Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

79zuzana
25. máj 2013

Moja vcerajsia rychlovka...rano objednana, vecer hotova 😀

katkak23
25. máj 2013

@pipka prosim ta ake drotiky používaš že ti tak pekne drzia tie baloniky... ja mam teraz neviem ake ale su moc ohybne a nedrzia mi na nich ani kvietky ... je viacero druhou ja som mylslea ze rozdiel je len v dlzke 😉 dakujem za info

lucka_o
25. máj 2013

baby nemate nahodou lozene nejake ppekne obrazky torty 3d vcieky???? dakujeeeeem

pristela
25. máj 2013

holky huraa , skusala som tu krajku , paraaada 😵 😵 😵 na prvy krat som spokojna aj ked tu jednu som spatne začistilaaaa 😝 , ale absolutne mi to nevadííí 😀 😀 a kedze mi zostalo trochu hmoty zarobenej tak som naplnila aj tie dve malé silikonky od čínankov a teda mne to z nich ich von ovela lepsie nez z tejto originálky 😕 kraje si nevšímajte 😔 to som skusala este v rure ci sa da uz vyberať

pipka
25. máj 2013

@katkak23 rozdiel je praveze v hrubke, dlhe su myslim vsetky rovnako 😉 cim hrubsie, tym nizsie cislo 😉 , tieto su ak sa nemylim 16-tky 😉 ale najlepsie ked povies v obchode, ze chces co najhrubsie a co najmenej ohybne 😉

katkak23
25. máj 2013

@pipka jaj aaaaha ... no dakujem za info 😀 tak uz v tom mam jasno hihi

silvuska267
25. máj 2013

ahojte,potrebovala by som poradit krem....predstavujem si to takto:uvarim 2 zlate klasy v pollitry jahodoveho džúsu,necham vychladnut,primiesam 1 maslo a este by som tam chcela dat pol kila tvarohu a vyslanu slahacku.....moze to tak byt?????????poradte mi prosim 🙂 sisa

pipka
25. máj 2013

@lucka_o vcielky mam taketo 😉

lamps
25. máj 2013

@pristela ty máš presne tú krajku, po ktorej som ja dlho poškuľovala, ale cena ma odradila 😝 a tú od číňanka mám aj ja len som ešte neskúšala robiť s ňou, tiež si ju šupla do rúry?

luciahromadkova
25. máj 2013

@dadulka271 mozes upiect aj vo vacsej, toto je fotoalbum maminy, ktorá casto tieto husenice pecie, ona tam pise priemer 12, rataj ze to prekrojis 2 krat a naplnis a ak das aj ovocie, nezda sa mi male..., ale mozes upiect aj v 14 cm
tu je fotoalbum a fotopostup 😉
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/dadka212/alb...

ludkas31
25. máj 2013

ahojte, mam velku prosbu, je tu nejaka zienka z okolia Malaciek, ktora by mala na predaj asi 1kg, potahovky smartflex velvet suuuuurne!!!!!!!

miciatko
25. máj 2013

@pristela a z coho si robila tu krajku z montany ci z Magic prasku ci ??, krasne su, sa ti riadne vydarili, uz sa tesim na tortuchy tvoje ..

mrka2
25. máj 2013

caute babulky, tak moja prve dve a dnes este robim dalsie 2. a to este len korpusy v rure. joj 😝

dadulka271
25. máj 2013

@luciahromadkova dakujeeem ten isty postup je aj na torty snov chcem ho robit podla toho postupu ale nemam tie misky ☹ pisala som aj tu ci nebyva daka mamička v BA a či by mi nekupila tie misky ale nikto sa mi neozval a to som chcela vo štvrtok robit husenicu ☹

pristela
25. máj 2013

@lamps jaaj som zabudlaaa, že dakujem za pomoc 😵 😵 😵 😵 aj pokec tortový 😀 😀 😀
jo jo supla som aj tie do rury , no , mi nieco hovor o cene 😝 aj na polovicu je to vela kedze sa to neda pouzit vsade a toboz teraz ked kazdy vsade strká krajky ☹

@miciatko robene su z magic dekor , ale ci pouzijem este neviem , to som len muselaaaa vyskusat 😀 😀 😀 su odlozene v chladnicke tak uvidim ci vydrzia 😀

anibas
25. máj 2013

@dada2007 napr. 🙂

pristela
25. máj 2013

Holky ja viem ze vsetky ted makate , ale prosim vas ktora ste robili tortušu pre poziarnika taku tu stocenu hadicu + rozdelovac by tam mohol byť 😅 @vecernicii asi ale zda sa mi ze este niekto 😕 prosiiim pekne prosim fotoseee

