Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

karmenta
23. máj 2013

@pipka já vím že poradíte, ale stydím se za to jak vypadá, jak ho opravím pak ho sem dám, ale ted je fakt nepublikovatelný, to už by sem lépe zapadla nějaká obyčejná bábovka, než ten můj paskvil :(

lucula73
23. máj 2013

@karmenta kľudne ukaž foto,každá sme začínali a určite sa nájde riešenie na tvoj problém s tortičkou 🙂

pipka
23. máj 2013

@pristela ja ju kupujem od prveho dna po tej pauze co nebolo 😉 a veru nieeeee je nad nu 😵 😵 😵 😎
ja mam teraz mrazak taky natrieskany, ze sa mi dvierka ledva daju zavriet 😅 😀 a to tam mam tri supliky 😝 😀 😀

maslo, gastanove pyre a ovocie v polovici mrazaku 😀 😀 😀 😅 mm ma vzdy radost, ked to otvori a nevie zavriet 😝 😅 😀

pipka
23. máj 2013

@karmenta vobec sa nemusis hanbit, na to tato tema je, aby sme si radili 😉

eliska22
23. máj 2013

@lucula73 našťastie si povedali, na tej pre chlapa k 40 chcú činku a meno a vek a na promociu ma byt zelenkava a tam napisane mgr a meno a asi kvet tam dám a je to, nič moc teda, také nezáživné 😖

karmenta
23. máj 2013

@pipka
@lucula73
tak na něco už jsem přišla, před potahem se má dorta dát vychladit? jestli jo tak to jsem neudělala. ten potah se mi prostě pořád krabatí, není rovný. Vyhladím ho a za minutu je zas jak šarpej

eliska22
23. máj 2013

@zuzanam80 neporadím, robím len poťahované, čokoláde sa radšej vyhýbam 😝 😀

pipka
23. máj 2013

@karmenta ano, presne, po naplneni treba tortu obmaslovat a dat zatuhnut, az ked je maslo tuhe, potom potahovat a uhladzat zehlickou 😉

pipka
23. máj 2013

@luciahromadkova inak neviem ci som pisala, ale nas dubravsky "cinan" sa prestahoval do domu sluzieb 😉 aby si sa neprehnala ako ja 😅 😀 ale sa mi zda, ze dole to maju vacsie a este viac tovaru 😉
zas som tam 20 € nechala 😀 ale teda aj detom som nieco pokupila 😉

eliska22
23. máj 2013

@karmenta áno vychladiť určite !!!! najmenej 2 hodiny, ja dávam na noc 😉 ale podstatné je to rovno naplniť, upiecť rovný korpus, po upečení ho otoč naopak a ja to aj plním naopak, spodok je vlastne vrch a obmazávam maslo a odrezky z korpusu a mám to krásne rovné 🙂 neboj tiež som svoje prvé torty mala krivé 😉

jakelina
23. máj 2013

@karmenta tak to bude tím, že nechladíš. 😉

eliska22
23. máj 2013

@matomi korpus peč pomaly na nižšej teplote cca 150 stupňov tak hodinku a potom po vytiahnutí ho otoč naopak a nechaj vychladnúť a tak aj plň a ďaľšia vec nevymazávať boky formy, len na dno papier dať 😉

karmenta
23. máj 2013

@pipka
@eliska22
@jakelina
chybami se člověk učí 🙂 já mám s chlazením obecně problém, minule jsem tu řešila proč mi špičky udělaly dobrou noc a taky to bylo, že jsem je před naplněním nenachladila :D Njn, nemám ráda zimu, tak ji nedopřávám nikomu :D Příště budu chytřejší 🙂

zuzanam80
23. máj 2013

@eliska22 aj tak dakujem za odpoved 🙂 . Takze praca s coko je dobra hra s nervami?

eliska22
23. máj 2013

@zuzanam80 a tak takáto torta by sa ti mohla v pohode podariť, tam nepotrebuješ rovnú čokoládu na vrchu, len som to nerobila, tak neviem poradiť ako na to ja s čokoládou nie som kamoš, skúšala som raz a už nikdy viac 😝

eliska22
23. máj 2013

tak kočky poradné okienko som na dnes zabalila a môžem ísť spinkať 😉

zuzanam80
23. máj 2013

🙂 mozno to bude aj moja prva a zaroven posledna 😀

lussy23
23. máj 2013

@macamac krásna @adrika202 krásna @lifinka jej to bábenko je zlaté 🙂 @matomi krásnučká @matomi krásnučká

sarah00
23. máj 2013

dievčatá, ďakujem Vám za páčitká 🙂 🙂 🙂 ste zlaté- ak by ste mali ešte niektorá čas mi odpovedať, prosím Vás o radu, či si myslíte, že môžem tortu, ktorá sa bude konzumovať najskôr v nedeľu plniť už vo štvrtok tvarohovým krémom s ovocím. Ďakujem.

