Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

muffinka8
15. jún 2013

@lucula73 3 slahacky, 600g cokolady, 2 mascarpone, 400g malin, lekvar malinovy

pristela
15. jún 2013

@lucula73 😀 je jedno aky len aby tam predávali farby na textil 😀 ja nazov tamtoho neviem , len viem ze bol v tych koncinach kde je gymnazium, v takej budove co mala z boku restiku aj s teraskou- uuužasne halusky tam robili 😀 😀 a hore na poschodi mal byt ten obchodik alebo atelier ci ako to volali 😕

lucula73
15. jún 2013

@pristela viem kde to je,na ten gympel som chodila 😀 ,aj reštiku poznám,ale veru obchodík nie ☹

pristela
15. jún 2013

Holky ja mam dotortovanéé, a som uplne v pohode, ziadna unava nic 😕 , to sa mi este asi ani nestalo 😕 mala som sice len 4torticky ale v rozloženom stave ich bolo 10 😀 tak som radaaa, uz len pre jednu pridu, zaveziem svadobku a možem ist do pracovne na babule, kedze sily zostali 😀
Fotky zial az cez tyzden, bo nemam este svoj notasiiik a v tomto pc nemam stiahnuty program na podpis 😝

@lucula73 nevadí , asi znásilnim zas Danku 😕 ak sa bude dať 😅 😅 ale i tak dakujem , ja som v tom obchode nikdy nebola len viem ze ked som naaahodou kukla hore tak tam az na streche 🙂 bol napis nejaky atelier abo co, ale nevadii, aj tak kujeeeem.

mysiatkoo
15. jún 2013

@pristela "len 4" ma dokaze pobavit 😀

levandulka3
15. jún 2013

tortičky za tento týždeň 🙂 môžem vyhlásiť že som prekvetinkovaná 😝 😝 😝 svadobná z poľných kvetov to bola makačka 😝

pipka
15. jún 2013

@levandulka3 tie kvietky su prekraaasne 😵 to ked raz budem velka, tiez chcem vediet 😅 😀 😀

mrka2
15. jún 2013

@levandulka3 woow, uzasneee!!! krasne!!!

mrka2
15. jún 2013

tu je moja, hrozne nieco, rosi sa neskutocne 🙄 este po nu neboli,ale tak to bude trapas... totalka mokra je a to ju mam v skatuli v chladnicke. ach 😝 😢

mrka2
15. jún 2013

joj trubka som, tu je torta. dnes som mimo, s nasou babkou je zle 😢 😢 😢 tak som velmi roztrzita 😔

halienka
15. jún 2013

@mrka2 ja som na tom rovnako, tiež som sa hrozne bála, bo doteraz skoro vždy fiasko, ak sa mi podarila, tak to bola len obrovská náhoda a už som to nevedela zopakovať, najbližšie 3 razy zase fiasko. Ale to bolo preto, že som nemala správne info a robila som s čokoládou zriedka. Tu mi babky poradili fakt dobré triky, tak mi to vyšlo 🙂 Poobede ke´d bude malá spať ti napíšem do IP postup ako som to robila 🙂 možno ti pomôže 🙂

mrka2
15. jún 2013

@halienka juuj, dakujem velmi pekne, ja som pozerala na nete,ze nejako treba merat teplotu,ci co...och och, budem ti velmi povdacna. dakujem. inak ja som hladala,kde ti to tu baby radili,ale tu je tolko straaaan,ze to nenajdem uz asi 🤐

ajka82
15. jún 2013

ja nechcem teploooo... teda chcem ale nie ked mam piect, na tu dobu by sa mohlo trosku schladit 😅 🙄 vsetko mi tancuje a samozrejme pri tom tancovacom vykone aj sa poti 😠 ☹

dada2007
15. jún 2013

@lucula73 teraz som robila pribinák a jahody dolu a PŠ z mliečnej čoko hore.....rozmery boli 26 a 20 😉 a váha 5,00kg