79zuzana
25. máj 2013

@silvuska267 kludne to mozes takto urobit...je to mnamka ;)

anibas
25. máj 2013

@pipka Nooo - pekné obrusy máš !!! 😀 😀 😀 Torty nádherné a toľko plniek 😨 😨 😨

anibas
25. máj 2013

@pristela nerobila takú Wera ??? alebo Zuzka s číslom 😝 😀 ??

bambula1307
25. máj 2013

@luciahromadkova mam Doxycyklin, ten zatial zabera ..oni ho pisu aj preto, ze tie ostatne lahsie atb..nemusia zabrat..tak radsej mesiac bez mlieka..ako neskor velke problemy... ☹

bambula1307
25. máj 2013

@njonja vies co ja este neviem ci ju mam na 100 percent, no citila som sa velmi zle..a ked som kukala prizanky..okrem tej skvrny mi sedeli ..vsetky ...a zhorsovalo sa to. V krvi su protilaty po 3 tzydnoch..takze este pojdem na odberz neskor.
Mam stasie, ze mam znamu co sa venuje vyskumu borelie a ona mi to vysvetlila asi takto..
kopirujem osobnu spravu..adesovnu aj mojmu manzelovi, ale snad to pomoze aj vam 😉

Tak ze zdravim Palina... nech si trhne, ze sa neradi aj so mnou -
predsa len, 20 rocna skusenost s boreliami... :o)). Neboj, borelie sa
do mlieka nedostali, ja som skor dumala nad ricketsiami, ked Palino
tak strasil...
O borelkach nepochybuj, tie su slusacky v ramci normy,specializuju sa
na krv, nervy, klby..., pripadne prechod z matky na plod v brusku.., v
mlieku nie su. Je zopar prac o borelkach v moči, ale to sa moc
nepotvrdilo...
Ak sa budes citit ok po dobrati celej davky doxy, tak Ti staci ist za
Lekarom na odbery o 2 mesiace. On totiz nic neurobi bez porady so mnou :o)).
Radi sa s kazdou blbostou ...
Ide totiz o to, ze protilatky na borelie sa zacinaju tvorit cca 2
tyzdne po infekcii - teda pricucnuti kliesta, ktory ma v sebe borelky.
Skor si to ludske telicko este nedokaze vsimnut, ze ma v krvi votrelca
a teda nestiha reagovat.
Ked sa nasadi spravna liecba, v Tvojom pripade doxy, tak sa bunka
borelie rozpadne a Tvoje telicko zaplavi mnozstvo boreliovych
antigenov. Tvoj imunitny system z toho skoro picne a zacne reagovat
na kazdy z tych antigenov, co sposobi, ze sa zvysi hladina protilatok.
A tak lekar neznaly pomerov a informacii, ked dostane vysledok, ze sa
po liecbe zvysil titer (hladina) protilatok, tak sa zlakne, ze ATB
nezabrali. Nasadi dalsie ATB a z toho picne pecen toho chudaka
pacienta...
Takze Tebe uplne postaci, ak nebudes mat nejake zdravotne problemy po
dobrati alebo v priebehu uzivania ATB (nemyslim zaludocne), aby sa
Kozubom zasla aj po 2 mesiacoch po dobrati doxy. On Ti zoberie krv,
obstastni tym mna a ja Ti zistim, ze mas v krvi protilatky, ale kedze
sa citis dobre, tak telicko Ta chrani... :o).
Asi tak..
Mne islo o to, aby si mala rychlo kontakt na tu Holeckovu a aby si sa
uz ukludnila a necumela furt do googlu

dada2007
25. máj 2013

@pristela ja nemakám 😅 , tortu s hadicou viem-videla som....ale nick nevieeeeeeeeeeeeem

dada2007
25. máj 2013

@anibas noooooooooo...........to vyzerá fajn!!! tá pizza.....alebo ten gril-vždy tam grilujeme..dakujem 😉

bambula1307
25. máj 2013

@lucka_o ja mam takuto

bambula1307
25. máj 2013

@pristela aj lamps tusim robila krasne auto hasicske 😉

silvuska267
25. máj 2013

@79zuzana dakujem pekne za radu,hladam uz asi dva dni nejaku plnku ovocnu na nete a uz som ich tolko precitala,ze som si nebola ista,ci nedavam dve plnky dokopy,kedze dnes som ten recept nenasla 😉 a este sa opytam do tej slahacky mam dat aj stuzovac asi ano ze a staci jedna slahackova smotana alebo radsej dve???

bambula1307
25. máj 2013

@pristela jej krasne krajky..ja mam tiez tu jednu malu od cinanka..to by som aj skusti mohla..len ten prasok na krajky kupit. 🙂
Tak poradte mi kamosky ktory je najsamlepsi..ten prasok?..dakujeeeem