Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
31. máj 2013

HOLKY!!! prosím mám tu dvě slzy, je to na křtiny a nahoře na každé musí být jméno a datum narození...je to docela velké, takže na šířku se mi to na tu slzu nevejde. Musí to být nahoře tak nevím co je lepší...napsat to jakoby svisle, zezhora dolu /písmenka pod sebou/, nebo normálně vedle sebe, jakoby po obvodu ....a pokud takto, tak má spodní část písmenek mířit do středu dortu či ven? /ty slzy budou u sebe jako do kruhu/...snad jsem to napsala srozumitelně....co si myslíte je lepší? Já vůbec nevím jak to uchopit...z každé strany mi to přijde nešikovné....

z.junasova
31. máj 2013

@florentina Poťahovať idem so smartflexom velvet. Inak to pribináku mi nakoniec zostalo, možno aj ešte na jedno poschodie.

karap
31. máj 2013

@florentina ta torta je kraaaasna.Hod potom foto tej,ktoru urobis Ty

karap
31. máj 2013

@pralinka25 prosim Ta,ako si robila tortu toho zeleneho vyskereneho cuda [teraz ma nenapadne ako sa vola]?

sissmiss
31. máj 2013

@muffinka8 Dakujem 🙂 Ja som nasla (za pochodu) na nete ze pod tu K2 mozem dat maslovy krem so zlatym klasom, som to trosku obmenila, dala som vanilkovy puding, a menej masla, ja maslo nelubim 😝 A presne ten sliz sa robil a trosku to vytieklo. Torta je v skolke, hovorili ze sa nerozpustila od vcera- som aj v noci rozmyslala ze ci vydrzi ta K2 😀 tak dufam ze kym ju isli jest tak bola v celku, dozviem sa poobede.
Uz som dostala tip na to potahovanie, uz to trosku chapem- teoreticky, prax vyskusam buduci tyzden 😀 Inak je to krasny konicek, sladkyyyyyy
Ozaj a ta smartflex je chutna na jedenie?
A cim je dobre ju farbit? Mozu byt praskove farby? Tie srdiecka som farbila kakaom a praskovou farbou

sissmiss
31. máj 2013

@florentina ja len cisto technicky, lebo som v tomto uplne nova, ale ak si to viem dobre predstavit, tak podla mna mena by som dala akoby postavene na tu slzu(kolmo na ten podklad), a datum narodenia len napisat vodorovne, usetrilo by to miesto a podla mna aj lepsie vyzeralo

lenja01
31. máj 2013

@sissmiss no pod potah ide prave asi o to maslo, musi byt viac ako 1/2 podkladu maslo, staci aj tenka vrstva, len aby sa krem nedotykal hmoty.

marty78
31. máj 2013

zienky, ako mozem prilepit jedlu oblatku na marcipan- konkretne WI?dakujem vopred za rady)))

sissmiss
31. máj 2013

@lenja01 ups 😅 Masla som tam dala malicko...Ale uz sa tesim na dalsie pecenie ako tieto nove informacie zuzitkujem 🙂 🙂 🙂

jakelina
31. máj 2013

Holky byla jsem v Lídlu a mají to mražené ovoce v akci, tak si zajděte. Měli teda jenom jahody a maliny.

ratatooy
31. máj 2013

@marty78 no jedine nejakym gelem asi ale pokud neni dort přesne rovný jako ta oplatka tak nebude moc držet

ratatooy
31. máj 2013

@sissmiss použivam smartflex a barvit spíš gelovkama,práškové se ti nerozpustí a zanechávaji divnou umelou pachut,jinak na chut smartflex je stejny jak K2

