Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
11. jún 2013

@katkak23 krasna

timuss
11. jún 2013

ahojte..takže tu je môj najnovší pokus 🙂
prvý krát mramorový korpus...no neviem prečo, ale bol nižší ako normálne býva to cesto zo šiestych vajec, prvý krát rafaelo krém, mňam 🙂 , prvý krát poleva z bielej čokolády....no a chcela som vyskúšať, ako sa farbí smartflex kakaom, takže prvý macík...a keďže sme s manželom spolu dnes 9 rokov, tak preto 9 srdiečok 🙂
a ešte otázka...videla som tu také tortičky s prasiatkami kúpajúcimi sa v bahne...rada by som to vyskúšala...ako sa to robí?

mimcak
11. jún 2013

@luciahromadkova super perfektné ukladám.Niečo som si aj vybrala čo si mi minule dávala link.Tak dúfam niečo vykúzlim. 😝 Ďakujem

dm1
11. jún 2013

@reruna jeeej ta je moja 😵

mrka2
11. jún 2013

@vlasta80 tu je navod ako na to,ja som to este neskusala. klikaj si smerom dalej http://cakedecorating.about.com/od/fondantdecor...

lucula73
11. jún 2013

kočky prosím vá,kto robil tú lienku akože z formičky na bábatko??som si tú lienku vtedy uložila a neviem kde..............
nemáte to niekto?
ďakujeeeeeeeeeeem 🙂
@mamina1978 nebola si to ty??? 😕 😕 😕

woman04
11. jún 2013

...pre neterku....pomaly sa blížim k prvej desiatke 😀 ...prvý mramorák a kvietková...trošku som podcenila vlhko a kvietky sa vyrovnali,ale ja sa polepším 🙂...mramorový korpus,parížák s mascarpone,mrazené jahody,MMF 😉

woman04
11. jún 2013

@bambula1307 eeej ty nevernica...tuto k @pipka áno a k nám sa nedovalí 😝 😀 ...ja viem,nemám krajku 😀 😀 ...že ofrfle,však to aká nádhera... 😵

elienka
12. jún 2013

@adka12 s tými vlnovkami s marcipánom - mne sa to robilo najmä vtedy, keď som mala málo hmoty a príliš natenko vyvalkanú. ak dáš hmoty viac, toľko, že keď t na tortu položíš a hneď ti ju to prekryje minimálne 5 cm aj na stôl, potom sa mi to dobre uhládzalo aj záhyby sa dobre vyrovnali, ale keď som tú hmotu mala "krátku", vtedy tie vlnovky sa nedali vyrovnať. na nete je viac videí ako sa torta poťahuje a vždy tam majú veľa poťahovky a hrubšiu a potom je výsledok super.

elienka
12. jún 2013

@adka12 napr. pozri tu je video:

https://www.youtube.com/watch?v=vecmy4nKT-A

a hlavne si všimni ako hrubú a ako veľkú majú tú poťahovku, preto si jej musíš zarobiť viacej, aby si mohla nahrubo vyvaľkať, potom síce zistíš, že ti jej polovica zostala, ale ak chceš peknú tortu, musíš to tak urobiť. a určite sa lahšie poťahuje okrúhla torta

vlasta80
12. jún 2013

@mrka2 dakujem🙂

lifinka
12. jún 2013

@zuzana92101 fíííha, tak krásné to výslužky, mi mě odvezli, by se mě o nich i zdálo 😀 😀 😀 a manžela chválím 😉

viera6
12. jún 2013

baby prosim vas ,kde si davate robit oplatky na tortu ...potrebovala by som dat urobiť s fotografii...ale nie aby boli až za mesiac hotove..

zuzana92101
12. jún 2013

@viera6 ja osobne na www.natortu.sk

zuzana92101
12. jún 2013

baby, prosim vas, nemate nejake inspiracky na korculiara, alebo nieco take, ze vek bude v znacke max. povolena rychlost? Ma to byt pre 30r. chalana. Dakujeeem.

wera.g
12. jún 2013

ak si ešte nenašla, skús @petkaa28 😉 @zuzuz1

ajka82
12. jún 2013

@viera6 ja som zatial davala 2x svoj obrazok tlacit a vzdy tu http://www.oblatkovo.sk/oblatky/2-KONTAKT na druhy den som mala doma, ked som doobeda poslala objednavku 😉

ajka82
12. jún 2013

@zuzana92101 ja som robila takuto so znackou, lebo chceli lamborghiny

a niekto tu zhanal este LPS 😉 a este sa mi pacil domcek s LPS co robila sculy

zuzana92101
12. jún 2013

@ajka82 dakujem ti, no nieco taketo chcu so znackou, len on korculuje...,prip. aj ja by som to mohla takto nejako aj s cestou urobit, len by tam bol ten panacik na korculiach. No uvidim, ako to postiham. Dakujem este raz 😉.

ajka82
12. jún 2013

@zuzana92101 pocuj, ked korcule, tak nemozes urobit teda dookola ten ring kde sa rychlokorculiari "nahanaju" a na kraj teda znacku a mozno do stredu nejake logo korculiarske

katkak23
12. jún 2013

dievcata raz tu niektora pisala ze urobila tortu a celu ju dala zamrznut pretoze narodeniny boli v case jej dovolenky...mate teda niekto skusenosti so zamrznutou tortou...ako ju potom rozmrazit a netecie potom SMF ved sa to orosi riadne ci? dakujeeem

bambula1307
12. jún 2013

@woman04 Katuska musis ma pozvat 🙂 xixi dovalim sa aj zahradu vyrabujem 😀 😀 😀 .. su ceresne ak sa vam chce pridte ja nevladzem 😉 oberat.

ziizii
12. jún 2013

@timuss mozem sa spytat na recept na rafaelo krem?dik Zuzka

jakelina
12. jún 2013

@katkak23 dej z mrazáku do lednice a pokud tam máš ventilátor, tak ho pusť. Já ho vždycky když mám v lednici dort pouštím a je krásně suchý za deset minut. 😉 On v té lednici rozmrzne pomalu, venku by to byl velký šok - teplotní a rosil by se jak pivo z lednice, když ho dáš do tepla 😀 😀

jakelina
12. jún 2013

@bambula1307 třešně závidím, nám jich na celém stromě zůstalo pár, zrovna když strom kvetl, tak lilo a včely asi neopylovaly 😝 😝 😝

cabalkova
12. jún 2013

@woman04 Jak to delas, ze mas ten korpus tak krasne rovny? Ja mam nahore vždycky bouli a ještě navíc se mi odtáhne od stran formy, takze v zadnem pripade nemá takhle bajecne rovne hrany, takze pak vyrovnavam krémem jak diva... porad, jak na to. 🙂

katkak23
12. jún 2013

@jakelina fiha a za kolko sa ti rozmrzne tak aby bol jeditelny 😉 a potahu sa nic nestane an farbam?

ajka82
12. jún 2013

@vlasta80 ja som na tie "vankusiky" aj videla niekde postup, ale neviem ho najst... len viem ze si nakrajali rovnake stvorceky, na oboch krajoch nariasili a poprikladali vedla seba, cez tie spoje dali gombicky, alebo neviem co ty budes davat(gulicky)...neviem ci ti to takto pomoze

ajka82
12. jún 2013

no a truba sa pasuje s prvym bezlekovym korpusom, tak som zvedava ci vyjde, alebo budem musiet zvolit iny recept 😅 🤐

jakelina
12. jún 2013

@katkak23 nestane se nic