Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisix
24. máj 2013

@lokalistin prosim recept? Dekuji

florentina
24. máj 2013

@nika1985 taky moc držím palce, ať to zvládnete co nejlépe ...a to je tedy vytrvalá, když 8měsíců "bojovala" za své spinkání, ale je fain, že jsi vytrvala a podařilo se 😉. Jinak to zvracení u nás je prostě důsledek toho jak hrozně začala řvát, ale věřím, že si velmi rychle spojuje, že se pak jde domu /převléct/ a je tak vlastně po jejím. Proto jsem jí to nechtěla potvrdit a snažila jsem se odejít i když ublinkla dvakrát, ale potřetí to bylo tak, že jsem nás musela jít převléct obě, takže si to vlastně takto vydupala 😝 Ale dnes bylo vše úplně jinak.....

@reruna děkuji moc!!!

A holky, i když jsem vás s tím už nechtěla otravovat, musím vám to všem napsat, protože jak jsem naznačila výše, dnes bylo vše jinak....Jako připadám si jak blázen, potom co jsem vám sem napsala. Ale dnes jsme se šly podívat na další školku, nechtělo se jí, ale já jsem jí to řekla až venku, když jsme byly na hřišti, že se půjdeme na chvilku podívat na děti a pak půjdeme domů a tak sice šla otrávená, ale bez řevu tam došla a najednou střih a někdo mi "vyměnil" dítě 😀 ....Johanka šla vklidu dovnitř, tam si vše prohlídla pak mě začala tahat, že už jdeme, tak jsem myslela, že chce domů, ale ona mě tahala za dětma. Já si ještě povídala s paní ředitelkou, Johanka si začala hrát a vůbec mě nepotřebovala. Ředitelka navrhla, zda nechci zkusit jít pryč, tak jsem šla za Johankou a zeptala jsem se jí, zda můžu odejít a ona tam zatím bude, či zda půjde se mnou. Řekla, že tam zůstane. Tak jsem jí to zopakovala a znovu to samé. Dohodla jsem se tam, že se za hodinu vrátím. V té hodině šli děti na zahradu. Říkala jsem si fain, teď je zabraná do hry, ale až půjdou ven, bude jí někdo cizí oblékat a tak, tak bude plakat....Vrátila jsem se za hodinu, Johanka si hrála na písku, porozovala děti a učitelky říkaly, že se Johanka bez problémů došla vyčůrat, napila se, nechala se obléct, ani jednou nefňukala, úplně v pohodě. Když jsem přišla, měla radost, ale byla v pohodě, nijak se na mě nevěšela, pozdravila, šly jsme pryč a po cestě mi vyprávěla, že se jí tam líbilo a půjdeme tam znovu....Holky neumíte si představit, jak se ve mě perou emoce...uplynulé dny ty negativní, teď ty pozitivní...jsem úplně vyčerpaná, ale naprosto šťastná. Vím, že to byl první pokus, že až zjistí, že by tam měla chodit pravidelně, taky to bude brát jinak, ale takovýto první úspěch jsem opravdu po tom všem vůbec nečekala. Ve školce se mi celkově líbilo, paní učitelky milé /tak snad budou i když tam nebudu/, pár výhrad k sociálkám, ale jinak z toho mám celkově dobrý pocit. Za týden máme přijít na divadýlko a potom za čtrnáct dní na rodičovskou besídku, kde se seznámíme i s ostatními rodiči.... Všem vám ještě jednou děkuji za podporu!!!!!!!!!

muffinka8
24. máj 2013

@pristela už som tiež začala robiť písmenká bez sáčku, ale ja si ich z druhej strany posuniem tenkou kosticou trochu von a potom jemne vyberiem.

pristela
24. máj 2013

@ajka82 ooo dakujeeeeeeeeeem 😵 😵 😵 😵 😵

karmenta
24. máj 2013

Vytvořila jsem krajku, je pěkná, ale hrozně se trhá, je to normální? je strašně slabá, jak pavučinka.

bambula1307
24. máj 2013

@jakelina
@florentina dakujem holky, veru je to tazke..snad sa nic nestane aj ked bude bez mlieka ..po cely mesiac..ja odsavam snazim sa ho udrzat..ak sa podari a bude mat este zaujem tak dostane mliecko.ked budem ok.
Hovorim je mama chora didi bako..eee..au aum tak snad to chape kuratenko moje. 😒
Mate pravdu, radsej ja ako ona..atb..su hnus.. 😠

jakelina
24. máj 2013

@pristela neškytalo, ale možná bude, až uvidím dort 😀 😀 😀

mysiatkoo
24. máj 2013

baby mozem dat vcera urobene ruze vecer na tortu a do xladnicky? maju tenulinke lupienky a nie som si ista, ci to v xladnicke nezvlhne a nepopada,naposledy som kvety davala az tesne pred odovzdanim, ale dnes som nedockava 😀 😀 😀 ... vase skusenosti?

ajka82
24. máj 2013

@pristela nemas za co 😉

jakelina
24. máj 2013

@mysiatkoo já dávám běžně, večer dám květy, dort do lednice a ráno si ho berou a nikdy mi to nezvlhlo.