eliska22
31. máj 2013

@vemala ja poťahujem väčšinou z MMF, ale s poslednej dobe aj so smartflexom a teda rozdiel je v tom, že smartflex je tuhší, ale super sa s ním ako poťahuje, tak aj robia postavičky(postavičky sa mi z neho robia lepšie ako z mmf), len teda pri poťahovaní rýchlejšie tuhne ako mmf, aspoň ja mám ten pocit a treba s ním robiť rýchlejšie....
farby chytá pekne, dá sa zafarbiť v pohode na sýte farby a ako sa naň maľuje to netuším, nemalovala som ešte 😝

eliska22
31. máj 2013

@vemala jáj a majú viacero príchutí, ja mám najradšej mandľu, ale nie pre chuť, ale pre to, že sa mi zdá mäkšia tá hmota ako s inými príchuťami........ či chutí, čo ti ja viem, zo začiatku pečenia mi chutili všetky hmoty a teraz už dávam dole z torty 😀

vemala
31. máj 2013

@eliska22 dakujem pekne,tak asi skusim kupit a uvidim co to bude

chavierka
31. máj 2013

@pipka krásna a tá stuha je jedlá, či obyčajná?

mia1111
31. máj 2013

babulky, dnes som videla v Lidli Salko (Tatra) po 1,29€. Už som ho dáááávno nekúpila, kupujem od istého času len Coop (od vtedy, čo som nakúpila tie pokazené Tatra salká). Rozmýšľam, že by som to riskla, kupujete niektorá toto Tatra?

katkak23
31. máj 2013

@muffinka8 krásna jemnučká...naozaj sa ti vydarila 😀 ešte mi prosim povedz akú máš fialovú farbu peknučká je. dakujeem

muffinka8
31. máj 2013

@sissmiss môžeš aj práškovými, ale si ich zrieď v alkohole. Ja používam gélové Wilton, ale väčšinu miešam aby vznikla nejaká pekná 🙂

katkak23
31. máj 2013

@pipka krááásna je ta svadobná ... môžem sa opýtať to ti tá zlatá klasicka podložka vydržala váhu 9,5ks v pohode? a ešte jedna čím si farbila ružička na takú pekný maslovu? dakujeeem

muffinka8
31. máj 2013

@katkak23 ďakujem 🙂 fialovú som spravila z tej hmoty čo je vtáčik, mala som svetlú a tmavšiu modrú, zmiešala som ich a pridávala ružovú, celkom dosť jej bolo treba.

sticker
31. máj 2013

@aduskatt Adi ďakujem 😵 Už to mám pekne všetko doma 🙂 S Tebou je radosť obchodovať 😎

sissmiss
31. máj 2013

@muffinka8 prave alkoholu sa chcem vyhnut 😅 Dalo by sa to aj s vodou?

mamcas
31. máj 2013

Defacata otazka: ako skladujete nespotrebovane nafarbene hmoty? Ja som vytiahla asi po dvoch tyzdnoch jednu nafarbenu hmotu (smartflex velvet) a je sucha a ostavaju mi v nej hrudky. Je na to nejaky trik kde to mat aby to nezhrudkavelo pri premiesani? dakujeeeeeeeeeeeeeeem 🙂

mimcak
31. máj 2013

@brunila velmi pekné tortičky máš a vitaj medzi nami 😉

muffinka8
31. máj 2013

@sissmiss to sú len kvapky 🙂 či aj to vadí? Môžeš aj s vodou.

lamps
31. máj 2013

@jakelina no tak kde je problém, vymeníme ich 😀 😀 v mojej je aj elektrika, plyn teplá voda 😀 😀 😀 aj umývačku ti v nej nechám 😀 😀 😀 😀

sissmiss
31. máj 2013

@muffinka8 aj kvapky vadia 😅 😅 😅 Ale dakujem velmi za radu 🙂

pralinka25
31. máj 2013

@tothova5a aduska ti uz odpovedala alebo si potri maly kusok torty cokoladou a hned lep lentilky potom zas kusok a nalep. postupne vsade

aduskatt
31. máj 2013

@sticker Ja dakujem🙂 je to vzajomne🙂