Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
13. jún 2013

@jakelina tak to je nádhera, jak z katalogu, tam se ti bude vařit a péct 🙂

luciahromadkova
13. jún 2013

@katarina51 dakujem pekne vcera v noci ma to napadlo..., ta mapa ma presne rozmer reliefnej mapy ktora sa predava ako skolske pomocky, autorka asi vyvalkala hmotu a nechala ju na tej mape ususit..., lenze ja to tak nemozem robit lebo moja torta ma byt mensia, potrebujem tu mapu maximalne formatu A4, takze ja musim na to inak a mensie nepredavaju..., teda idem pisat vyrobcovi ci by sa nedalo...ak nie budem si musiet nejako pomoct 😉

ladkaspackova
13. jún 2013

můj první dort....úplně se stydím, protože vypadá dost hrozně...ale zase na první pokus dobrý 😀 😀
jinak tedy musím říct že z toho marcipánu mi to moc nešlo dost se ten potah lepil a měla jsem ho málo. Ta bílá poleva vím že se mi nepodařila ale nic jiného jsem rychle doma neměla...nejdříve jsem totiž počítala že z toho marcipánu udělám pár kytek nebo něco podobného, tak jsem trochu improvizovala....jsme zvědavá jestli už jen ztuhne a zůstane do zítra v této podobě, nebo se s ním ještě něco bude dít.....doufám že ten marcipán nesteče...děkuji moc všem za rady, a také mému příteli za spolupráci bez něho by mi asi vytekly nervy 😀 😀

lamps
13. jún 2013

tak dievčence moje, pre dnešok mám hotovo. Tu je moja "klavírna" tortuša

reruna
13. jún 2013

@ladkaspackova a jaký jsi měla marcipán - a kolik jsi ho měla? vypadá to, že máš vyválené moc na tenko, jinak - pokud máš pod tím máslový krém, tak by to mělo vydržet a na první pokus dobrý, každý nějak začínal 😉

ladkaspackova
13. jún 2013

@reruna měla jsem jen malý balíček z obchodu 150g a máš pravdu musela jsem ho hodně vyválet na tenko ...jinak děkuji

lamps
13. jún 2013

@mia1111 Miška, formička dnes prišla, ale čaká ma na pošte ☹, nebola som doobeda doma, tak po ňu zajtra bežíííííííííím 😵

reruna
13. jún 2013

@ladkaspackova jejda, tak škoda, že ses tady nezeptala, ten balíček je naprosto nedostačující pro potažení jednoho dortu bys musela mít tak 3 a navíc se s ním fakt špatně pracuje, příště si nakup nějakou hmotu nebo pravý marcipán z netu, na jeden dort a ozdoby ti stačí 1 kg hmoty a uvidíš, jak výsledek bude o moc lepší i práce s ním bude lepší - například hmota pasta dama stella, formix - ty jsou levnější nebo smartflex velvet, ty jsou dražší, ale jsou krásně bílé, dobře se barví, nelepí, dobře se z nich dělají i ozdoby - a vyválet musíš tam na 2-3 mm, aby ti to neprosvítalo

mia1111
13. jún 2013

@lamps - až dnes???? No srandovná je tá naša slovenská pošta, veď som posielala v pondelok, tak niektorým kočkám došla hneď na druhý deň, megabalík pre babulky z hlavného mesta 😉 a k Tebe to chodilo 3 dni??? To je fakt sila 😠 . Ale aspoň si mohla v kľude dorobiť tú náááádhernú tortičku a nerozptyľovala si sa krajkou 😀

ladkaspackova
13. jún 2013

@reruna děkuji moc za rady..příště budu chytřejší 🙂

lamps
13. jún 2013

@mia1111 😀 😀 😀 😀 slov. pošta vždy prekvapí, len nikdy nevieš ako ... 😀 😀 😀 niekedy mám pocit, že bývame niekde na zabudnutom mieste, už sa nám stalo aj také, že nám poštárka nevhodila lístok o uložení zásielky a zásielku poslali späť odosielateľovi 😠 😠 😠 alebo jednoducho nemohli nájsť balík, tak tam všetky pobehovali, že kde len môže byť? 😠 😠 😠 a ďakujem za pochvalu 😵

