Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pralinka25
17. jún 2013

@muffinka8 jej dakujem za odpoved. takze si dala tie 3 lyzice ci mam dat radsej 4?

mamina1978
17. jún 2013

@eliska22 dakujeeeeem 😵 😵 😵

nika222
17. jún 2013

@pralinka25 no u mna je naj karamelový krém a kazdy ho chváli takýto, uvaris salko tie 2 hodiny a ked vychladne vymiesas s 2 mascarpone a podla potreby prisipávam creme ole vanilka. a k tomu davam iba banany a kazdy chvali 🙂
@eliska22 a cim potahujes? ja bojujem s tým odmietnut tortu na vikend, v tomto teple to je ako za trest...

daducha
17. jún 2013

@muffinka8 ja uz som ju tiez mrazila ,rozmrazila v chladnicke a potom premiesala a bola ok.Testovala som to na nas a prezili sme aj viac dni.Ale je nutne ju zmiesat s cerstvou, aby dobre drzala tvar v torte.Inak minule som potrebovala aby bol ten mascarpone tuhsi,pridala som Ole vanilkovy a bolo to super a vôbec to nezmenilo chut 😉

daducha
17. jún 2013

@eliska22 robis so smrttflexom ? Ten mi sice mäkne viac ako inokedy, ale este sa mi netopil .Inak modelovat viem v tychto horucavach iba ked pridam hodny kus flowerky, inak bez sance.Este ze uz iba do 5.7 a potom az septembeeer 😀

petkaa28
17. jún 2013

@monline perfektne ti to vyslo!! 🙂) a si mi toho spengeboba tusim privolala :D hned ako som ti vtedy odpisala, tak mi prisla taka objednavka :D

muffinka8
17. jún 2013

@daducha @jakelina aha ... vďaka
@nika222 a môže sa použiť aj karamelové salko? lebo veľmi dobre to znie 🙂

monline
17. jún 2013

@petkaa28 syn sa veľmi tešil, torta bola prekvapko 🙂 a potom ukáž toho tvojho profesionálneho 😉

nika222
17. jún 2013

@muffinka8 neviem, to som este neskusala a ani som ho nemala este.. Akej je konzistencie? Lebo ked salko uvaris je dost huste.. Neviem ci by to karamelove netieklo moc.

pralinka25
17. jún 2013

@nika222 dakujeeem pisem si tiez to znie super. dam jej na vyber a uvidim co povie

eliska22
17. jún 2013

@daducha hej smartflex mám 😝

eliska22
17. jún 2013

tak ešte mi ostáva potiahnuť vrch a idem to dávať na seba, snáď tá spodná už dosť stuhla 😝 a to ešte zajtra sa ide torta prevážať ráno do BA cca 36 km, no neviem či im to vydrží, síce majú klímu v aute, ale aj tak 😖

aduskatt
17. jún 2013

@eliska22 drzim palce🙂

muffinka8
17. jún 2013

@nika222 ani ja neviem 😅 ale snáď ten Crem Ole by to zachránil 😀

eliska22
17. jún 2013

@aduskatt dík prvé poschodie je na mieste, ale horor, fakt to som ešte nezažila ani minulý rok, že sa mi to tak potí, nechápem 😕 asi to budem ozdobovať v chladničke 🙄

eliska22
17. jún 2013

@aduskatt ozik a máš už tú hmotu, veď ja ťapa som si objednala málo asi 😀 máš len tie veľké balenia, či aj menšie?

pristela
17. jún 2013

@daducha mne sa desne topi aj smartflex aj mmf, je to jedno ☹ ☹ ☹

@eliska22 povedz im nech si oblecu svetre alebo zoberu deky a pustia klimu hoodne , samozrejme nie aby "fukala" priamo na tortu, ja som tak prevazala hodinu jazdy autom raz svadobku , bola v kufry , my sme boli poobliekany ako cez zimu 😝 a klima frcalaaa, až predne sklo mal vodič s námrazou 😀 😀 😀 aale torta vzadu ani nemukla , absolut ziadne potenie, topenie, nič 😅 alebo im nakaz nech si po nu pridu do 8rána 😝 alebo az po 21hodke vecer 😝

maca77
17. jún 2013

jaj baby nestrašte s tým topením poťahu 😖 mňa čaká tento víkend aj čokoládová ... 😝

aduskatt
17. jún 2013

@eliska22 ja som tak vcera stenil robila vytiahla tortu, capla sablonu a mila torta sa zacala potit......radost najvacsia

muffinka8
17. jún 2013

@aduskatt
@pristela
ale potí sa vám aj keď poťahujete? Lebo mne len vtedy keď vytiahnem z chladničky, tak je hneď mokrá strašne. Ale čerstvo potiahnutá vonku nie.

