Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katarinkad
24. sep 2010

Maminky potrebujem POMOC 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉
Urobila som mliecny marcipan a strasne sa mi drobi, neda sa to rozvalkat, stale sa rozmrvi 😔 😔 😔 Neviete mi poradit, da sa este nejako zachranit??? Co by som tam mala pridat???
DAKUJEEEEM

Inak, vsetky ste veeeelmi sikovne 😵

katrin21
24. sep 2010

ja by som ako laik povedala, ze nejaky tuk, alebo tekutinu 🙂 ale baby ti poradia, ja netusim 🙂

katrin21
24. sep 2010

@beruska2x a ten prdopec je co?? prasok do peciva?

evitkamalicka
24. sep 2010

@katrin21 davala som to ja a nie je to vela

beruska2x
24. sep 2010

@katarinkad zkus trosku namocit ruce vodou, nebo pak kousek masla nebo lzicku medu - podle toho co jsi tam davala...

beruska2x
24. sep 2010

@katrin21 jj to je prasek do peciva 😉

katrin21
24. sep 2010

tak OK, tak ho vyskusam dnes upiect.. ja mam dobre recepty na korpusy,ale piskotove..a chcem orechovy teraz pre zmenu.....
a neviete , ci mi bude stacit do toho tato plnka? davam ju do tej krutenej torty, tak ale ked nebudem davat na tu, mohla by vyjst aj na vrch a boky( + vnutri 2pasy):

1/2l mlieka ,4PL polohrubej muky - uvarit na puding
1a1/2masla vyslahame s 25dkg pr. cukru. a potom zmiesame... je to chutny krem, len neviem, ci bude stacit.... mozno keby dam 2masla a o lyzicu viac cukru, co poviete???

beruska2x
24. sep 2010

@katrin21 ja mam krem z 1/2 l mlika, 2 pudinky a 5 PL cukru a 1 maslo a vystaci tao na 1 vsrtvu v rezu - druhy natiram marmeladou a povrch dortu.. a v pohode 😉 vevnitr je vrstva dost velika, mazna by vystacil ina 2 mensi...

katrin21
24. sep 2010

ked ja ale nechcem jednu len dzemovu.. aspon tenku k tomu dzemu este..
no a boky nenatierate, ked potahujete?? zevraj sa to musi, nie len vrch,,,,, tak neviem.. myslim, ze z toho mojho receptu by to teda malo vyjst,ale 2 pudingy? sice, 2 pudingy su mozno ako 4lyzice muky.. ved toho pudingu tam nie je vela v sacku... hmm.....

katrin21
24. sep 2010

ozaj a ked peciete korpus, vy ho zakryvate alobalom? lebo ja hej .....

evitkamalicka
24. sep 2010

@katrin21 ja nezakryvam, peciem normalne odkryty cely cas na 150 stupnov

evitkamalicka
24. sep 2010

@katrin21 tortu treba potriet celu aj boky

katrin21
24. sep 2010

ja na 180 , ale tak dobre, dneska skusim premieru ze podla vas dam na 150 a nezakryjem 🙂 snad to vyjde🙂

katrin21
24. sep 2010

ja mam rada tak viac plnky, tak preto som sa inak pytala... 😉

beruska2x
24. sep 2010

@katrin21 nezakryvam, a povrch dortu je cely povrch ne jen vrsek 😉 a kremu je to fakt dost.. ja radsi pudink naz jen mouku, to mi prijde bez chuti 😅 mit v kremu mouku 😉

katrin21
24. sep 2010

ja mam taky mukovy aj od starkej , ale to je iny, len taky do piskotoveho kolaca do stredu a teda ta je takaaaaaa, no.. ano je to viac cukrove nez vanilkove, ale zatial kazdemu konktretne tato chutila aj ta druha..... a ta sa robi dokonca len tusim z 1dc mlieka a muky.... alebo tak nejako... a fakt dobra je s maslom a cukrom 🙂

mozem dat puding,ale neviem, ci to mnozstvo potom odhadnem, ci ntiez 4PL,alebo ... a puding myslite puding vanilkovy, alebo Zlaty klas??

beruska2x
24. sep 2010

@katrin21 ja pouziva jen Dr oetker.. vanilkovy, bananovy, cokoladovy...

katrin21
24. sep 2010

Ok, dakujem 🙂
tak idem domov a idem na ten korpus 🙂

beruska2x
24. sep 2010

ja uz mam korpus v troube, malej nenadale usnul ☹ a vecer jen tak hned asi spat nepujde 😝 tyhle prechody spat/nespat po obede jsou desny 😀

dm1
24. sep 2010

pridavam svoje dve najnovsie. vecer vas docitam. Prva svadobna ale len mala

dm1
24. sep 2010

a este pre znamu ako recesiu pre brata na narodky ktory vyraba skakacie hrady. dufam ze sa to aspon trochu podoba

beruska2x
24. sep 2010

@dm1 teda naadhera obe, fakt.. svatebni je krasne jednoducha a hrad je super, to by se libilo i detem 😵

dm1
24. sep 2010

@katrin21 ja mam tiez recept na orechove cesto a na 6 vajicok ide 330g cukru a nezda sa mi to nejake sladke

katrin21
24. sep 2010

tak super🙂 idem to aj ja tak upiect 🙂

inak, baby som dost sklamana:( :(
ochutnala som stipku tej K2 :(((( to teda okolo marcipanu ani neslo :( :( je to len nejaky tuk a cukor, nic viac.. ani len mandlova aroma sa tam napise... vam to nevadi? mne ano, az teraz som si to vsimla......
mali tam este jednu hmotu, ta vyzerala tak isto, ale vonala tak vanilkovo viacej, bola tiez biela, neviem, ci to bolo nieco ine,alebo k2 len vanilkove.....
ale proste toto je o nicom..... som vazne sklamana z toho...... nema to absolutne chut, ako torty, co som uz jedla potiahnute marcipanom :(:( asi som sa mala pustit radsej to vyroby vlastneho marcipanu,lebo piplava robota mi nevadi a nemam pocit, ze by ma v konecnom dosledku vysiel drahsie ako tato umela grcka..... co uz...... :( :( a bol by aspon tak prirodne žltkavy... taky som tusim aj jedla.. toto je len tuk , cukor a éčka... hnus....co uz.... :( :(

katrin21
24. sep 2010

dm, inak ta svadobna torta je prekrasna!!! teda obe!

katrin21
24. sep 2010

tie hrady su tiez super!!! jasne, ze sa podobaju, si neskutocna 🙂

beruska2x
24. sep 2010

@katrin21 ale K neni marcipan.. i mlecny marcos i MMF i original marcipan chutnaji kazda trosku jinak.. ale zase pak na dortu ten celek pak taky je jiny nez samotna hmota 😉
aroma muzes zapracovat pred potahovanim.. jake mas rada, to neni problem...

katrin21
24. sep 2010

no, ale nemam :( :( som myslela, ze to bude vonat,ale nevonia... a aroma je aj tak len dalsia umelina.... asi som narocna, ale nabuce si radsej dam tu robotu.....
myslela som , ze ked sa to pouziva, ze to je ako marcipan :(

katinka69
24. sep 2010

ahoj katrin, pecies marcipanove torty? aj detske narodeninove?

katrin21
24. sep 2010

ja nie... ja idem piect prvu v zivote marcipanovu.. pre dceru... na zajtrajsiu oslavu.... inak peciem len nemarcipanove