mia1111
13. jún 2013

@lamps - no v tom máš pravdu, že vždy prekvapí, len nikdy nevieme, ako. Ja som bola v šoku, keď mi pipka písala v utorok, že už má zásielku doma, fakt som nechápala a bola som prekvapená,že ako si švihli a vidíš, dnes som prekvapená druhýkrát za tento týždeň 😅 . Tortičku máš nádhernú, ukladám do inšpirácií 😵 😵 😵 , ešteže mám taký veľký externý disk, tam sa toho zmestííííííí, len keď to potom triedim, tak ma ide poraziť 😀

lamps
13. jún 2013

@mia1111 ja mám tiež čo to uložené, ale keď potrebujem nejakú inšpiráciu, nič sa mi nich nehodí 😀 😀 😀

mia1111
13. jún 2013

@lamps presneeeeeeeeee 😀 😀 😀

lamps
13. jún 2013

@mia1111 😀 my asi vieme, čo si uložiť 😀 😀 😀

mia1111
13. jún 2013

@lamps - keď mne sa páčia všelijaké nádherné torty, ale keď mám nejakú robiť, tak sú pre mňa všetky moc komplikované 😅 😀 😀 😀

pipka
13. jún 2013

@lamps andrejka kraasna torticka..ale sak ako vzdy 😵 😵 😵

lamps
13. jún 2013

@pipka Janka a ja ako vždy pekne ďakujem 😵 😵 😵 😵

pristela
13. jún 2013

@lamps úúžasna je , strasne sa mi pacia tie "motúziky" co robievas dole na tortickach 😵 😵 😵

lamps
13. jún 2013

@pristela hh, že "motúziky" 😀 😀 😀 ďakujem. Ja som veľmi zvedavá, čo zajtra na ňu povedia, nechali všetko na mňa od plnky až po výzdobu, len mladá hrá na klavíri tak ten tam mal byť, tak som sa realizovala 😀

mamina1978
13. jún 2013

@mia1111 Miska ,aj ja dakujeeeeeem velmi krasne za krajku 😵 😵 😵 😵 😵 Mamina mi ju prinesie v auguste , tak sa uz neviem dockat, no nejako to vydrzim 😉 🙂 Este raz vdaka 😵 😵

pristela
13. jún 2013

@lamps cha no co by povedali?? neboj , nepovedia nic bo nenajdu slova od udivu , je nadherna taka tvoja , jemnunkáááá .
by som potrebovala tvoje margaretky 😀 😀 nemás na sklade ? 😀 ani neviem z ktorej vykrajovacky ich mam robiť 😝 dnes som bola celyyyy den v kuchyni 😝 😝 ale huraaa vsetko naplnene , obmazane, este dnes musim stihnut potiahnut a zajtra modelujem a skladam 😝 snad to pojde tak lahko ako si to predstavujem 😀 teda az na tu dobu ladovu 😝

lamps
13. jún 2013

@pristela ja ich robím vykrajovačkou na gerberu, veď je to skoro jedno 😀 😀 😀 a na sklade mám také isté kvietky ako sú na tejto klavírnej tortuši len v bielom 😉

pristela
13. jún 2013

@lamps no no no , ved v bielom mi treba 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ja mam sadu dvoch formiciek a doteraz neviem ktora je na gerberu a ktora na margaretku 😀 😀 😀

lamps
13. jún 2013

@pristela ty si dobrá, ja som to ani neriešila, obe robím jednou formičkou

lamps
13. jún 2013

@pristela ty, počuj a keď tak nad tým rozmýšľam, ty sa mi miešaš do kapusty 😀 😀 😀 😀 veď margarétky sú moja parketa 😀 😀 😀 ty robíš baletky, či? 😀

pristela
13. jún 2013

@lamps 😀 😀 😀 ja už ani neviem čo robím ☹ ted budem mat po sebe dve snehulienky 😀 ale kludne mi zajtra mozes prist omargaretkovat tortusku , ti rúčky vycmukám 😀 😀

lamps
13. jún 2013

@pristela 😀 😀 😀 😀 juuuj moja, to preto, že si taká všestranná a ľudia si to všimli. A ja by som aj prišla, ale mám tiež na sobotu tortušu, tak budem tiež pracovať a ešte som sľúbila Veronke, že pôjdeme spolu kúpiť žabky (myslím šúchačky na nôžky) lebo ich súúúúúúúúúrne potrebuje 😀

woman04
13. jún 2013

@pristela ďakujem Žanet..som si hneď myslela,že ja som drevená 😉

vlada111
13. jún 2013

@jakelina to je náááádhera, jaj krása.