Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
18. jún 2013

@wera.g mám toto

lamps
18. jún 2013

@wera.g na figu je, že tá torta je pre takého nesympatického chlapa 😕 dala mu ju urobiť manželka k 50-tke, podľa tej mojej s mackom so srdiečkom na motúziku

wera.g
18. jún 2013

jeeeeeej tie sú krááásne 😉 ďakujem moc moc 😵 @lamps

jakelina
18. jún 2013

@wera.g pár jich mám, něco tě třeba zaujme

wera.g
18. jún 2013

jooooj to je najhoršie keď obdarovanú osobu poznáš a nič moc... jeeeej no tak to sa už teším na foto ! 😉 @lamps

wera.g
18. jún 2013

nááááádhernéééé sú moooooc ďakujem 😉 ale čo keď som lenivá niečo moc modelovať? 😀 škoda, že im nestačí čisto biela torta 😀 😀 @jakelina

zuzana92101
18. jún 2013

@jakelina akeho mas velkeho syna, ze maturant! ved to je chlap ako hora 🙂 torticka je perfektna, krajka sa vydarila, ja som moje krajky hodila do kosa 😝

jakelina
18. jún 2013

@wera.g tak nějaké proužky a nebo krajku na to dej. Ty jsi na modelování machr, ty to dáš 😀 😀

jakelina
18. jún 2013

@zuzana92101 mám ještě jednoho staršího, no jsem už stará baba. 😝
Krajky jsem chtěla spíš vyzkoušet. Koupila jsem si hmotu Pizzi e merletti a nemůžu si vynachválit. Vůbec se mi to netrhalo a na první pokus šla krásně ven

wera.g
18. jún 2013

@jakelina ja som hlavne strašný flákač 😀 kým mi nehorí pod riťou tak to odsúvam čo sa len dá a potom v noci fičím ako turbomyš... ale dnes... dnes sa mi fakt nechce nechce nechceeeeeee... oni chcú niečo na štýl tých mojich jarných, ale nehrozí 😀

pristela
18. jún 2013

Holky dajte pokoj !!!! ja mam Snehulienku 😀 😀 😀 v tomto lete aktualnu 😀 , a chcem aby stála 😀 a aby bola vysokaa 😀 a pekna 😀 a farebna 😀 inak tusin o tyzden ci kedy mam zas Snehulienku 😀

akapulko
18. jún 2013

dufam ze tu vsetky len srandujete!🙂zacinam byt v strese z Vas tiez mam na vykend nejaku princeznu -este som v takych horucavach nepiekla!:/

pralinka25
18. jún 2013

no ja som si porobila pred 4 dnami kolesa na mcqueena zo smartflexu velvet a furt su makk. nastastie nerobim postavicku nakoniec som stastna ze tento tyzden a ten buduci ma cakaju len dve auta 😀

wera.g
18. jún 2013

ooooooooooo Žaneeeet tak to sa neviem dočkať ! Tvoja Rapunzel mi nedala spávať, už sa neviem dočkať snehulienky 😉))) @pristela

pristela
18. jún 2013

@akapulko aale ber to v klude isto bude dobre a budu držať 😀 teda mne vsetky kvety padli popolom 😝 dokonca aj tie ktore tu uz mam rok tvrde 😀 😀 ale v postavicky este stále verím 😀 😀 😀 dobre bude, neboj 😅

@wera.g no ja neviem ci sa mas na co tesit 😕 pani si vyžiadala ružovy poťah na tu tortu 😅 😅

wera.g
18. jún 2013

@pristela ale ty to dááááááš, máš moju plnú dôveru 😀 hoci ružový poťah pod snehulienku, ale tá snehulienka... nechceš natočiť postup, normálne video? ja jednoducho neviem pochopiť ako je možné spraviť tak neskutočný xichtík, pokúšať sa nebudem, to by som ani na 50x nedala, ale rada by som to videla 😀 😀 ozaaaaaj drahááááá... keˇd ťa tu vidím 😀 ako vyzerá moja zásterka? 😅 😀

mysiatkoo
18. jún 2013

som sa po dnesnej skusenosti mala potrebu vypisat.... tak mozno niekomu pomoze.... https://www.facebook.com/notes/dekorácie-nielen...

pralinka25
18. jún 2013

@mysiatkoo super napisane

sticker
19. jún 2013

Baby prosím vás, ako skladujete upečený korpus, keď ho hneď neplníte, aby neobschol? Chcem si už dnes upiecť, zajtra plniť, snáď aj potiahnuť.... Nebude suchú ten korpus?

sticker
19. jún 2013

@mysiatkoo Pekne si to napísala a pradivo... 🙂 Okrem iného ma tam zaujala tá čokoláda na zarovnanie.... Ja používam len maslo, lebo som nevedela, že sa dá aj čokoládou. To rozpustíš nad parou čokoládu a potieraš to tak?