aduskatt
17. jún 2013

@muffinka8 ked potahujem, tak nie, ale ked uz par minut stoji von z chladnicky, tak ano

pristela
17. jún 2013

@maca77 to je klasika ked je zima nik nechce coko a ako je leto tak vsetci 😀 😀 😀 ja čoko ted odmietam 😝 😝

rapunzel1
17. jún 2013

tohtovíkendové :D dve penové a jedna na moje vlastné narodeniny, včera sa rozkrájala o 5tej a dnes už nezostalo vôbec nič a to mala cca nejakých 8-9 kg :D , penové zrovna nemusím, lebo nechcú väčšinou veľmi zdobiť, ale tentoraz som mohla podľa seba, tak sa celkom dalo a k tomu moje kvietkovanie, pôvodne mali byť na tieto torty, ale som nakoniec skúsila čipku, tak už som nerobila, čo som pôvodne chcela, tak čakajú na svoje uplatnenie niekde inde 😀 sorry za tapetku 😝

muffinka8
17. jún 2013

@rapunzel1 prosím ťa z čoho sú tie penové torty? To som ešte na živo nevidela, ani nejedla. To je celé mäkké ako plnka? Alebo sa to nejak suší, pečie? Čo to vlastne je? 😅

rapunzel1
17. jún 2013

@muffinka8 to sú bielka šľahané nad parou s cukrom asi 50 min a potom každý plát je sušený v rúre najskôr na 100 stupňoch a potom na 55tich 4 hodiny, je to hodne náročné na čas, môj muž to zbožňuje a niektorí ľudia sú na to priamo vysadení, iní to nemusia, plnka je taká mierne sladká, ale výrazne kakaová

muffinka8
17. jún 2013

@rapunzel1 aha 🙂 to potom ten "korpus" bielkový zmäkne od plnky či je to také chrumkavé?

pipka
17. jún 2013

boooze babule nestraste ma s tym topenim 😝 😅 ja mam pred sebou tri torty na piatok 😅 😅 😅 a siiilno rozmyslam, ze ich poprosim, nech si to pridu vziat bud este vo stvrtok vecer alebo v piatok skoro rano, lebo my potom odchadzame poobede na dovolenku..a nechcem tu stresovat a balit na poslednu chvilu a torty v chladnicke 😝 😅

pipka
17. jún 2013

@mia114 majka mooc dakujeme za tie sladkosti, Hanka ti odkazuje, ze si dobra teta 😀 😀 😉 ale sak to si mala drahsie ako to postovne 😅 😅 😅 😀

pipka
17. jún 2013

babulky, robil tu niekto 3D vtaka angry birds? toho cerveneho? 😕 sa mi tak mariiiiii 😅 ale som si neulozila ☹

ako mu pripevnit ten zobak? ked ho urobim z hmoty, nebude tazky? nebude mu padat 😅 😕

sikag
17. jún 2013

ahoj kocky, ja som tu nova 🙂 prave som zacala piect a mam straaaasne vela otazok 🙂
najprv musim pochvalit vase nadherne prace!!! no mam sa co ucit 🙂

@pipka ja som robila angry bird bieleho tento vikend a zobak som dala zo smartflexu, bol poriadne tazky ale udrzalo to 🙂 do vrchnej aj spodnej casti som dala dlhu spajdlu + sparatko, drzalo to na 4 miestach. chocholcek a chvost som robila z mmf a bola tam dlha spajdla vstrede a po krajoch sparatko. prezilo to celu noc v chladnicke a aj kratky prevoz 🙂