Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janula.h
7. jún 2013

@pralinka25 @aduskatt 😝 a kafeeee 😝

aduskatt
7. jún 2013

@janula.h kafeeee musi byt🙂

vlada111
7. jún 2013

@muffinka8 ani mne sa tá karamelová do marlenky nepozdáva, preto ju tam tiež nedávam 😉

mirinecka
7. jún 2013

@dm1 je zo smartflexu velvet, a je poležiačky (foto je na str. 5167) tak neviem prečo všetko je vytvrdnuté len tie čierne ruky a nohy nie ☹ už sa sušila vyše týždňa ale mala som ju v krabičke, tak teraz je len voľne položená tak uvidím. Nohy som vyriešila dorobila som pod suknňu hmotu okolo nich 🙂 . A ešte jedna otázka keď sa spájajú časti tela špáradlami tak sa zapichujú špáratká až do vytvrdnutej hmoty alebo hneď pri modelovaní. ďakujem

lussy23
7. jún 2013

@adrika202 @pipka
@mirinecka
@mamcas
@lawli
krásne tortičky
@lamps ďakujem. Tá predposledná je tá, ktorú som myslela..

anibas
7. jún 2013

@mirinecka ak už máš ruky veľmi suché, tak nebudu držať, a špáratko dávam hne´d do mäkkej hmoty 😉

mamcas
7. jún 2013

@pipka Dakujem moc 🙂 Na ten bok to dam, tie okvetne listky neviem ake myslis, mam totiz iba tie co su uz na torte :P ale napadlo ma este, ze dat tam pomedzi tie ruze ine kvietky, vykrojene len, tak asi vyskusam ako to ukaze... nech to zakryje tu skosenu ruzu (totiz s tym uz nic neurobim :(, pre buducnost to musim zaoblit). A na to cistenie nie je nejaka rada? aj na foto je vidno ze je taka proste ble :P

karap
7. jún 2013

ahojte,posielam foto mufinkov,ktore som piekla synovi do skolky 😉 Mozno nie su najkrajsie,no robene boli z laskou 😀
Mufin acidkovy,plneny bielou cokoladou,na vrchu je natrety marhulovym dzemom,poliaty cokoladou a na kazdom ,,lezi,, sovicka z mmf

katkak23
7. jún 2013

@lamps aha to je mozne ked ju vylozim s chladnicky...a ty potom malujes hned ako potiahnes nedavas teosku vytvrdnut do chladnicky?

muffinka8
7. jún 2013

@vlada111 🙂 dala som len vanilkový puding, maslo a obyčajné nevarené salko a je to fajn 🙂

katkak23
7. jún 2013

No tak svadobná je už odovzdaná dala zabrať slabých 15 hodin makačky hihi ale páčila sa 😀 Mala 12kg

lokalistin
7. jún 2013

@aduskatt je to od siedmakov pre triedneho takze moze byt vyssie
@ajka82 dakujem,no hlavu nedam 🙂
dada2007 diky ten mam tiez sice nejaky divny, ale je

aduskatt
7. jún 2013

@lokalistin napada ma logaritmické tabulky, logaritmické pravítko, nejaké znaky ako integrál, pí, uhlomer, a v podstate na deskriptíve sa pracuje aj s priemetom telies do roviny, takze podla mna aj trebars nejaka kocka s inymi farebnymi bodeckami vo vrcholoch🙂))) ine ma nenapada, jedine asi este nejake vzorce popisat

lokalistin
7. jún 2013

@aduskatt dobre napady este keby som vedela o com tocis 😀 ja matika-debil,ale nahadzem do googla 😀

aduskatt
7. jún 2013

@lokalistin sorry🙂))))

aduskatt
7. jún 2013

@lokalistin ja by som ti aj nakreslila, ale tuto neviem kreslit🙂

mia1111
7. jún 2013

babulkyyyyyyyyy, volal mi ujo kuriér, že poobede okolo tretej-štvrtej mi dovezie balík, že či som doma 😀 ? No jasné, že som, šak ja čakám iba naňho 😀 , aj keď som myslela, že krajky prídu až v pondelok, ale už sú na cesteeeeee 😵 😵 😵 😵

lokalistin
7. jún 2013

@aduskatt ty za to nemozes,to ja debil 😀

lokalistin
7. jún 2013

@mia1111 baby zavidim vam,ja momentalne totalne svorc, predavam par veci,aby som zaplatila aspom ucty 😝 v dobrom zavidim 🙂

mamina1978
7. jún 2013

@aduskatt , @lokalistin
Baby, po dhlsej dobe ste mi vycarili usmev na tvari 😀 😀 😀 , dala som si kratku pauzu s bezkofeinovou kavou a zacala citat MK. No a hn d prve prispevky ..........😀
Lokalistin....... ja som tiez vätsinu veci co pisala aduskatt nepochopila o com toci.....matiku som nenavidela, este ze som ju ako zdravotnicka nemala na mature, bo by mi medzi jednotkami krasne svietila gula 😅 😅 😅

mia1111
7. jún 2013

@lokalistin ☹ ☹ ☹ ☹ , tak to mi je ľúto... ale zasa bude lepšie, uvidíš 😉 . Držím palce

ajka82
7. jún 2013

@aduskatt ale ak chce este nieco modelovat, tak to urcite na to neni 😝 a na modelovanie ma uz asi vsetko hotove, co by mohla pouzit...hento co si spominala je tak na nakreslenie na torticku 😉
a inak dakujem, kurier uz bol u mna 😵 mozem pokracovat v praci

lokalistin
7. jún 2013

@mamina1978 no som rada,ze aspom trosku som ta rozveselila,inac ako? tu svieti slnko tak dufam,ze aj u vas trochu lepsie,ja som bola v matike celkom ok,kym som na skolu nezacala zvysoka kaslat, ale dneska uz mi to nic nehovori-osprostela som

aduskatt
7. jún 2013

@lokalistin neviem, ci pomoze😀

lokalistin
7. jún 2013

@mia1111 ja uz som si zvykla,este dva roky a potom dufam,bude lepsie 😀 potom su dufam pozicky vyplatene 😀

aduskatt
7. jún 2013

@ajka82 ved na modelovanie nie, ale napisat na nejaky zvitok sa da🙂

aduskatt
7. jún 2013

@lokalistin to ja osobne som matiku brala ako nutne zlo, nemala som ju rada, ale nepomohla som si, este aj na vyske nas s nou morili

lokalistin
7. jún 2013

@aduskatt no si ma totalne pobavila,normalne som sa zacala nahlas smiat,ze pi hadam poznas 😀 no to poznam aj integral mi nieco hovori nakresleny,inac vidim,ze ty sa vyznas ja som rozmyslala,ten ich ucitel bude mat 30 rokov mne by sa pacili nejake nie moc zlozite rovnice tam popisat,aby vysledky boli 30 nemohla by si mi nieco takto popisat?

ajka82
7. jún 2013

@aduskatt 😀 nutne zlo... ja som sa dobrovolne vybrala matiku studovat 😉 ale kedze som sa "utrhla z retaze" som ju aj dobrrovolne nedokocila, co teraz lutujem 😔

lokalistin
7. jún 2013

@aduskatt ale zase nie ze 35-5,alebo 25+5 😀