Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
19. jún 2013

@wera.g Vierka, na tvoju včerajšiu škodoradostnú otázku, že čo budem robiť, ak nebude maco chcieť sedieť, mám dobrú správu - maco sedí a pekne drží tvar, normálne sa teším, ale na tortu ho dám asi až pred odovzdávaním, aby sa chudák pri vytiahnutí z chladničky nespotil 😀 😀 😀 😀 ešte modelujem mušle a čaká ma traktor a tá trúbka - som sa rozhodla, že ju namaľujem 😨 😨 😨 😨

wera.g
19. jún 2013

@aduskatt to musel byť riadne vyplašený chútiatko kkeď taká rana zrazu...

vendullka
19. jún 2013

holky čím potíráte mufinky, aby na nich držel smartflex?

wera.g
19. jún 2013

to nebolo škororadostnééé Andrejka, to vôbec nieee, len by rada od teba bodla, keď mne nebudú držať tie kone, čo s nimi potom spravím 😀 😀 😀 ale veľmi si ma potešila, že držíííí, už sa tešííííím na foto 😉) hehe , noooo možno by sa k tomu nesympatickému ujovi spotenýý hodil 😀 😀 😀 mušle pôjdu kam? nooooooo namaľovaná bude supééééééééér, hoci v tomto teple maľovať.. au 😀 alebo len na hmotu a tú dáš na tortu potom? @lamps

lamps
19. jún 2013

@wera.g áno len na hmotu namaľujem a potom capnem na tortu a mušle budú pri macovi, ten bude akože na pláži lebo ujo má rád more 😀 😀 😀

ajka82
19. jún 2013

huraaa, v kuchyni 29° ...bleeee 🙄 ja som zvedava ako ja budem dorabat tortu v takom tepleeee zajtra ju mam mat hotovu, pochybujem ze bude ina teplota u nas v kuchyni zajtra ked aj piect budem este a na 15:30 dorucit(v tom najvacsom upeku cez celu BA 😅 zabava toto bude statocnaaa 😖 😝 a zvieratka na tortu poputuju asi az na mieste

aduskatt
19. jún 2013

@wera.g no vyzeral dost vydesene, hlavne ked videl, ze lezim a predpokladal, ze spim..musel sa dobre zlaknut, ale ked videl, ze som sa pozbierala relativne v pohode, uz bol aj on OK....

zuzana92101
19. jún 2013

@jakelina ale prosim ta, aka stara baba! ved my sme tu vsetky mlade zienky po 30tke 😉, to je najkrajsi vek 😝 . Ja som nasla tu hmotu ale len v 500g baleni, stoji 22 Eur. Ale skusim ju, ked si bola spokojna. A robila si to v rure, ci si krajku nechala volne uschnut?

pipka
19. jún 2013

@florentina ne ne Kati, ja ho po upeceni a vychladnuti vzdy davam na hodku -dve do chladnicky, zakryty mikrotenom, je potom taky vlacny a ovela lepsie sa mi kraja 😉 teda chladim ho nerozrezany, nenaplneny 😉 potom ho krajam, naplnim, zase zachladim, omaslujem, zase zachladim a nakoniec potahujem 😉

teraz by som najradsej aj potahovala v chladnicke 😅 😝 😀 😀

jakelina
19. jún 2013

@zuzana92101 v troubě na 75 stupňů 13 minut s puštěným ventilátorem.
Já už mám přes čtyřicet, fakt stará baba 😝 😝

njonja
19. jún 2013

@florentina asi to fakt bude tym, ze je to dako zakonzervovane...nemam tusenia... 😒 ale hlavne je, ze to funguje s celou tortou 😀 😀

zuzana92101
19. jún 2013

@jakelina tak kupim a vyskusam znova. Ja som to aj opatrne davala von a aj tak sa mi to trhalo ☹.