muffinka8
24. máj 2013

4,6kg ... spodné poschodie trochu kleslo 😕 tak hádam to celé vydrží

bambula1307
24. máj 2013

@florentina jeej citala som to so skolkou, to je super, ze to malinka takto zobrala a tesi sa....supeeer.
Moja uz mala 3roky a do skolky tuzi ist, my tu mame len jednu a nevezmu ju, lebo ja som na RD s mladsou dcerkou 😠 ☹ ..tak sme smutne...bo by jej velmi prospel kolektiv a ona ked zbada niekde hlucik deti..uz za nimi uteka. Cez vikend sme boli na vylete na takom ranci..koniky, preliezky..a tam deticky na smyklavke... jedneho 5 rocneho chlapecka titulovala, ze trulo..som si skoro cvrkla a o chvilku sa vodila za ruku s jednym dievcatko starsim,ale bolo vidno, ze dievcatko bolo tak troska autisticke...hovorim sak ona sa prida k hocikomu.
Ked sme boli vo viedni.. v nakupnom centre pri MD..tak ja si nakupujem, tato strazi a ked sa vratim, kukam kde mam dceru a ona sedi pri nejakej mamicke a napchava sa jej hranolkami 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mysiatkoo
24. máj 2013

@jakelina to som potrebovala pocut 😀 dakujem! 😉

mamcas
24. máj 2013

@ludkas31 dakujem za postup 🙂 hadam to zvladnem aj ja 🙂

vlada111
24. máj 2013

@pristela tak to si mala šťastie. Ja ju neviem zohnať, dnes som si ju kúpila v Rakúsku 😎

lokalistin
24. máj 2013

@sarah00
@blcha @dm1 @jakelina @sisix @mia114 bambulky dakujem velmi pekne, recept je v mojom fotoblogu-pecenie pri dobosovej,alebo aj v receptoch
aj vsetkym ostatnym dakujem za pacitka a musela som odmietnut dve torty,alebo dvojposchodku.teraz na piatok,lebo som na sk.volali mi v stredu,ze ci urobim na piatok a ja,na ktory?ze teraz a ja,nie som na sk a oni,ci nemozem dojst skor,ja reku nie a ze co oni teraz maju robit,kde zozenu tortu?a to ako moja chyba,ze ty dva dni pred oslavou zhanas tortu?

vecernicci
24. máj 2013

tak tady jsou moje dnešní, včerejší dva jsem zase zapomněla vyfotit a jdu vás dočíst, mám to fakt na dlouho 😝

@florentina náš prcek taky tak brečel až zvracel, ale drželo ho to asi jen půl roku, pak to přešlo, je to jen takové období, ona tím dává najevo svoje pocity 😉

lokalistin
24. máj 2013

@bambula1307 to mi je luto ja sa kliestov straaaaasne bojim skore uzdravenie

lokalistin
24. máj 2013

@florentina super tak drzim pästi ky nech bej to zostane

reruna
24. máj 2013

@florentina no vidíš, dneska super, nakonec to bude dobré, uvidíš

lupinek82
24. máj 2013

Holčičky, potřebovala bych poradit - sem začátečník v potahovaných, jinak už sem i něco upekla, odzkoušela i mléčnou hmotu nebo marschalow, teď bych chtěla upéct dceři oficiální dort ke druhým narozeninám a nevím...představovala bych si nejspíš hrošici tady:http://ukocurka.blogspot.cz/2011/04/recept-kakaove-mramorove-testo-ze-4.html nebo nějakou Hello Kitty pro nějakých cca 9 lidí, nic obrovského...
Nemáte někdo zpracovaný nějaký návod pro zpomaleného začátečníka, nevím si rady s množstvím korpusu, krému, potahovky...:(

reruna
24. máj 2013

@bambula1307 no teda, klíště hnusné, ale aspoň že jsi to zjistila hned a máš hned léčbu, i když škoda toho kojení, ale zdraví je přednější a malá to určitě zvládne

vlada111
24. máj 2013

@mia114 jaj peppa pig, krásne.

anibas
24. máj 2013

@florentina FANTASTICKÉ !!!!!!!!!! Mám pocit, že Johanka skúša Teba, či zvládneš jej MŠ 😀 😀 😀 😀 😀

vlada111
24. máj 2013

@florentina no ja mám doma takú rapotačku smelú. A každé ráno mi robila doma scény, aj pri odovzdávaní v škôlke od septembra do konca apríla. Teraz uťalo a je v pohode. Prvé dva mesiace nejedla, potom zase skúšala na nás kašel a podobné finty, aby mohla byť doma. Ale vraj vždy keď som odišla zo škôlky, utlo a bola v pohode.

anibas
24. máj 2013

@bambula1307 Držte sa !!!! 😉 😉 😉

asianflower
24. máj 2013

Ahoj sikulky🙂 moja dnesna princeznovska mnamka..pouzila som po prvy krat Pasta Damu.a je to parada sa to neda s K2 porovnat -vobec sa netrhala.Pekny den🙂

evvina
24. máj 2013

Lukáškovi-synovi k 10-narozeninám. a bráškovi k narozeninám.

njonja
24. máj 2013

@dm1 dakujem🙂 je to objemovo (na pocet osob) na 26 priemer, ale vo forme, co ma 18 cm priemer pecen, cize je vyssia, ako normal.