muffinka8
19. jún 2013

@lamps a želatínu dávaš práškovú či plátkovú? A zachová si to potom aj takú krémovo plnkovú konzistenciu? A to keď dávam do plnky želatínu tak to už hneď je tuhé alebo to stuhne až po vychladení?

nika1985
19. jún 2013

@sticker zabalim do sacku a dam do vychladnutej truby aby mi ho nikto nezjedol 😉

mamcas
19. jún 2013

@mysiatkoo tak za toto Ti vzdavam hold,toto by si mal precitat kazdy kto chce tortu,povinne.ja som teraz robila dve,sice zdobenie nechali na mna,ale cena max 25 e za jednu. Jasne ze mali kazda 3kg,reakcia ziadna,akurat otazka,a to nie je v krabici? Skoro ma roztrhlo,ti ludia by podla mna chceli aj dovoz v cene. No a inak dala som ich tak ako chceli a ani zato som si vdaku nevysluzila. Iste je,ze pre nich uz nepeciem.

peta2999
19. jún 2013

Ahojte baby,chcela by som sa Vás opýtať zhrudkavel mi magic decor,máte s tým skúsenosti bude sa dať použiť keď ho rozdrvím???A skúšali ste už http://toptorticka.sk/product.php?id_product=15...

muffinka8
19. jún 2013

@mysiatkoo veľmi dobre napísané 🙂 a podaktoré ani umývačku nemáme 😀 😀
ja som si zapísala ceny všetkého čo používam, vyrátala presne čo ma stojí aký korpus (1 dávka do 22cm formy) ... napríklad mramor za 1,5€ a čokoládový za 1,9€ ... plnka je samozrejme najväčšia položka ... presne si aj cenu použitej hmoty vyrátam po váženiach.
Zhruba to mám takto spísané ako na foto, to je to čo som robila poslednú poschodovú na krstiny (22 a 16 cm priemery). No a to tam nie je podložka, papier, celofán a dovoz 😕 a hlavne moja práca a čas.

wera.g
19. jún 2013

dobre si to napísala, hovoríš mi z duše... 😉 @mysiatkoo

kovik
19. jún 2013

holky prosím mám doma ROLL DECOR ICING- Formix - Pasta dama. Je u nich napsáno skladovat v chladu do 20 stupňu. Chladnémísto doma nemám. Je možné dát do lednice. nestane se jim nic, tedy aby se mi s tím pak dobře pracovalo.

Dávate do lednice ?

nika222
19. jún 2013

@mysiatkoo super napísane, dufam ze si to precíta co najviac ludí a zdielam na fb, dufam ze nevadi 🙂

halienka
19. jún 2013

@mysiatkoo úplna paráda, presne si to vystihla do bodky 😉 🙂 uvažujem že či si to od teba nepožičať a nehodiť na FB ak by si dovolila 😅 pretože skutočne tiež stále vidím, že ľudia nemajú ani šajnu, čo všetko za takou tortou je... Minule ma dožral kámoš, bo v piatok sa mi ozval, že chce tortu pre mamu na 60-ku na utorok ráno - čo mi bolo jasné, že by som ju musela dokončiť v pondelok do noci maximálne. Mala som ešte medzitým jednu na nedeľu, ako bola by to zabíjačka, ale vravím si, je to kámoš, veď dá sa spraviť aj nejaká jednoduchšia, krásne decentne s kvetmi...Tak reku dobre, spravím ti. A v tom začal, že ale takú aby nebola tuctová, musí to byť niečo výnimočné, úžasné, niečo čo vyjadruje, že jeho mama je výnimočná a vždy pri ňom stojí keď ju potrebuje a že ale aby som tam nejako zakomponovala červené auto a kľúčik 😲 a aby bola vtipná s myšlienkou a aby som mu porobila nejaké nákresy a poslala a že on si vyberie a a a ... 😲 No kámoš dokámošoval a tortu nemá 😅 😀 môže byť kámoš aký chce, ale toto teda nie. A to sme sa ešte ani k cene nedostali, to by asi ešte bola zábava keby zavalil aby som sa vmestila do 20E 😀

zandanem
19. jún 2013

@muffinka8
@mysiatkoo
tak mě dort vyšel asi na 700,- kč jen suroviny... a nepočítam barvy které jsem musela koupit... čokoládový korpus, krém z nutely a mascarpone, hmota K2
dorty nejsou levné, ale pokud chceme dobrý dort, tak hold bude něco stát... ze zásady dorty nekupuju v cukrárně, je to z různých směsí a náhražek, není nad domácí kvalitní dort 🙂