Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nika222
4. jún 2013

@pipka 😀 😀 😀

bambula1307
4. jún 2013

@pipka
@nika222 divcence ja tiez mozem na krajka stretko do BA som kusok 😉 😀

nika222
4. jún 2013

@bambula1307 supeeer 🙂 a odkial si?

jachin
4. jún 2013

Môj tretí pokus.čokoládový korpus biela parížska šľahačka a jahody: 😅

ollako
4. jún 2013

Ahojte dievcatka mohli by ste mi poradit, nejaku abecedu, s ktoru sa dobre robi? ..take mensie pismenka ...mam jednu taku vacsiu, ale na niektore torty sa nehodi...neviem, ktoru si mam kupit...co poviete na tuto? http://www.sikovnamama.sk/fotky15052/fotos/_vyr...

vebinka25
4. jún 2013

Ahojte Maminky tortičárky som vo Vašom fóre prvý krát a chcem Vás poprosiť o radu chcela by som mojem maličkej dcérke urobiť tortu muchotrávku na prvý rôčik malo byť to byť všetko v štýle bodiek. K tomu by som chcela robiť ešte jednu tortu minie pre dcérku priateľa malo by to byť na jednej oslave a neviem či je lepšie kúpiť jedlý obrázok minie alebo čo by ste mi poradili aj nejaké námety na ten hríbik ak niečo teda máte. Mám kúpenú modelovaciu hmotu zatial 1 kg, neviem či mám objednať aj červenú alebo radšej farbiť, Perletoví sprej červený, kvietky vypichovačky, čerešničky, jahodky by som si hádam vymodelovala. Nikdy som niečo také nerobila tak budem za každú radu vdačná. Ďakujem ......

aduskatt
4. jún 2013

@ollako ja ju pouzivam a je fajn podla mna

wera.g
4. jún 2013

😀 blbá otázka, ale nie si to ty náhodou tá moja stratená suseda z kuchyne, ktorej nick som zabudla a celý deň ju zháňam? :😀 😀
@bambula1307

evuska32
4. jún 2013

kočeny keď idem robiť tortu o priemere 28 cm 2x prekrojenú stačí mi urobiť mascarpone krém z 1 šľahačky, čokolády a 1 mascarpone či mám dať tvojitú dávku? 🙄

muffinka8
4. jún 2013

@evuska32 z takej dávky som robila do 17cm formy 2x plnka ... do tvojej by to boli veľmi tenké vrstvy. Možno bude stačiť 2x šľahačka + 2x čokoláda + 1 mascarpone ... takú dávku robím do 22cm ... ale mi nemáme radi veľmi tenké vrstvy.

martinka1981
4. jún 2013

@mia1111 ak potrebujete nieco platit do Čr tak sa oplati cez poštu. Vola sa to eurogiro a stoji to 4 € . Treba ist na postu a popytat sa. Treba myslim c.uctu a vsetky kody okolo toho a myslim ze aj adresu pobocky a tiez meno alebo firmu kam to pojde. Ja som tak posielala ale davnejsie tak si to dobre nepamatam.

evuska32
4. jún 2013

@muffinka8 ďakujem 🙂 aj sa mi to zdalo že asi bude málo...my máme radi taký zlatý stred 😀 ani veľa ani málo

pralinka25
4. jún 2013

@evuska32 myslim ze to bude malo. ja osobne by som robila asi 2 slahacky ale aj 2 mascarpone.

nika222
4. jún 2013

@wera.g tiež sa mi zda ze sa volakedy o tom bavily 😀

nika222
4. jún 2013

@evuska32 ja davam do 24 standartne 2 slahacky, 2 coko a 2 mascarpone, takze do 28 by som dala 3+3+3 aby to nebolo sucheee. 🙂

evuska32
4. jún 2013

@pralinka25
@nika222 Okej šikovnice, ďakujem za info 🙂
@muffinka8
inak ešte otázočka....aj dávate pod plnku len ovocie, či aj potierate nejakým džemom?

