Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
4. jún 2013

@ajka82 to nechápem, my sme mali tekutý púder všade

aduskatt
4. jún 2013

naalpovane🙂

aduskatt
4. jún 2013

@lamps daa som mu to a nestipe🙂 on to nema popraskane, este cerstve, prve vyrazky sa vyrojili dnes rano po nocnej horucke

lamps
4. jún 2013

@aduskatt a ako to mladý prežil?

mia1111
4. jún 2013

@lamps - moja, si zlatá, ja verím, že babulky, ktoré sa prihlásili, tak peniažky pošlú, ak nie, tak nebudeme mesiac jesť, ale čumieť na krajky 😀

aduskatt
4. jún 2013

@lamps napodiv prezil...dal si len chrbat natriet..uvidime, ci pride este, ze alpu, alebo radsej vydrzi 😀 skor ma trapi, ze nechce jest☹

lamps
4. jún 2013

@mia1111 juj len to nie 😕 to boy bolo veľmi blbé

lamps
4. jún 2013

@aduskatt neboj prežije aj bez jedla, hlavne, aby pil

aduskatt
4. jún 2013

@lamps on by aj jedol, keby nemal kihane v hrdle a na mandliach.ale sak ini prezili, aj my prezijeme🙂

ajka82
4. jún 2013

@mia1111 neboj, ja ti isto poslem aj dnes ak treba 😉

mia1111
4. jún 2013

@aduskatt - nestihla som všetko prečítať, čo máte kiahne? Kámoška to deťom potierala tou zelenou vodičkou Tantum Verde, dobre čítaš, ono ich to aspoň nesvrbelo, vraj to pekne vysušilo pupáky a lepšie sa to hojilo, dávala im aj fenistil a vraj super, sme zírali, keď to hovorila, ale ja som nachystaná, že ak Miško fasne kiahne, tak skúsime aj tú zelenú vodičku 😉 . Prajem mu, nech mu to čím skôr prejde, nech to máte bez komplikácii a lepšie teraz, ako v horúčavách, lebo by nemohol ísť ani na slniečko, tak takto to doma nejako vydrží snáď... držím palce

mia1111
4. jún 2013

@ajka82 - netrebaaaaaa, až zajtra, keď budem vedieť, ako platíme, dobre? 😉

mia1111
4. jún 2013

@aduskatt - no čítam, že v hrdle, tak to mu daj to tantum vykloktať, to mu super umrtví nachvíľočku, ja som si to dávala na afty, najskôr málinko zaštípalo a potom neskutočná úľava, tak toto mu skús dať

aduskatt
4. jún 2013

@mia1111 jj, kiahne.jasne, lespie teraz, ked je hnusne pocasie, aspon ho to netaha von.......no a riesim, co na svrbenie, fenistil mu nezabral........ale dala som len raz, o stvrtej, tak mu nechcem dat zasa dalsiu, dam mu az pred spanim

dadulka271
4. jún 2013

@aduskatt ten Tantum Verde je dobry aj na vyplach ust ak to ma v puse moja mala si stym vyplachovala a pekne jej to preslo a mohla sa najest je to na tebe ale ja ho len odporučam 🙂

pipka
4. jún 2013

@ajka82 bolo by to dost, len bude prilis uzka a do vysky..lepsie je asi nadstavit korpusom , nech je ten zaklad sirsi 😉

aduskatt
4. jún 2013

@dadulka271 jasne, ja si necham poradit🙂

sissmiss
4. jún 2013

tak moja dnesna....
Ono sa celkom tazko modeluje z tej hmoty (smartflex) 😕 😕 😕 😕 Ja som zvyknuta leda tak na plastelinu alebo hlinu a toto bolo celkom tazke, nedrzalo to jedno na druhom, ako to dokazete ze mate z vela csti postavicky a drzi to spolu? Ja som skusala "lepit" vodou a to trosku fungovalo. Ale nejake detailiky sa mi nedali robit...ale aspon som si skusila farbenie a zliepanie kuskov. Krem okolo torty som spravila ten maslo+cukor+nutella, a aj potiahla som ju slusne, tak ako sa patri 😀 Takze aspon nejaky uspech, pridavam fotku, majak vyzera ze sa naklana ale to len na foto 😝
A nemam vykrajovatka na mensie srdiecka, tak som musela robit nozom rucne-strucne

kika777
4. jún 2013

@mia1111 v pohodke, nic sa nedeje, ved kazdy mame aj ine povinnosti, nie len net sledovat. Pani mi napisala,ze jej to dava neexistujuce cislo...tak neviem, mozno natukala zle predvolbu. A uz jeden den to vydrzime, neboooj 😀

aduskatt
4. jún 2013

@sissmiss ked robim postavicky, tak po jednotlivych castiach a necham vzdy dobre vyschnut, MIckey mousa som robila takto dva dni

mia1111
4. jún 2013

@kika777 - no asi zlú predvoľbu, alebo neviem, lebo veď z mobilu som jej ja volala, tak ma to mrzí, ale ak to pôjde platiť dobierkou, tak to bude bezproblémov, len ešte zajtra tam cinknem, že ak na dobierku, či budem platiť v € alebo ČK. To doladíme, každopádne zajtra vpriebehu doobedia, možno okolo desiatej napíšem, kam pošlete peniažky, uvidím, ako sa dostanem k PC

mia1111
4. jún 2013

TAAAAAAAAAAAAAK, krajky sú objednané, tak zajtra dohodneme platbu, ja tam ráno volám a hneď vám dám vedieť.

sissmiss
4. jún 2013

@aduskatt a ako to potom lepis dokopy? 😕 Este sa budem dlho ucit, mam 4 kila toho smartflexu a synator si uz vybera tortu pre seba, tak dufam ze nieco zlozite nech sa ucim 😅 😅 😅

bambula1307
4. jún 2013

@mia1111 ja hlasim, ze poslem peniazky aj dopredu..nemam problem 😉

jaja555
4. jún 2013

@mia1111 aj ja môžem poslať peniažky hneď, nemám problém 🙂

aduskatt
4. jún 2013

@sissmiss voda alebo jedle lepidlo

jakelina
4. jún 2013

Holky další super objednávka, tady takový dort udělat a aby měl dvě kila. 😲 😲 😲 Já už se tomu jenom směju.

aduskatt
4. jún 2013

@jakelina spodok styri fidorky, vrch dve fidorky🙂)

sissmiss
4. jún 2013

@jakelina jednoduche, smartflexom potiahnes lepenkove krabicky a zmestis sa aj do pol kila 😀 😀 😀
To ti ludia vymyslaju take nehoraznosti lebo si myslia ze cim nizsia vaha tym nizsia cena? 😕 😕 😕 😕 😕

sissmiss
4. jún 2013

@aduskatt jedle lepidlo 😨 😨 😨 😨 😨 😨 Woooow, teeeda. Takze mi chyba este vela veci 😅