Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mysiatkoo
25. máj 2013

aj ja mam hotovo, sice nie celkom tak ako som xcela, ale reakcia dievcatka za to stala 😉 s tou priserou navrxu som to nefotila 😝

evala777
25. máj 2013

tak toho týždňa to bola iba jedna....🙂

evala777
25. máj 2013

@lamps nááádhera...🙂

lucula73
25. máj 2013

@ajka82 čím si farbila tú krajku?a dobre ti to šlo von také ofarbené?mne to minule nešlo,asi to treba dlhšie sušiť 😕 😕
a krásne tortičky 🙂

ollako
25. máj 2013

Ahojte moja dalsia krstinova...potahovala som MMF bola som prekvapena asi som ju dobre spravila, lebo sa mi ani nelepila ani nenatahovala, ani nebola tuha , ale na ten smartflex nedam dopustit 😉 robil som to kamoske, len tak by ma zaujimalo , neerobim na zakazky len tak rodine, ale aj tak.. robila som coko korpus s pribinakom, vazila 2,8 kg, kolko byy ste si za takuto torticku pytali?

matomi
25. máj 2013

len tak pre inšpiráciu.

viera6
25. máj 2013

tak ja po malej tortuše zopár veterníkov...

eliska22
25. máj 2013

na dvojoslavu

eliska22
25. máj 2013

@pipka krásne obe dve 😵

benjik
25. máj 2013

@bambula1307 jaj snad ty atb budou jen preventivní. já boreliozu měla v 15.letech,ale u mě na to přišli dost pozdě. kojení sice škoda,ale malá to určitě brzo zvládne a pak si mlíčko zas ráda dá.

benjik
25. máj 2013

Ahoj holky!
Nemáte některá zkušenosti s touto novinkou - elastickou polevou?
http://www.teplickedorty.cz/cs/cokolada-plevy/1...

ollako
25. máj 2013

Baby mozete mi prosim poradit, ked date hmotu do formy, nejak tu formu, niecim vymazete,a davate to zatuhnut do chladnicky, ci mraznicky? alebo ako? lebo ja som to dala do mraznicky, ale ked som to vytiahla sa mi to orosilo a cele ulepilo nebolo to pekne..diki za radu a nejaky recept na sviezu karamelovu plnku? nemate?diky

halienka
25. máj 2013

Ahojte babky, ja pridávam moju skromnú jedinú tento týždeň, pre 18 r. gitaristu, mascarpone+maliny 🙂

benjik
25. máj 2013

NOVÁ POTAHOVKA: náhodou jsem narazila na tuto potahovku,vidím je prvně,dá se koupit v různých barvách a příchutích,podle popisu je to něco jako MMf. neznáte ji?
http://www.teplickedorty.cz/cs/funcakes/656-fun...

ajka82
25. máj 2013

@lucula73 dakujem, farmila som praskovou farbou a celkom v pohode, len az na 2x lebo prvu som trosku viac osusila a takala z druheho konca 😅 len ja som predtym kupovala uz sugarveil krajku ako ma dm1 a z tej mi to veru ide o dost lepsie von, ale to je asi tym, ze tuto su listocky vselijake, tak treba prist na princip 😉

ajka82
25. máj 2013

pisem zas jak hotentot 😅 prepacte za chyby ... a @lucula73 toto je krajka s ktorou som prisla z vystavy v TN 😉

benjik
25. máj 2013

@njonja počkej jak to myslíš s tou boreliozou,že už se tě nikdy nepustí? Já ji měla,na měsíc jsem měla atb,pak kontrolní odběr a vše ok.Teda po půlroce mi dělala testy znova,jestli nejsem extrémní případ,co ji může chytit dvakrát.Mě totiž doktorka řekla,že ji může člověk chytit jen jednou za život.

