Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
1. jún 2013

@macamac jj, tu jsem malovala, má to být suchozemská, já myslím, že si je i podobná, ale chlap když ji viděl, tak pravil že měla být víc dozelena 😝 tak jsem mu řekla, ať si příště pošle fotku 😠

vecernicci
1. jún 2013

@lauraa ostrým nožem odřízni menší kousky a propracuj v ruce, hned povolí a pak už bude vláčný 😉

macamac
1. jún 2013

@katkak23 u teba sa budem inšpirovať s rybkami-moji chlapi sú aj dnes na rybách-ale zatiaľ znova nič nechytili 😀 😀 😀 možno len vlka 😀 😀
krásne 😉
@elamaslakova prasiatko vidím prvý raz-a je nádherné, roztomilé 😉

lauraa
1. jún 2013

@vecernicci dakujem... to je to stale take tvrde?

macamac
1. jún 2013

@vecernicci jaaaaj ja takýchto ľudí zbožňujem 😝
šak jak u blbých-nemému ani vlastná mať nerozumie
dobre si mu povedala
nevedia si vážiť prácu iných, nech si nabudúce maľuje sám....podľa mňa je ok...a nejaký odtieň riešiť...jaaaaaj ľudia majú probléééémy 😝

svetlo55
1. jún 2013

@macamac ďakujem 🙂 nie je to želatína, ale piping gel

macamac
1. jún 2013

@svetlo55 😉 sa ti vydarila 🙂 🙂

svetlo55
1. jún 2013

@lauraa nie len vypracuj ho v rukách

vecernicci
1. jún 2013

@pristela tohle mi nedělej, to nesmím ukázat doma, nebo budu našim třem hasičům dělat teď v červnu taky takový 😝
už jsou švihlí hasičema i kluci, o manžovi ani nemluvím 😝 ten už to nemá jako povolání, ale jako diagnózu 😀 😀 😀 😀

vecernicci
1. jún 2013

@macamac a to nemluvím, o tom, že chtěl maličkou, takže i těma dvěma a podložkou má 1,4 kilo, tak jsem mu za trest napočítala kilo a půl 😀 😀 😀 😝 😝 😝

vecernicci
1. jún 2013

@lauraa ee ono to změkne, neboj, jak propracuješ, tak ti bude měknout pod rukama 😉

vecernicci
1. jún 2013

jinak holky, už tak přecházím pomalu na smart, už mě zmáhá dělat kila a kila hmoty 😝

svetlo55
1. jún 2013

@macamac díky 🙂 nervy mi poľavili, keď prišli po ňu a páčila sa im... sú nedostatky, ale tak učíme sa na vlastných chybách 😉

macamac
1. jún 2013

@vecernicci 😀 😀 😀 😀
jáááááj on chcel asi zadarmoooo 😀
tak malúúúú a ešte tmavšiu zelenú....a ešte má výhrady 😝
čím menšia, tým prplavejšia a ešte 3D korytnačka...no vôôôôôbec nenáročný 😝

a inak baby, vy beriete rovnako, či je to klasika torta s nejakými kvetmi, alebo modelovaná prplačka? len podľa kg?

šak ja by som to nerobilaaaaaa 😀 😀 na kšeft...fakt ee...to vidieť,že je to vaše hobby a záľuba
bo z tohto nezbohatne nik 😝
hodiny a hodiny makačky, nevyspaté,....
máte môj obdiv 😎

dadanielka
1. jún 2013

@teodorie kde kupim tie drotiky ktore ste pouzili ako tykadielka??dakujem 🙂

macamac
1. jún 2013

@svetlo55 počuj - a aj šicke tu 😀
dievčatá, vaše tortičky NEMAJÚ nedostatky!!
nebuďte tak prehnane sebakritické!!
to myslím vážne!!

vaše práce sú krásne 🙂
každá robíte najlepšie,ako viete 😉

ono vždy a na všetko v živote sa dá povedať,že "mohlo to byť lepšie"

ALE - je to najlepšie,ako to malo byť 😉 🙂 🙂 🙂

takže tlieskam všetkým PANI TORTÁRKAM!!!!!