akapulko
19. jún 2013

@vendullka ja nutelou🙂))

pipka
19. jún 2013

@wera.g werus ja mam taketo ulozene...neviem ci pomozu 😉

cwilinge77
19. jún 2013

nemáta niektorá skusenost, ze ked budem zdobit tortu pri zapnutom ventilatore, bude sa tiez topit?Myslim ze bude fukat priamo na stol 🙂

nika1985
19. jún 2013

@blcha ja mam tieto

mysiatkoo
19. jún 2013

@pralinka25 @sticker @mamcas @muffinka8 @wera.g @nika222 @halienka @zandanem fuuu baby aj vsetci ostatni citajuci a nejakym sposobom prejavujuci suhlas s mojou slohovkou 😀 .... DAKUJEM za podporu, taku hromadnu reakciu som necakala.... kiez by to splnilo svoj ucel....

mysiatkoo
19. jún 2013

@sticker pouzivam coko-ganache ... tmava cokolada rozpustena v slah.smotane v pomere 2:1 (neslahane), biela v pomere 3:1 ... pisala som to asi tyzden dva dozadu uz, mozno najdes...

blcha
19. jún 2013

@nika1985 dakujem 😉

luciahromadkova
19. jún 2013

@muffinka chut jogurtu bola citit bolo to ine ako u pribinacika, a tiez ja som robila aj so zelatinovym stuzovacom za studena, robila som podla navodu a prisla som na to, ze prave ten stuzovac uz ked sa pripravi s vodou sa nesmie vela miesat, ked sa to spoji s trochou jogurtu a potom do zvysnej masy, lebo potom su tam prave tie hrudky.

nemcoval
19. jún 2013

Neviete mi poradit nejaké fakt dobré cesto na tortu, ktorému po vybratí nepadne stred. Nie veľmi drahé. 🙂)) . A robil už niekto domáci marcipán. Mne sa hrozne zle tvaruje ako s ním robiť? Nejako sa rozteká rýchlo. Ďakujemmmmmm

viera6
19. jún 2013

baby prosim vas neobjednávala ste už niektorá odtiaľto?
www.ebay.com/itm/390608946844?var=660142830578&...

luciahromadkova
19. jún 2013

@mysiatkoo výborne napísané 😉

timuss
19. jún 2013

ahojte...plánujem spraviť tortičku pre súrodencov, chlapec a dievčatko, pre dievčatko by tam mal byť nejaký poník, pre chlapca nejaké auto, formula...ale ako to skombinovať...robili ste niečo podobné, poprípade máte nejaké fotky uložené? dajte inšpiráciu...Ďakujem 😀

vendullka
19. jún 2013

@timuss ahoj, mrkni ke mě do alba, také jsem dělala pro dvojky a každý chtěl jiné téma.
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/vendullka/al...

maca77
19. jún 2013

@mysiatkoo super si to napísala 😉

maca77
19. jún 2013

baby, chcem sa opýtať ako urobiť čokotransfer, ak chcem aby bol na vrchu torty ... po bokoch som už dávala, ale ak chcem na vrch, mám dať čoko na čokotransfer a ešte nezatuhnuté šupnúť na tortu? alebo dám čoko na tortu a potom na to prilepím čokotransfer? 😕
... takto by to malo vyzerať 😅 vopred díky 😉

pristela
19. jún 2013

@akapulko moj album mozes mrknut trebars na fb : https://www.facebook.com/zanet.marodiova/photos... o peceni tam mam dva albumy 😉
@wera.g andelicka zasterku uz mas usitu asi tyzden 😝 nemas ju ale namalovanu/nemalovala som bo som mala notas v servise a teda aj obrazky, a malovat to na starom velkom pc nieje miesta/ a ani rukavicu usitu este nemas , ledva zijem, dycham , mam tu strasny hic ☹ ale makam , makam neboj. Mam doma maleho teda uz oboch chalanov a teda nervy mam už brčkave z najmensieho, dnes som nanho uz az kricala v meste 😖 neskutocne ako vie ten malý špunt vytáčať náročky len aby mal srandu 😖

jakelina
19. jún 2013

@maca77 nedělala jsem, ale asi bych si podle korpusu vystřihla ten kruh, nalila čoko, ztuhlé dala na dort a stáhla tu folii, když to bude dobře vychlazené.

mamcas
19. jún 2013

@lamps mozem mat otazku,ze ci mas silikonovu formu na musle,alebo ich robis bez? Ja mam totiz robit tortu plaz a neviem ako je lepsie. Dakujem za odpoved 🙂