luciahromadkova
4. jún 2013

@mima595 aj napr. skolska taska, ruksak

mamina1978
4. jún 2013

@lokalistin no tak moja u nas okolite 3 dedinky su vsetky pod vodou, vsetky komplet evakuovane u nas na kopci v skole 😢 este , ze nas dom je tu pri skole na kopci, lebo najblizsie 2 hodiny ocakavame dalsiu vlnu , ktoru vraj hradza uz neudrzi, lebo uz teraz ma dve velke trhliny, a tato druha vlna ma zaplavit aj cele namestie nasho mestecka 😢 😢

Dievcata viem ze to je odbocenie od tortovej temy , no momentalne je u nas katastrofa..... takto to vyzera u mna v okoli...........

https://www.youtube.com/watch?v=iluy9cx_uxw
nika222
4. jún 2013

@evuska32 ja rozmixujem do tej plnky rozmrazene maliny a je to mnaaam a dzem nedavam ziadny 🙂

aduskatt
4. jún 2013

@mamina1978 dost desne☹ teraz som fakt rada, ze byvame na kopci

pralinka25
4. jún 2013

@evuska32 ja davam dzem ako kedy. my doma ho mame radi tak nam davam ale ked niekto nechce nedam. a ovocie davam maliny a cucoriedky do tejto a po zvazeni sa priklanam k nike ze 3 slahacky budu asi istejsie. zalezi pre koho to ma byt ale radsej nech trosku ostane ako ti ma chybat a bolo by to suche

evuska32
4. jún 2013

@nika222 ďakujem 🙂 takže nedávaš pod plnku ale mixované....no to ma nenapadlo

@pralinka25 ďakujem 🙂 takže vravíš 3 šľahačky + 300 g čokolády a 2 mascarpone? Ty dávaš maliny celé, či ich tiež mixuješ?

no robím túto dievčence prvý krát, tak sa pýtam ako dilino 😀

pralinka25
4. jún 2013

@mamina1978 pre boha to je fakt ciste zufalstvo toto 😢

mamina1978
4. jún 2013

@aduskatt No moj mm teraz prevaza rychlo aspon vsetky auta z firmy k nam hore na kopec pred dom....... ( firmu mame totiz dole pri meste ) , aj psov , ale co z nasimi cameronmi!!!!! 😢 😢 😢 Kaslat na materialne skody firmy, ale mi mame aj 6 malickych cameronikov a 5 velkych, kde ich dame neviem ☹ ☹ ☹

nika222
4. jún 2013

@evuska32 nedavam pod plnku, lebo takto je to uplne vsaaade a neni to kysle 🙂 a kludne sa pytaj ked nieco potrebujes, radi poradime 🙂

pralinka25
4. jún 2013

@evuska32 ja davam cele ale kludne mozes aj pomixovat to som este neskusala ale moze to byt fajn ked tam ten dzem nejde.
tazko povedat to mnozstvo fakt zalezi ako vela kremu mate radi. ja robim vzdy radsej viac lebo sa bojim ze by chybalo. ked zostane bud dopeciem piskotu alebo poukladam len obycajne piskoty dam ovocie a zvysok kremu a mame nepeceny zakusok :D

blcha
4. jún 2013

@mamina1978 to je hrozne tieto zaplavy ty kokos 😝

pipka
4. jún 2013

@mamina1978 hrozne 😔 u nas tiez sa Dunaj vylial, a teda Devin zaplaveny aj nabrezie...stare mesto hadam zachrani ta protipovodnova nova stena... 😒
ale hrozne, ako sme proti prirode bezmocni ☹ 🙄

luciahromadkova
4. jún 2013

dievcata tak komu posielame a kolko za krajky, c. utu? a kto zbiera adresy s menom a nickom?

mamina1978
4. jún 2013

@pipka no s mojou maminou som prave telefonovala, ona byva v petrzalke priamo pri dunaji, tak , ze aj tam je to uz riadno zaliate ☹ ☹ ☹