Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dada2007
26. máj 2013

@dadulka271 tak sprav jednofarebnú......na boky obrysy mickeya a hore daj postavičky.....ak sa zmestíš do 3kg....tak to bude cca 30eur.....teda-ked hovoríš, že známy.......

dadulka271
26. máj 2013

@aduskatt no ved, neviem co im napisat su to byvali susedia ale aj keby im urobim len ten spodok a dam hore figurky tak aj tak by vysla viacej ako 30eur 😒

macamac
26. máj 2013

@1zaza tie opice sú famoooooozne 😵 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

dadulka271
26. máj 2013

ale isto by som sa nevosla do 3kg co som robila smolkovu co am aj v albume tak to bola 24cm forma plnka bola s pudingu a vazila 3,6kg preto sa asi nato vykaslem lebo keby im urobim aj okolo torty tie obrysy a dam postavicky isto by mala do 4kg cize asi ju neurobim a viem že si urobia o mne peknu mienku ☹

aduskatt
26. máj 2013

tak moje koncotyzdnove. Že by bolo obdobie prijimaní?🙂

1zaza
26. máj 2013

@sticker od č. 20 po č. 28, 20 na ruže, malé listy 26,28, veľké listy 24, divá ruža 24, alstromeria 26, kala 22,

macamac
26. máj 2013

@janula.h kks, nádhera!!!!!!! fakt hotové umenie 😉 🙂 🙂 🙂

aduskatt
26. máj 2013

a dalsie

aduskatt
26. máj 2013

@dadulka271 slusne by som im napisala, ze do 30 EUR bez figurok, ze lacnejsie sa neda

sticker
26. máj 2013

@dm1 Danka to ty máš v poslednom čísle Torty snov tú tortu s krajkou, však? A prosím ťa, úplne základná otázka - keď robíš ružu s listami ako na tejto poslednej - ruža nie je na žiadnom drôtiku, či hej? A listy sú na drôtikoch.... Ja viem, že blbá otázka, ale nikdy som to nerobila a postup som zatiaľ nehľadala 😝

janula.h
26. máj 2013

@macamac ale kde umenie sú tu omnoho lepšie tortárky ako ja 🙂 ja len pozriem na tie drôtikové kvety a som hotová 🙂 ale veľmi si to vážim 😵

reruna
26. máj 2013

@dadulka271 tak udělej menší, když uděláš do formy 26 cm mramorák ze 4 vajec, prokrojíš 2X (jde to, mám vyzkoušené, jsou to sice tenké plátky, ale dá se, plnku z jedné dávky, bez ovoce, jen džem, tak se vejdeš i s postavičkama do 3 kg, mám vyzkoušené, pro nás dělám většinou jen takové menší dortíky, stačí nám

macamac
26. máj 2013

@janula.h 😵 sú,jasné,že sú tu aj iné tortárky, ale každá vynikáte v niečom...a fakt, klobúk dolu pre tvojou prácou 😉 🙂

dm1
26. máj 2013

@sticker ano je to moja tortucha. Ruza je len na konci uz hotova napichntua na drotiky zmotanych viac dokopy paskou nech je to hrubsie a listky su na drotikoch. ta stonka je potom stetcom natreta cokoladou nech je to cele coko

elamaslakova
26. máj 2013

@1zaza Nádherné tortičky

dadulka271
26. máj 2013

@reruna oni chcu len orechove cesto 🙄

sisix
26. máj 2013

@dadulka271 ja bych udelala 21 ci 24 formu. Jednou prokrojila. Potahla jednou barvou a dala figurky. Horovo!!! Nebo proste vysvetlit, ze do toho nevejdes.

vecernicci
26. máj 2013

@79zuzana já jsem jednoho ležícího dělal, mrkni ke mně na fcb 😉

red_kika
26. máj 2013

@muffinka8 mozem z tej velvetky robit aj postavicky? Ci musim mat ten flower

aduskatt
26. máj 2013

@red_kika mozes aj z Velvetu

dadulka271
26. máj 2013

@sisix no presne tak taka by sa dala obycajna ja neviem niektory ludia si myslia ze chcem zbohatnut natom ale to je somarina ved suroviny aj nieco stoja ja stale vravim ze kazdy by si mal taku tortu skusit upiect a mal by iny nazor 😒 dakujem velmi pekne za radu 😉

sisix
26. máj 2013

@dadulka271 jo toho casu .... o surovinach nemluvim. Kremy a hmota jsou nejdrazsi. Taky elektika a voda neco stoji. Kdyz se jim to nezda, at si jdou koupit do kramu ... fuj .... ty hnusne umelotiny. 😖

vecernicci
26. máj 2013

@dadulka271 přesně jak píše @renuna, udělej ho menší a nahoru ty postavičky a vejdeš se, chtějí do 30 éček, tak musí počítat s tím, že bude menší
prostě lidi nemají peníze a za dort se jim to zdají vyhozený prachy 😝 a jsou zase opačný případy, kterým je jedno kolik to bude stát, hlaně,že to bude podle jejich představ 😉

vecernicci
26. máj 2013

jinak holky dostala jsem zakázku na svatební dorty pro 150 lidí, sháním si další lednici 😀 😀 to bude mazec, vypadá to, že mi od červance naprodlouží smlouvu, tak budu doma dělat dortíky ve velkým 😀 😀 😉

bambula1307
26. máj 2013

@zz134 ano cokladu daj do hnca polamanu zalej slahackou a vareskou miesaj ako sa bude zohrievat, bude sa topit...ked zacne vriet chvilocku povar..staci 15sek odstav ..nechaj vychladnut a potom sup na noc do chladnicky..v tom hrnci co si varila a aj to v nom vyslahaj.
Podla cukrarov je to cigansky krem 😀 😀 😀
Parizska slahacka je kakao, cukor slahacka ..uvarene.. 😉
@cwilinge77 ano je to mnamka..ked som robila maskarpone krem tam sa dava biela coko slahacka uvarit...jaj olizovali sme seci 😀 😉 mnamka

reruna
26. máj 2013

@dadulka271 no tak udělej místo mramoráku ořechové, to je asi stejně těžké, ne?

pristela
26. máj 2013

holky prosim vas neviete kde v ktorom e shope kupim tie medziposchodia co su na obrazku dole ? a este kto si davate tlacit obrazky a ste fakt spokojný dajte prosiiim kontakt bo tu u nas uz nedam ani zadarmo tlacit !!! 😠 😠 😠

Foto je inspiracia z internetu , nie moja práca !!!!!!

sarah00
26. máj 2013

@dm1 danka, prosím ťa, keď robíš do 28 cm z 10 vajec korpus, na koľko plátov ho potom prekrojíš? ďakujem

ajka82
26. máj 2013

tak tu je dalsia vypomocna na zajtra 😉 zadanie bolo len aby tam bola duha a nejake motyliky...nic viac sa mi nepodarilo vytiahnut z pani, ze len aby tam duha bola, lebo slecne sa paci