Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

evitkamalicka
23. sep 2010

@winona24 ja davam vzdy od oka, ale na 6 vajec asi 1 polievkovu lyzicu

evitkamalicka
23. sep 2010

mne je tazko povedat kolko presne, kedze ja nic nevazim, nemeriam atd, vsetko robim len od oka

winona24
23. sep 2010

@evitkamalicka no ty si ako moja teta....tá tiež nikdy nepotrebovala váhu a vypeká nenormálne...škoda že som to nepodedila....

evitkamalicka
23. sep 2010

@winona24 no to je fakt, ze nova digitalna vaha mi v kuchyni stoji uz 2 roky 😅

evena
23. sep 2010

@evitkamalicka tak takový korpus pělkný já nikdy neměla 😝 zkusím dnes podle tebe a sem zvědavá, formu má o cenťák užší jak ty tak snad mi neuteče 😎
a prosím tě děláš i ořechové korpusy? kolik čeho dáváš? díky 😉

evena
23. sep 2010

@evitkamalicka ty tvoje "nepodařené" růžičky sem viděla a teda musím se smát, ptž dělat takové nepodařené tak sem šťastná 😀

bianca
23. sep 2010

@evitkamalicka ty ta ja to dnes skusim este raz.6 vajec hovoris hej?A predpekas na 200 pred tou 150 ?

rybca
23. sep 2010

@evitkamalicka na orechy som sa tiez chcela spytat..🙂)) da sa do tohto korpusu pridat orechy? namiesto muky? alebo len plus orechy?

@sofi07 - diky, vyskusam..🙂))

evitkamalicka
23. sep 2010

@evena robim aj orechovy, ale na ten mam iny recept
6 vajec
350 g práškového cukru
250 g polohrubej múky
150 g mletých orechov
1 vanilkový cukor
1 prášok do pečiva
10 polievkových lyžíc studenej vody
1 PL rumu
2 PL oleja
Cukor vymiešame so žĺtkami do penista, pridáme vodu, rum a olej. Potom pridáme orechy a múku zmiešanú s práškom do pečiva. Nakoniec zľahka vmiešame do tuha vyšľahaný sneh.

evitkamalicka
23. sep 2010

@bianca nie nepredpekam, peciem cely cas na tych 150 stupnov

evitkamalicka
23. sep 2010

vyskusajte ten orechovy, je fakt perfektny

rybca
23. sep 2010

@evitkamalicka moze tam ist hladka muka?

evitkamalicka
23. sep 2010

@rybca neviem, s hladkou som to neskusala, ale skor nie ako ano, lebo hladka muka je tazka, orechy su tazke, to by bolo ako beton

rybca
23. sep 2010

@evitkamalicka hm, to je skoda, tu inu muku ani nepredavaju, len este celozrnnu, alebo mixy uz na konkretne kolace..:(

evitkamalicka
23. sep 2010

@rybca ale vyskusat mozes, no daj jej urcite menej ako 350g, ja by som dala tak 150 - 200g

evena
23. sep 2010

@evitkamalicka díky 😉 to vyzkouším dnes večer ten ořechový 🙂

evitkamalicka
23. sep 2010

@evena potom daj vediet ako to dopadlo

evena
23. sep 2010

@evitkamalicka schválně sem ten korpus ukazovala mýmu (taky peče, vlastně jakoby pečeme spolu 😀 ) a on byl vyjevený a hned zeptej se jak to ta ženská dělá 😲 😀

evena
23. sep 2010

@evitkamalicka jo dám ... snad bude čím se chlubit a nespackám to 😀

evitkamalicka
23. sep 2010

@evena tak nech sa vydari 😉

sisa.b
23. sep 2010

babyyy, z coho urobim hriby do kosika? 😕 mmf u nas skoro nikto nejedava, to sa mi zda zbytocne plytvanie, ked poputuju do kosa. premyslala som, ze to urobim z kokosoveho kmena, ale zas tam bude asi vidiet ten kokos... 😒

dm1
23. sep 2010

@sisa.b a co zo sojovej tycinky? celkom dobre sa to modeluje len neviem ako to potom nafarbis..... ci obalit do hmoty 😕

tak ja prave dopekam korpus lebo som sice mala vysoky ale som ho sprosto prekrojila a sa mi dokafral. hlavne ze uz mi mala torta tuhnut v chladnicke. no fajn a to vecer potahujem

dm1
23. sep 2010

@sisa.b a co toto? C:\Documents and Settings\home\Desktop\Torty\RECEPTY\Hríbiky Torty od mamy.mht ona tam ma aj fotku v albume tak kuk

bianca
23. sep 2010

@evitkamalicka Evi tak aj ja dnes skusam urcite.Duuuuuuuuufam ze sa podari bo dosli zasoby muky a spomenula som si az som sa vratila z obchodu 🙄 🙄 🙄

dm1
23. sep 2010

@sisa.b som ti dala odkaz k sebe do kompu 😀. tu su tie hribiky http://www.tortyodmamy.sk/?q=zakusky/hribiky-na...

skurinka
23. sep 2010

@beruska2x -jee to by jsi byla moooc hodna dekuji moooc 🙂

beruska2x
23. sep 2010

@skurinka Korpus :
1 sklenka cukru
1 sklenka oleje
1 sklenka mleka
2 sklenky polohr. mouky
1 prdopec
3 vejce

Pudink:
1l mleka
3 pudinky
kousek masla..

upect koprus, uvarit pudink a do vlaheho zaslehat kousek masla, natrit na korpus, na to poklast bebe susenky a zalit cokopolevou...

maca77
23. sep 2010

@vinka ten tvoj "banán" je supeeeeeeeeeeer 😉

@evitkamalicka ružičky sú krásne 🙂 budeš dávať na vrch torty tých šesť?
...nie je lepší nepárny počet? 😕 alebo na torte je to jedno?
... čo máš fotku upečeného korpusu, tak aký priemer má forma?

sisa.b
23. sep 2010

@dm1 asi ostanem pri tych kokosovych. medovnikove sa mi uz nechce piect. zo sojovych tyciniek nepoznam 😕

evitkamalicka
23. sep 2010

@maca77 forma ma 25cm