benjik
25. máj 2013

@pipka krásné dorty! Pozadí je lepší tmavé,líp vyniíknou barvy

ajka82
25. máj 2013

aaa, dalsia...jak sa mi to paradne robilo, ked si baby dali pustit rodinku uzasnych 😀 ale na zelanie tam mali byt povodne 3 chlapi-2 z rodinky a jeden bud spider alebo batman, ze ich maly je do nich zblazneny... tak aj na podnet mm, som im dorobila celu rodinku a kedze kamoska ma 3 chalanov, tak ich dceru som nerobila, miesto nej je tam spider 😉 (aj ked osobne by som ho tam nedala 🤐 )

timuss
25. máj 2013

ahojte...prosím o radu...môžem nejako urýchliť sušenie smartflexu velvet? neplánovane som musela urobiť stuhu na tortu a potrebujem to o 2 hodiny mať hotové...vyschne mi tá stuha dovtedy? či to môžem dať do rúry alebo čo s tým?

ajka82
25. máj 2013

@timuss ja som robila stuhu aj hodinu pred a drzala, tiez s SFV, malo by to byt ok, ale vsetko aj tak vzdy zalezi od pomienok u teba-teplota, vlhkost v miestnosti a pod. ja osobne teda neurychlujem susenie

dada2007
25. máj 2013

baby, poradíte nejaký nápad? každý rok máme stretko na chate z výšky.....prvý rok som spravila tortu s nápisom MGR.....druhý ,,drevenú bedničku" s origoš flaškou fernetu........a čo tento? napadá vás niečo? .......ak nič, tak spravím kvetovú....ale chcela by som možno niečo crazy???......dakujééééééééééém

pipka
25. máj 2013

@timuss daj ju priamo na tortu, vypodloz foliou alebo papierovymi utierkami zrolovanymi a to ti krasne vyschne aj rychlo 😉
ja bezne napr. ked chcem pismenka alebo cisla na stojato, tak hrube vykrojim, necham asi hodku obschnut a v pohode dam hned na drotik a zapichnem a super drzia 😉

miciatko
25. máj 2013

Kocenky prosim uz asi hodinu hladam inspiraciu na hambatu tortu : penis medzi prsiami,nemate prosim nieco take , budem moooc vdacna ??

adrika202
25. máj 2013

@timuss vytvaruj tak ako potrebujes a daj na 10 sekund na plny vykon do mikrovlnky,vyber ,nedotykaj sa toho a nechaj vychladnut,bude to tvrde ako po par dnoch sušenia,ja som tak robila teraz jednotku na poslednej tortičke...

evicaka
25. máj 2013

Dievčatá, zasa ste vytvorili krásne dielka!!!!!... všetky... Nestíham Vás sledovať 😕 ale mám tortičku hotovú tak ju pridávam a ide Vás čítať 🙂

levik7
25. máj 2013

@zuzanam80 ja som davala cokoladovy krem do torty aj na vrchnu cast torty tak nahrubsie a potom som uz cokoladu nedavala, prasiatka som dala rovno do cokoladoveho kremu - kuk tu na stranu 5078

timuss
25. máj 2013

@ajka82
@pipka
@adrika202
ďakujem kočky 🙂 som začiatočníčka a robím tortu pre svokra na šesťdesiatku ale ako na potvoru sa mi dnes nič nedarí... 😖 najprv som sa prerátala s čokoládou, tak som na poslednú chvíľu musela bežať do obchodu pre ňu (svokor chcel čokoládovú polevu nie poťah), potom som sa ponáhľala a poleva bola ešte horúca, keď som ju naliala na tortu tak mi to zobralo aj trochu krému, preto je torta hrboľatá ako nikdy inokedy, hlavne na okrajoch, tak som sa to pokúsila zakryť stuhou... inak, je to moja prvá stuha aj prvé kvetinky, večer alebo zajtra dám aj foto, aj keď nie som moc spokojná, no ale hádam chuťovo bude v poriadku 😅 no a veď bude "len" pre rodinu 😅

pipka
25. máj 2013

@miciatko tak to nepomozem moja 😅 take ja teda nemam ani nahodou 😖 este tak solo ritky alebo prsia ..ale take co ty chces...ee 😅

lucka_o
25. máj 2013

@ajka82 nadherne, ako si robila tie klasy okolo torty,???