dm1
15. jún 2013

@pristela ze len 4 :D ty si super zena ja som mala 2 a isla som spat o pol 5 rano 😝. Jasne napis ake farby chces opat na textil? 🙂 Aj tak sa tam tento tyzden chystam mrknut ci tam nahodou aj koralky nemaju sak tam maju tusim vsetko :D

pristela
15. jún 2013

@lucula73 aj ja ted robila dolu pribinak +ovocie, hore tiramisu plnku vaha 4,6kg a rozmery boli 26cm a 14cm s tym ale že mala len taku 2D vyzdobu cize to ako keby bola len potiahnuta bez tazkych ozdob 😀

@levandulka3 uuuužasnaa ta svadobna, neskutocnaaa, a ten podnos , paraaada, ten mas odkial? aj ja si prosiiiim uzasne to vypadaaaaa!!!!

lucula73
15. jún 2013

@dada2007
@pristela juj,ďakujem kočky,takže dolu dám isto iba 22cm a vrch bude hlava minnie v miske a tam sú ešte aj tie veľké uši čierne a ruky,či čo to 😀 ...........takže to sa nazbiera.................... 🙂 🙂

dada2007
15. jún 2013

@jakelina kuchyna kráááááááááááááásnaaaaaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

levandulka3
15. jún 2013

@pristela dakujem, podnos je len odrezaný kruh z kmeňa stromu, svadba sa nesie v prírodnom duchu tak som to takto vymyslela 😝

dada2007
15. jún 2013

@pristela tak som to dohladala z minulého týždna a lajkla ti to......ty telivo jedno 😎

pristela
15. jún 2013

@dada2007 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 trdloškaa 😀 😀 😀 😀 😀 jaaj ale som sa zasmiala 😀
@levandulka3 Ejha, budem musiet zaťať aj ja nejaký ten stromčúlik 😀

dada2007
15. jún 2013

@pristela šak potrebujem to??? výhražné správy aby mi chodili????? ha? potrebujem???????? no nie......tak páááááááči sa.......... 😝 😵 😎

maya30
15. jún 2013

ahojte pridavam moje vikendovky, vsetky su uz odovzdane az na ten demizon s reprakom, uz nech je prec, lebo v repraku je jogurtova plnka a stale mi sada ☹ hlasim ze krajky su odskusane 😵 @mia1111 este raz dakujem, riskla som to a isla hned naostro, chvalabohu sa vydarili na prvykrat, aj ked to susenie este musim vychytat lepsie. Uplne po prvykrat som si kupila smartflex flower a musim povedat ze ine uz ani nechcem vidiet, skusila som prvykrat kvet s lupenmi na drotikoch a to bola jedna basen, ziadne problemy s vlhkom, nic...takze kopu veci som si tento tyzden odskusala, normalne ma to zas zacalo bavit 😀 😝

reruna
15. jún 2013

@maya30 nádhera, ty krajky jsou fakt neskutečně krásné.-)
@levandulka3 ta svatební je úžasná!

Příští týden bude v Lidlu v akci mascarpone🙂

maya30
15. jún 2013

@reruna dakujem 🙂

zklimekova
15. jún 2013

@levandulka3 krásne 🙂

zklimekova
15. jún 2013

moja posledná ..robená v starej kuchyni...od stredy bude u nás ako na bojisku... 😉

ladkaspackova
15. jún 2013

nevypadal nic moc ale můžu říct že lepší jsem snad nejedla 🙂...a všem chutnal, tak to bylo to nejdůležitější 🙂

luciahromadkova
15. jún 2013

@maya30 nadherne a teda aj krajka vysli 🙂a teda aj si ich mala pozehnane... prosim to srdiecko obrazky su oblatky jedle? dakujem pekne za odpoved

luciahromadkova
15. jún 2013

@levandulka3 nadhera a kvietky su neskutocne... 😵 😵 😵