Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

beruska2x
23. sep 2010

@lucisa neboj ja delam rucne a za chvilku to je zpracovany.. v poho zadna drina 😉 ta prijde az na vanoce..

bianca
23. sep 2010

@beruska2x no prave ze ani mne FB nejde.A ake mas ozdoby?Ja som nestihla dorobit co som chcela lebo este dnes do vecera mi chlapi davali digestor do zdi ☹

beruska2x
23. sep 2010

@bianca mam oranzove male kyticky, modrou masli a srdicko a miminko 😉

dada78
23. sep 2010

@lucisa Cera sa používa aj na vyprážanie, kedysi sa volala IVA 😀 😀 😀

lucisa
23. sep 2010

@bianca no toto 😕 Fakt to asi vidím prvně.......
A když tě tady mám, co to přesně znamená míchat "do penista"? Psala to evicka u ořechového korpusu. Připadám si jak debil, to jsem si myslela, že slovensky rozumím všemu 😖

lucisa
23. sep 2010

@dada78 tak na Ivu si vzpomínám, to je to jejich kupování firem a přejmenovávání, pak je člověk za trotla 😀

beruska2x
23. sep 2010

@lucisa zloutky s cukrem slehas dokud tam neni pena navrchu..

bianca
23. sep 2010

@lucisa tak tak do peny

lucisa
23. sep 2010

@beruska2x jo ták, jako do pěny, já jsem ale trouba..... 😔
No to je jako když jsem se kdysi známé se slovenskými kořeny ptala, co je to pikoška, že jsem to slyšela v písničce Elánů. Její odpověď mě opět připomněla, že stačí přemýšlet. 😀

Díky za odpovědi, dobrou noc 😉

lucisa
23. sep 2010

@bianca zase jsi rychlejší...
😉

beruska2x
23. sep 2010

@lucisa trouba nejsi, trouba kdyz pece, tak hreje a ty prece nehrejes, kdyz peces ne? 😀 😉

lucisa
23. sep 2010

@beruska2x 😀 😀 😉

bianca
23. sep 2010

@beruska2x
@lucisa dnes tu je super debata 😀 😀 😀 😀 😀

inak viete co je cencúľ ? Toto nikto nikdy nevedel 😀

beruska2x
23. sep 2010

@bianca cancour?? ne nevim... povidej to me zajima...

bianca
23. sep 2010

@beruska2x nenene...este pockame...aj ked to je od temy.... 😀

beruska2x
23. sep 2010

@bianca aha takze na dort se cencúl´ nedava jo? 😉

zdenallicka
23. sep 2010

Rampouch..🙂

zdenallicka
23. sep 2010

Co jsem to vyhrála??? 😕 😅 😀

beruska2x
23. sep 2010

@zdenallicka viiiiiiitez 😀 😉 jestli to je teda pravda 😉 holky dobrou... 😉

beruska2x
23. sep 2010

@zdenallicka muzes si upict dort 😵

bianca
23. sep 2010

@zdenallicka presne tak 😀 si prva ale fakt prva kto to za 10 rokov vedel 😀 to ta musi hriat a stacit ako vyhra 😀

bertica.h
24. sep 2010

baby prikladám svoju dnešnu tortu,som strašne nespokojná,s Vašimi sa nedá ani porovnať,ale tak snád nebude to nikomu vadiť..že má hrozne vela chýb...

dakujem Vám za rady a pomoc ked som potrebovala ,poradili ste vždy.

katuskad
24. sep 2010

@bertica.h no náhodou je rozkošná 😉

monika0001
24. sep 2010

@alionuska - Ďakujeme krásne za tortičku. Aj mmm sa veľmi páči.. už sa neviem dočkať zajtrajška kedy ju ochutnáme i keď ma bude srdiečko bolieť pri krájaní 😉

petusko
24. sep 2010

ahojte, tak toto je mloja svadobna.
ale teda, ten zavoj, ziadna sranda 😅 som si to predstavovala trochu jednoduchsie 😅
na foto to asi velmi nevidiet, ale bol perletovy.

petusko
24. sep 2010

kuk som par stran dozadu, @vinka paradny bananisko 😀 prudko jedly ! rovnako ako @sofi07 😝 ten chlap je na zjedenie. kam sa hrabem s mojimi amaterskymi vytvormi 😅
@winona24 macko usko je krasny 😵 a @gabika11, super ti to ide, pekne torticky 🙂 😉
@bertica.h kittynka je vydarena 🙂

katrin21
24. sep 2010

baby, jedna z va
s tu davala recept na orechovy korpus....
ale ked som to pozerala, tak je tam az 350gr cukru napr. a vacsinou mate ostatne recepty tak 150g a pod.... nebude to nejako vela??? aky je z toho potom korpus?
lebo dnes vecer idem piect nejaky prechovy.... a tiez kukam , ze skoro vsetky davate do cesta ole´j.... hmm.. ja tusim ani nikdy nedavam, len do babovky,alebo do bublaniny mlieko apod.... ale do torty??

no, asi by som skusila ten orechovy
neviem, ci ho nedavala @beruska2x , ale nie som si ista.... 🙂
vopred diky!

katrin21
24. sep 2010

a co je to prdopec????? to je prasok do peciva???? alebo ? 😀 😀

beruska2x
24. sep 2010

http://www.tortyamedovniky.estranky.sk/clanky/o...

tady je.. je to praskovy cukr 😉

katrin21
24. sep 2010

aha🙂 dakujem, a mas ho vyskusany???? lebo chcem taky, co uz niekto pozna, ze je dobry 🙂