Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
20. jún 2013

@pipka no tak to sa mám na čo tešiť doma, tiež ma čakajú dve torty a malú bolí ucho, zatiaľ ju má moja mama 😖

pristela
20. jún 2013

@eliska22 ja mam takyto ulozeny, inspiacia z netu 😉

akapulko
20. jún 2013

@eliska22 dakovala vyskusam🙂

eliska22
20. jún 2013

@pristela jéééj ten je krásny, dík 😉

katkak23
20. jún 2013

@pipka ajeje ma nestras ja idem jednu potahovat dnes 😠 😠 😠 😠 ma trafi potrebujem to rychlo zmaknut zajtra ideme na dovolenku 😝 😝 😝 😝 😝

katkossko
20. jún 2013

@mysiatkoo dovolila som si zdieľať príspevok na FB, ja som si v Exceli urobila tabuľku na výpočet surovín, ale radej si to už ani nerátam, o hodinách strávených pri tých tortách ani nehovorím... ale pečeniu zdar 🙂

zsuzsu
20. jún 2013

Baby ked citam tie Vase teplotne rekordy tak sa usmievam 😀 ja tu mam krasnych 16 stupnov 😀 😀 😀 😀 Ale nezavidim v takom teple piect sice ja si to ani neviem predstavit. Ale aspon mne tu nehrozi ze by potahovka topila. 😉

ajka82
20. jún 2013

@pipka podobne, vcera 29° teraz aj peciem, a radsej som teplomer teraz do kuchyne nedavala 🙄 aj v noci ked som modelovala zvery na tortu sa mi vsetko topilo a lepilo pri otvorenom okne 😒

aduskatt
20. jún 2013

ja mam v spalni krasnych 25, ale tak asi modelovat nepojdem

gumidekmomo
20. jún 2013

zienky moje zasa potrebujem POMOOOC :DDD kupila som formu SVOREC 35x35 a teda na toto uz vobec netusim z kolkych vajec urobit korpus aby som ho 2x prerezala prosim vas ak ma niektora skusenost budem rada ak sa mi ozvete dakujem 🙂))

nika222
20. jún 2013

@gumidekmomo ja davam do 30 na 30 mramorak z 8 vajec a na 2 krat to len tak tak prekrojim. Asi daj z 12 vajec, ak teda robis mramorak, ak piskotu tak asi 22 vajec...

ajka82
20. jún 2013

@gumidekmomo ja mam 30x30 oskusany ze mramorovy z 9 vajec a Bohuson piskot z 12... a teraz 40x30 som z 8 rozrezala na 2 casti...hadam pomoze 😉

lokalistin
20. jún 2013

@mamina1978 zlatik ale mne chuti aj kokosovy a tebe nechuti tak neviem ci ti bude moj broskynkovy chutit 😉

lokalistin
20. jún 2013

Ahojte tak som vas docitala a mam sedive vlasy,ked citam jak sa tie torty potia asi ma slahne v mojom uzasnom bytiku v celom je cez 34°C ledva dycham normalne tu odpadavam a mam zajtra piect tak sa to vysplha asi aj na 40°C ma sisne a potrebujem aby ta torta bola skvela ,chcela som potahovat MMF,ale asi radsej skusim tu MTT prave mi dosiel 7kg kybel.No a zadanie je tiez na prd- takze skvela urcite nebude,nemam absolutne tusaka ako a co. Ma to byt obdlznik s notami a huslovym klucom,takze bambulky ak mate nejake fotky,prosim sem s nimi beham po nete,ale nic moc- asi neviem presne co tam napisat.dakujem

ivkaivka
20. jún 2013

ahojte, poznáte niekto túto stránku? vraj pošta je zdarma, teda, je potrebné to navoliť hore, ale vraj sa tam dá nájsť všetko možné na pečenie, modelovanie...

http://www.aliexpress.com/category/200002086/ki...

ivkaivka
20. jún 2013

napr. toto bábätko som tam našla, tuším to vychádza u nás na nejaké 3-4 eurá a bez poštovného

http://www.aliexpress.com/store/product/Sleepin...

http://www.aliexpress.com/store/product/Rolling...

