 .

dada2007
22. máj 2013

@florentina mojka, to vôbec nevadí.......neboj, nejako sa stretko domotá a vybaví-ak bude záujem.......a ty si utried v hlave myšlienky a bude to OK....tiež podobnú vec riešim..môj malý má na vianoce 3 roky a hned od začiatku šk.roka ho chváááááááááááááálabohu zobrali do škôlky.....takže idem hladať prácu-novú...lebo sa nemám kam vrátiť. A vieš čo mi naznačujú ,,dobrý a nezávistlivý" ludia?????? že NAČO? si hladám robotu, ked ryžujem na tortách 🙄 🙄 🙄 😅 😅 😅 😝

adrika202
22. máj 2013

Kočky mate skusenosti s touto hmotou ? aka je ? http://www.natortu.sk/potahove-hmoty/satin-ice-...

katuskad
22. máj 2013

ahojte. idem si k vám zase pre radu... môžem do MMF pridať rozpustenú čokoládu na varenie? nenaruším tým nejako tú hmotu? chcela by som takú peknú hnedú, ale ked pridám veľa farbiva, tak sa mi hmota potom drobí, tak som myslela že prifarbím čokoládou....

sisix
22. máj 2013

@florentina cus, tak to je jasny. Vubec se neni za co omlouvat. Verim, ze mala si zvykne na skolku a vse bude ok.