Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

karmenta
4. jún 2013

@mia1111 tak to už by těch 5tis mohlo být, ne? na tu objednávku na SR bez poštovného, jak tu kdosi psal?

mia1111
4. jún 2013

a ešte jedna DôLEŽITÁ VEC, prášok na výrobu hmoty - ten si objednáte asi tu na SK, lebo u nich majú len veľké 500g balenie nejakej hmoty Pizzi e Merletti, nemám skúsenosť, ja mám doma Magic Decor, ale teraz ich je na trhu viac. Tak aby ste sa so mnou potom nevadili, že si nemáte ako krajku urobiť, to už nechávam na Vás, OK?

nika222
4. jún 2013

@mia1111 v pohode ak to bude na fa a prevod na csob neni problem 🙂

mia1111
4. jún 2013

@karmenta - áno, objednáme to cez nás, len teraz neviem, či chceš aj tú motýlikovú a by si si do BA k niektorej kočke pre ňu došla, alebo ako to urobíme, moja?

mia1111
4. jún 2013

@mamina1978 - zatiaľ mi to vychádza, že si na kvietok sama, ale možno ešte ukecáme niekoho, že Danka @dm1 😀 😵 😉

mia1111
4. jún 2013

@kika777 - počúvaj, Teba už mám odfajknutú, tak sa nehlás znova, že to sedí, za Teba to už musíííííííí sedieť 😀

mamina1978
4. jún 2013

@mia1111 no ja pokial vas po dlhej dobe docitam 😅 😅 😅 , nevadi , ak bude , tak super ......... ak nie, tak nabuduce...... 😉 🙂
Ale teda ste to tu riadne poburili s krajkami !!! 😀 😀

mia1111
4. jún 2013

@kika777 - ale predsalen Ťa ešte poprosím, keď už si raz písala, až nepíšeme každý deň iná, napísala by si im znova, že kompletizujeme objednávku, cca toľko bude tých silikóniek a či je možné zaplatiť prevodom - akú majú banku? Či majú ČSOB? Ďakujem...

mia1111
4. jún 2013

@mamina1978 - ja viem, je toho veľa a mi hovor, ja kým som to ako-tak spísala, že kto čo chce, tak som skoro ošedivela, ale neboj, určo sa niekto nájde, objednáme aj Tebe, veď akoby to bolo? 😉

karmenta
4. jún 2013

@mia1111 tak pokud to budete objednávat na sebe tak mě můžete vyškrtnout pokud toho motýlka někdo chce 🙂

mia1111
4. jún 2013

@karmenta - dobre, tak asi áno, keď vyškrtnem Teba, šupnem miesto Teba niku266 a @mamina1978 - máš kvet 😵 😵 😵 😵 😵 , lebo Nike to bolo jedno, akú, tak môžem urobiť change 😉 . Aká som? 😅

mamina1978
4. jún 2013

@mia1111 si perfektnaaaaaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeem cmuk 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mia1111
4. jún 2013

@karmenta - teda dúfam, že Ti to nevadí, ale pre Teba objednávať cez SK je asi blbosť, že? 😒 . Keď ostanú, pošleme aj do ČR - pôjdeme v lete na kupko do Frýdku a pošlem Ti to poštou 😀 😉

mia1111
4. jún 2013

@mamina1978 - taaaak a teraz budem namyslená, dnes už NEROBÍM NIČ 😀 😀 😀 😀 😀

mamina1978
4. jún 2013

@mia1111 heeeej !!!! no az ked objednas , mas narok na odpocinok !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

karmenta
4. jún 2013

@mia1111 jasný, se mnou si hlavu nelámej 🙂

mia1111
4. jún 2013

@mamina1978 - tak dík teda 😀

@karmenta - moja zlatá, ďakujem, by ma mrzelo, ak by si tú krajku chcela, nemám problém, veď vlastne už včera som písala, že by som Ti pustila moju 😉 . Tak kľudne, ak ju chceš, sa dohodneme 😉

mia1111
4. jún 2013

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Baby, tak som tam volala, ČSOB majú, nie je problém, snažila som sa aj zľavu vypýtať, bo je to takmer za 11tis., tak "paní se zeptá" a po vytvorení objednávky dá vedieť 😀 . Pošlú faktúru, keď ju uhradíme, pošlú tovar 😵

mia1111
4. jún 2013

tak kto to chcel celé zaplatiť ? 😅 😀 😀 😀 tuším @nika222 😀

lokalistin
4. jún 2013

@mamina1978 ani mi nehovor ja uz mam take depky z toho,ze az,ale zajtra ma byt pekne tak ledva cakam na zajtra 😀

mia1111
4. jún 2013

ako tie e-shopové ceny už majú nastavené so zľavou vraj, ale aj malinká zľava by potešila, nie? Každý deň nemajú objednávku na 11tisíc a ešte k tomu zo Slovenska 😀 . Ak to vyjde, poteším sa, ak nie, nevadí, aspoň som sa opýtala 😉

nika222
4. jún 2013

@mia1111 ze akaaa ftipnaaa :D mojko nejako to rozpis a poslem ti do ip c uctu a poposielame to babam na uhradu.a ked ti pride fa, posli mi ju a po pripisani evrasov to cvanem 🙂 mooze byt???

kika777
4. jún 2013

@mia1111 sikulka si velika 😉

lokalistin
4. jún 2013

Baby vy ste salene 😀 😀 😀 😀 😀 v dobrom

mia1111
4. jún 2013

@nika222 - jasné, dohodnuté, ja Ti môžem poslať peniažky aj dnes, len ešte neviem, ako bude poštovné vrámci SR, bolo by dobré, aby ste sa mi baby všetky ozvali do IP, písli adresu nech viem, ktorá odkiaľ ste, prípadne tie, čo bývate poblízku sa dohodneme, že to pošleme v jednej obálke a vy si to už potom odovzdáte medzi sebou. Alebo si urobím výlet po Slovensku a každú vás prídem navštíviť, doručím každej osobne, no očakávam kávu aj koláčik, teda kávu teraz nepijem, tak aj kapučínko môže byť 😀 😀 😀 😀

dadulka271
4. jún 2013

@mia1111 no tak kolko euračov mam poslat a komu hmm 😀 bodaj by dali aspon malu zlavu 😀

mia1111
4. jún 2013

@nika222 - Ty si z D.Lužnej, to je pri BA tuším, Ty sa spojíš s babami, čo bývajú poblízku, či tam žiadne nie sú?

mia1111
4. jún 2013

@dadulka271 - no idem to kuknúť, len s tým kurzom, ono to v banke prepočítavajú podľa toho, aký je aktuálny kurz ČK voči €, tak to môžem len odhadom podľa aktuálnej tabuľky NBS, len môže to byť potom pár centov viac alebo menej. Tak neviem, ako to urobiť, či rovno zarátať poštovné a potom budeme vracať peniažky v obálke spolu s krajkami, či ako??? Baby, teraz buďte múdre vy 😀

nika222
4. jún 2013

@mia1111 ok, a treba sa dohodnut aj teda na adrese komu sem pojde..ja by som to nerada posielala od nas z posty z Dunaj.Luznej lebo to je taka piip posta... Len baliky stracaju.. Ale som ochotna v ramci ba niekomu zaviest @pipka @ajka82 a myslim ze aj @zuul je tu nekde pobliz 🙂

mia1111
4. jún 2013

podľa dnešného kurzu národ.banky Slovenska vychádza 1 celá krajka 21,99€. Čiže jeden pás krajky vyjde 7,33€ prípadne viac či menej, neviem, koľko to bude presne po úhrade + samozrejme poštovné vrámci SR.