pipka
20. jún 2013

@katkak23 naaapodobne 😅 zajtra ficime k moru...a ja tu nervacim nad tortami 😝 doma jak po vybuchu, do toho balim, zehlim, periem..a deckaaaaaaa na nervy 🙄 vrestia mi tu z toho tepla aj oni nervozni...no pakaren hotovaaaaa 😝 😀 😅 🙄

sticker
20. jún 2013

Baby prosím vás, ten pipingel to sa bude moc rozlievať po poťahovke? Alebo iba ako ho ja rozotriem tak bude? Lebo nemám po bokoch nijak navýšenú tortu, iba na šírke som navýšila... Normálne sa toho bojím....

katkak23
20. jún 2013

@pipka jeeejo super tak tu nenervacim len ja 😀 😀 😀 😀 tak ti drzim palce mne teraz ani nespali poriadne tak paradicka do toho sa muz vrati hladny zo sluzobky a ja ze nic navarene....joooj skvely to den ale potahovat budem asi v noci a este do tesca na nakup musim ist na cestu hihi tak peknu dovolenku 😎

a ozaj nejako ma prestali mrziet styri torty co som kvoli dovolenke musela odmietnut 😉 😉 😉 by ma trafilo

aduskatt
20. jún 2013

@sticker to sa nerozlieva, ako ho tam das, tak bude drzat

pipka
20. jún 2013

@eliska22 no tiez to mas vesele moja ☹
ja mam taketo vlacikove inspi 😉 asi niektore aj tu od bab 😉

sticker
20. jún 2013

@aduskatt Ďakujem 🙂 Tak snáď to tak aj pri mne bude a podarí sa mi to 🙂
A ešte sa chcem opýtať.... nerobili ste niektorá z hmoty, napr. malú knižku? Lebo dnes ma zastavila staršej triedna a či by som nespravila do školy do pondelka nejakú malú tortu. Len tak pre potešenie, majú koncoročné vystúpenie, po dvoch rokoch sa im mení triedna, tak by chcela také milé posedenie. No ja teda neviem.. nemám absolútne žiadnu predstavu čo spraviť, asi teda kruh, ale čo navrch.... aj som chcela mená, ale nemám takú malú abecedu, aby mi tam vošli všetky mená a písať nemám odvahu 😀 A tak som premýšľala nejakú takú menšiu knihu dať navrch...

pipka
20. jún 2013

@katkak23 podobne aj vaaaaaam, krasne počko a skvele zazitky 😎
my ideme prvykrat k moru od kedy mame deti 😉 taaaak sa tesim na tie ksichty, ked zistia, ze je ta voda slanaaaaa 😀 😀 😀

aduskatt
20. jún 2013

@sticker tieto kvapky je piping gel, ako som to dam dala, tak to drzalo, nestieklo, nekvapkalo

tinamk
20. jún 2013

ahojte pridavam moju dnesnu ma byt na piatok ale musela som ju robit v noci aby si dnes vecer mohli prist pre nu... mam len jednu tento vik. a obdivujem vas, ze zvladate viac ja by som nemala nervy na to... mal to byt pascal z rapunzel ale no mne sa moc nepodoba chcela som ho prerabat len uz nebolo sil ani nervov.. skor maly dracik🙂)))

janka345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinamk
20. jún 2013

dievcata nemate prosim nejake inspiracky na tortu pre surodencov uz su to pubertiaci mam volnu ruku a neviem co s tym.. ani google nic moc... dakujem

katkossko
20. jún 2013

@tinamk Ja som robila takúto pre pubertiačku a mladšiu sestru, možno pomôže...

tinamk
20. jún 2013

@katkossko dakujem mooc🙂)) krasna...

pralinka25
20. jún 2013

jaaaaj dnes sa mi dariiiiii. najprv mi prvy krat v zivote splasol upeceny korpus a neviem preco ked techologycky postup mam furt rovnaky, potom som spravila druhy lebo ten prvy sa bojim dat do torty. a ked som druhy davala do truby som zistila ze je nejaky riedky ttak som tam dala miesto 250g muky len 200 lebo som si nevysimla ze vazim aj s lyzicou. ale uz som ho upiekla co uz s nim tak som zvedava co sa s nim stane. slak ma trafi.