Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

deni_v22
22. sep 2010

@nika skus, pouzivam plnotucne mlieko a som s tou hmotou celkom spokojna, dobre sa s nou pracuje, aj nam chuti, az na to, ze je nazltla..nielen ze sa neda spravit biela torta ale ani jemne studene odtiene sa nedaju namiesat, len odtiene hnedej, oranzovej, zelenej... ine farby treba riadne presytit, aby prebili tu zltu 😖

beruska2x
22. sep 2010

@deni_v22 a co zkusit belidlo??? a pak obarvit...

deni_v22
22. sep 2010

@beruska2x skusila som a hmota sa stala lepkava a rozpadnuta ☹ ale bol to taky kusok hmoty z chladnicky, este planujem do cerstveho marcipanu to nakvapkat...

deni_v22
22. sep 2010

@beruska2x ty mas skusenosti s bielidlom?

alionuska
23. sep 2010

@danciacik .Tak to som rada,ze si spokojna a pracovalo sa ti dobre...nakoniec aj na torticje je to vidno!!! 😉 😉

Baby,nestihanm vas sledovat..ale tesim sa,ze robite take pokroky a ze vas pecenie bavi...🙂..pozdravujem vas vsetky.... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

danciacik
23. sep 2010

@alionuska ďakujem moja, no fakt som bola prekvapená, ja som viac menej rátala, že sa mi hmota nepodarí a budem musieť robiť rýchlo marcipán a ostala som prekvapená ako to fantasticky išlo. Myslím že suroviny na marcipán ostanú odložené v skrinke. 😀 Ešte raz ďakujem. Budúci týždeň idem robiť dcérke tortu tak už budem robiť z cukríkov.

Viete mi niekto poradiť? Potrebujem zrobiť tortu alebo torty na 50-tku pre dvojičky - chlapa a ženu a vôbec netuším aké. Či zrobiť každému jednu alebo to spojiť do jednej veľkej ale tonetuším ako by mala vyzerať. Ak máte nejaké tipy budem rada. 😉

beruska2x
23. sep 2010

@deni_v22 ted nerozumim ty jsi davala med uz do hotove homty z lednice?? ja ho davam hned.. normalne to zpracuju dohromady, mela jsme marcipan i v lednici, pak ho rozehreju nebo jen rozpracuju - jak je tuhy a pouzivam dal a v pohode....
ta vetsi davka vydrzi tak na ozdoby na 3 - 4dorty...

belodlo - nemam zkusenost, zapomela jsme si ho objednat, az ted pri dalsi varce 😉 ale kdyz se s tim beli jine hmoty. proc ne.. zkusit to na kousku a uvidis.. jinak jednou jsme delala marcos z Nutrolonu a byl svetly jen to prijde desne draho 😀 mozna Sunar by sel.. nevim...

bzucinka2
23. sep 2010

@danciacik a co tak urobit dve slzicky a dat ich pekne vedla seba akoby jednu tortu?
http://www.tortyodmamy.sk/?q=narodeninove/pre-d...
nieco taketo a jednu vyzdobit pre chlapa a druhu pre zenu
http://www.tortyodmamy.sk/?q=narodeninove/pre-d...
alebo takto predelit
http://www.tortyodmamy.sk/?q=narodeninove/pre-d...
http://www.tortyodmamy.sk/?q=narodeninove/pre-d...
http://www.tortyodmamy.sk/?q=narodeninove/torta...
http://www.tortyodmamy.sk/?q=na-krstiny/bublink...
je tam toho vela, len si vybrat 🙂 a inspirovat sa 🙂

danciacik
23. sep 2010

waaaaaw ďakujem, krásne tipy ste mi dali, no neviem čo vybrať, dám vybrať, že čo sa bude páčiť, mne sa páčia tie slzičky aj srdcia, no aj tie predelené sú krásne. fúúú to bude ťažké rozhodovanie.

skurinka
23. sep 2010

Ahojky holky prosim o radu..nevite jak se del ta pochoutka s tech bebe susenek s pudinkem??

beruska2x
23. sep 2010

@skurinka ja mam recept kde je korpus, tvarohovy krem, bebe susenky a cokolada navrch, jestli chces poslu ...

deni_v22
23. sep 2010

@beruska2x nie, nie med ale bielidlo som pridala do hotovej hmoty, ktoru som mala v chladnicke a nejak sa mi to nespojilo... med aj sirupy davam samozrejme pri rozrabani..

skrecok
23. sep 2010

@sofi07 Dakujem, lenze WI je drahy a zbytocne vela - 7 kg a tolko nepotrebujem. Na uplny zaciatok by som potrebovala max. 1 kg.
Z cukrikov nemam vobec skusenosti, to radsej necham na neskor. Tak asi kupim K2, dufam ze nebudem sklamana...