lokalistin
23. máj 2013

baby ja som robila mamine k narodkam ale ze rychlo rychlo nastastie som mala nejake k ety urobene aj ked sa k sebe nehodili ale za dve hodiny som tortu naplnila potiahla ozdobila narobila chlebicky vsetko nachystala na oslavu samozrejme vsetko by som robila inac keby mam klud ten drziak a to kade ide voda malo byt hrubsie ale nebol cas na schnutie krhla mala byt vysia ale ta truba ma rozculovala ale vsetkym sa pacila hlavne velke prekvapko a super chutila dobosova fotene mobilom a trvalo dva dni kym som asla nejaky app na podpis

adrika202
23. máj 2013

guličky ,guličky ,guličky 🙂 🙂 čokoládová

nika1985
24. máj 2013

@florentina drzim palce nech to s malou cim skor zvladnete. Nechcem sa Ti do toho moc miesat nas to caka v januari a teda popravde neviem ako dopadneme nasa je stale iba so mnou nikto ju nikdy nestrazil. No jedno som chcela ked sme ucili maju zaspavat samu tak nam od placu vracala ked si vsimla ze to nezaberie prestala trvalo jej dlhych 8mesiacov kym sa naucila ze v postielke sa spi sama sice si poplace ale uz iba 10 minut a do postielky sa pyta vrackala nam tak cca prvych 6x co sme ju davali spat a to ze aj 4x po sebe pokial mala co vracat.Dufam,ze Vam sa nic take uz nestane ja uz tiez pripravujem malu vysvetlujem jej co a ako boli sme sa uz hrat na pocudovanie ma tam vobec nepotrebovala aj padla a nic ziadne mami prisli deti dvihli ju a hrala sa dalej len co bude o pol roka uvidime. Hore hlavu a drz sa 😉

blcha
24. máj 2013

@lokalistin ved je paradna ta torticka a mas recept to sa chcem aj ja naucit piect 😉

dm1
24. máj 2013

@lokalistin ja som normalne najskor rozmyslala ze co to je na tej prvej foto ze co to je za lupene na kvetinku :D. Az potm idem nizsie a mi docvaklo ze to cesta 😀 . Je super

medynka82
24. máj 2013

Chcem sa spytat, kedze som zaciatocnicka a chcem potiahnut torticku dcerke k narodeninam, s cim sa lepsie pracuje s MMF alebo s hmotou zo suseneho mlieka, aj na vytvaranie nejakych postaviciek. A co mi odporucite na zafarbenie? Poradte dakujem 🙂

dm1
24. máj 2013

@medynka82 ja som zo sus.mlieka nerobila tak to neviem ale s MMF sa mi robi dobre pripadne potom kupovane hmoty. Hmotu najlepsie zafarbis gelovymi farbami ale MMF na syte odtiene tak lahko nenafarbis - myslim sytu cervenu, ciernu a tak. Na jemnejsie odtiene stacia aj praskove potravinarske farby z droberie pripadne aj v tescu predavavaju Kovandovi

benjik
24. máj 2013

@terezka87 já z varny dělám i ted,ale už spíš jen ozdoby.Na potahování je to s ní sázka do loterie,ne vždy vyjde dobře plastická.

dm1
24. máj 2013

@pristela som na teba v noci myslela ked som trieskala jak sprosta s listou pismenkovou o linku a tie nepodary nie a nie vypadnut 😀. Trvalo mi to hadam 5x dlhsie akoby som to robila cez sacok ale nakoniec vsetko vypadlo uz som myslela ze ta lista podda a zlomi sa 😅

sisix
24. máj 2013

Holky, stale volne tvoritka. Bohuzel se mi namnozili a je mi lito vyhodit. Vse necham za 300 i s postou.

dm1
24. máj 2013

baby nechce niektora kupit tuto rozvalovaciu podlozku? kupila som za 16e je to ZINAO nie wilton ale to je jedno v tomto pripade ale este som ju nepouzila ani raz zbytocne mi to tu stoji http://www.sugarart.sk/podlozka-otlacacia-zelena predam za 12e