a kto hľadá nedostatky (zákazník), tak si povedzte,že si nezaslúžil ani tú vašu krásu 😀 😀 😀

na odľahčenie trochu taký psychologický príspevok 😀 😀

a hlavne-chcela som vás povzbudiť 😉 🙂 🙂

abriela
1. jún 2013

@mysiatkoo skusila som sodu do modrej potahovky z mmf. Sice je to taky mix. Je tam aj kusok bielej cokolady, kusok amareta v kt. som rozpustila praskovu farbu, cukriky, korunny cukor 😒 , soda a aj gelovka.
Cervena mmf je tiez so sodou, bez cokolady a amareta - no potiahnut by nou urcite neslo - ale to je asi tym cukrom.

florentina
1. jún 2013

holky, prosím jak přesně vypadají ty dortové oplatky, které používáte třeba do svrchňáku na krabici...? Prý se dají koupit normálně v potravinách, ale já buď vůbec nevím co hledám a nebo to u nás prostě nikde nemají....nemůžete mi někdo ukázat jak to vypadá? Prosím.............

svetlo55
1. jún 2013

Žienky, neviem, čo sa mi stalo, ale normálne, keď prišli po tortu, tak som myslela, že sa rozplačem. Bola spravená, ale to napätie vo mne, či sa bude páčiť a ako bude chutiť,... robilo vo mne svoje. Páčila sa im a chutila 🙂 Díky, Bože 😵 a manželovi.

macamac
1. jún 2013

@abriela a čo tá sóda pomohla? načo sa vlastne dáva? na sýtosť,rovnomernosť farieb? či?

svetlo55
1. jún 2013

A ešte perlička k torte od zákazníka: "Malý jedol, mal v ústach a pýtal, že ešte do bruška." 😀 😀 😀

lauraa
1. jún 2013

@svetlo55 dakujem....

lauraa
1. jún 2013

@vecernicci 🙂 🙂 🙂 dakujem za dobru radu

vecernicci
1. jún 2013

@florentina ale mají 😉
jsou to obdélníkové balíčky, asi pět cm vysoké, mají béžový obal mrkej 😉 http://www.google.cz/imgres?imgurl=http://www.i...

evicaka
1. jún 2013

@macamac ďakujem... to autíčko je potiahnuté PDT čokoládová (je výborná a dobre sa s ňou pracuje)

abriela
1. jún 2013

@macamac vraj na sytost - no prvykrat som pouzila aj gelovky takze ani neviem ci pomohla ci nie. Ale citala som, ze mmf po odstati stmavne a moja modra vecer vyzerala do tyrkysova, rano som snou uz bola spokojna 😀

pipka
1. jún 2013

@mia1111 tak to si dobre napisala 😅 veru...najlepsie zadarmo a nebo v papulke aj krasa na tanieri 😝

ja mam teraz krasnu a nastastie skor opacnu skusenost...s tou rybarskou, mi kamoska vola, ze a taka lacna 😕 😅 no bola o par eur menej, lebo bola lahsia , lebo parizak nie je taky tazky ako pribinak 😝 😀
a ze aale ona mi da tolko ako vzdy, lebo ze ona uz to mala odlozene a basta 😎 tak super 😉

a teraz mi vola, ze torticku zjedli do poslednej omrvinky a ze bola uuuuzasnaaa, ze ozaj nebo v papulke a ze babka si kazala aj nabalit ale ze uz nezostalo 😅 😀 😀 tak kukla do kalendara, ze kedy ma kto najblizsie sviatok, aby si uz v predstihu objednala..ale ze velkuuuuu, aby sa kazdemu uslo 😎 😀 😀 😀

nika1985
1. jún 2013

@pipka ok vyskusam s nou nabuduce ja ti neviem co som to tam supla tusim orion mliecnu.

pipka
1. jún 2013

@nika1985 no vies co moja..ja som uz vyskusala tiez viacero..ale top je milka alebo kinder cokoladky 😉 ine za vela nestoja, asi je v nich moc tuku a potom to tak vyzera 😝

a potom este pouzivam tu 52% -nu z lidla alebo kaufu a malinko dosladim, lebo mne je to moc horke 😅
a teda zatial klop klop kazdy chvalil 😉

dejna194
1. jún 2013

toto sa mi podarilo dnes....