A pouzivate zehlicku na vyhladenie potahovej hmoty? A aku podlozku a valcek pouzivate? Ja mam drevenu dosku a valcek, asi to nie je vhodne, co?

evitkamalicka
23. sep 2010

@skrecok WI ti v peceniehrou.sk predaju aj 1kg, staci to napisat do poznamky pri objednavke, ja najnovsie pouzivam na potahovanie PDT- pasta dama top ta vyjde 5,30€ a na ozdoby PDD - pasta dama dekor tiez 5,30€, ak ale kupis cely kyblik 5kg tak to vyjde tusim 4,80 za kilo....ja valkam na doske medzi dvoma potravinarskymi foliami, zehlicku som si kupila len teraz tak ju hned aj zajtra vyskusam

evitkamalicka
23. sep 2010

@skrecok K2 je dobra len na potahovanie, na ozdoby je moc makka, takze na ozdoby do nej treba primiesit solamyl alebo praskovy cukor

martinex
23. sep 2010

@skrecok ja valkam na prac.doske a tiez mam obycko drev.valcek..pouzivam K2 a nikdy som nemala problem, ani medzi foliami nevalkam...
a na ozdoby je trosku makka,ale ak pridas pr.cukor je fajn 🙂

skrecok
23. sep 2010

Dakujem baby 🙂 ,
ja este ozdoby zatial nebudem robit, len take farebne kruhy dam na tortu... 😀 Ale ak mi to vyjde, tak to skusim.

Na zaciatok mi to zatial staci a potom uvidim ako mi to pojde a ci ma to bude bavit. Uz mam predstavu co na Vianoce, lebo my stale objednavame torty na sviatky a pod. a chcela by som konecne zacat s pecenim tort.

A baby nemate nahodou nejaky recept na ovocny krem?

A druha vec, pouzivate pilku na rozrezavanie korpusov? Alebo v pohode sa da s nozom?

bianca
23. sep 2010

ahojte decka.Tak ja dnes zacinam piect.Dala som varit to velke salko z Lidlu tak dufam ze mi nestreli ked ma len ten vytrhavaci uzaver
@skrecok ja som dlho valkala len na dreve s dreven.valcekom a nebol problem.Teraz mam sil.podlozku a ta je uzasna.Aj sa bojis na dreve tak skus valkat na potravinovej folii.Ja som este neskusala ale niekto robi medzi dvoma foliam.Aj by sa to malo lepsie prenasat na tortu

martinex
23. sep 2010

@skrecok ja mam noz na torty,taky zubkovany,dlhy a je super...
a ovocny krem-ja robim s rastlinnou slahackou a do toho dam ovocie mrazene podla poziadaviek..a je to super

evena
23. sep 2010

ahoj 😉

holky nevíte jak se dělá to drobné zbobení, třeba je to taky na tom dortu co vkládala odkaz bzucinka
http://www.tortyodmamy.sk/?q=narodeninove/pre-d...
myslím co je to za hmotu ... bílek + cukr? 😕

evitkamalicka
23. sep 2010

@bianca ja tiez dnes idem piect korpusy, nakoniec som sa rozhodla, ze spravim mame+otcovi spolocnu dvojposchodovu a plus este idem robit puncove rezy na krstiny, suche som si napiekla vcera

beruska2x
23. sep 2010

@evena podle me je to barvena rozredena MMf.. dela se to pak uzkou spickou a sackem nebo strikackou...

gabika11
23. sep 2010

ahojte, tak pridavam svoje vytvory, vasim sa sice rovnat nemozu, ale co uz narobim 😒
prva je slana pikantna torta
druha je pokus o auto pre manzela k narodkam

bianca
23. sep 2010

@evitkamalicka mas dajaky zaruceny recept na korpus?Uz mi asi hrabne z tej novej rury

@skrecok a co tak traseny spravit?Poznas?Ja ho mam velmi rada a je to asi najlahsi krem aky poznam

@evena rozriedena potahovka.Ja som neskusala ale robi sa to tak

evitkamalicka
23. sep 2010

@bianca ja robim taky ako Alionuska, no nic nepokazis ak urobis hocijaky podla seba, ale vzdy treba piect maximalne na 160 stupnov, aby sa ti neurobila sopka

evena
23. sep 2010

@beruska2x tak to by mě nenapadlo 😕 🙂

@gabika11 pěkné 😉 😉 😉

evena
23. sep 2010

@evitkamalicka jé tak už vím proč se mi občas udělá sopka, peču asi na 180 😝

evitkamalicka
23. sep 2010

@evena lepsie je piect na menej stupnov troska dlhsie

bianca
23. sep 2010

@evitkamalicka no prave ze ten sa mi jaksik nepodaril a mala som z neho dosku.Uz komplet korpus neriskujem a idem piect po platoch radsej.Napis i ako dlho pecies prosim