Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mysiatkoo
2. júl 2013

@orygynal parada 😉
@florentina ja pridavam cervenu a zelenu, ak sa mi to nezda dost hnede

lussy23
2. júl 2013

@nanima krásna

pipka
2. júl 2013

@simasa mozno si ju mala len malo vysusenu, nie? ja som sama zvedava, ked to bude,m prvykrat skusat ako to dopadne 😕 😅

lussy23
2. júl 2013

baby poradíte mi prosím, čo ešte zlepšiť pri robení 3D tort?

nanima
2. júl 2013

@smatankaaa @lussy23 dakujem 😀

blcha
2. júl 2013

@dm1 uz aj ja mam muzik mi kupil 10balikov 😉

simasa
2. júl 2013

@pipka Je to mozne. Lebo najprv som ju susila len tak volne a potom som uz nemohla cakat, tak som ju dosusala na dvierkach rury zapnutej na 50. No a kedze to bolo tenkrat poprve, tak som nevedela, ake to vlastne ma byt 😝

florentina
2. júl 2013

@lucula73 vyzkouším, děkuji a příště koupím tuto 😉
@simasa no ale krásnou krajku máš, tuším jsem tu takovou ještě neviděla, nebo se pletu? No a dortík jako vždy - famozní!!!

florentina
2. júl 2013

@mysiatkoo super, děkuji, určitě vyzkouším...vidíš, to mě vůbec nenapadlo a červené a zelené mám dost...prima, díkkkkkkkkk!!!!!!!

lucula73
2. júl 2013

@lussy23 to je ťažká otázka 😀 😀
každá 3D torta je iná,to sa nedá podľa mňa zovšeobecniť..........ale každá ďalšia,ktorú skúsiš urobiť,by mala byť lepšia a lepšia,snažiť sa vychytať "muchy" a na ďalšej torte ich skúsiť vylepšiť 😉
Napr. na tej čo si hodila foto,by som urobila lepšie tie uši.........lebo ti odstávajú od hlavy,skusiť tú hmotu dotvarovať tak,aby sa dotýkala hlavy a nie aby to boli ako odstávajúce trojuholníky.......nechcem sa ťa dotknúť,ale si sa pýtala a toto by som opravila ja 😀

katycat
2. júl 2013

neviete mi niekto poradit ako spravit auto tortu ?dakujem

pralinka25
2. júl 2013

@katycat akoze ako? co konkretne chces vediet teraz som robila tri po sebe

pipka
2. júl 2013

@simasa no ved napodobne, podla mna aj ja budem prvykrat systemom pokus - omyl 😅 😉

pipka
2. júl 2013

@simasa a aku hmotu si pouzila na tu krajku? teda nie hmotu ale prasok...sak vies co myslim 😀 😝

lucula73
2. júl 2013

@katycat http://www.google.sk/search?q=postup+na+auto+to...
neviem aké auto potrebuješ,ale ak dáš do googlu postup na auto tortu,tak tam v obrázkoch je kopec roznych autíčok...

katycat
2. júl 2013

suprova,nemas aj postup na to ?velmi by mi pohol 🙂

katycat
2. júl 2013

suprova,nemas aj postup na to ?velmi by mi pohol 🙂

@miciatko

ajka82
2. júl 2013

@mysiatkoo tak moje vytvory z toho co si mi poslala(pre ostatnych co ich zaujima, tak WI), 2 a stvrt hodiny som sa s tym babrala 😅 a pani ze 2 alebo 3 gormitov by si prosila na tortu ak by sa dalo, no neviem ci sa citim aj na tretieho 😒 aj to som si jedneho vybrala takeho pomaly z jedneho kusu jednoducheho 🤐

woman04
3. júl 2013

@simasa krááásna🙂

woman04
3. júl 2013

@orygynal tak musela mať radosť..môj synátor na Máši teraz fičí...šikula 😉

cwilinge77
3. júl 2013

možem poprosit o radu? mam robit klasika tortu a na nom položený tablet, s coho ho mam urobit?tenkz plat cesta len potiahnutý hmotou alebo nejako ináč? Vdaka za rady

miciatko
3. júl 2013

@katycat neviem na aku tortu chces postup. ..

kika777
3. júl 2013

ahojte krajkomaniacky 🙂 takze skusala som uz aj ja krajky, vysli super. ak by niekomu pomohlo, tot moje postrehy: robila som hmotu zo 100g prasku. vyslo mi z toho 10 krajok. piekla som na 100stupnoch cca 10 minut. lepsie sa mi vyberala, ked bola viac suchsia. prisla som na to, ze mi pekne nakrivo pecie rura, lebo na jednej strane krajka uz bola ok, na druhej strane sa mi natahovala. krajku som uskladnila v chladnicke v mikrotenovom sacku, zatial je pekne ohybna. pridavam fotecky svojich pokusov

pipka
3. júl 2013

@kika777 krasne sa ti podarili 🙂
ja uz som z tych krajok taka dopletena, ze som na tej prvej torte citale, ze "mojej KRAJKE" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pipka
3. júl 2013

@cwilinge77 ja som si kupila hotove dobosove alebo medove platy a tie som len potrela dzemom a potiahla 😉

lamps
3. júl 2013

dievčence, nejaký inšpirácie na tortu pre kaderníčku nemáte? mooooc by sa mi hodily, ďakujem 😅

mizulienka
3. júl 2013

ahojte dievcata, prosim vas o radu, klasika velky plech, pre kolko ludi asi vyjde?
dakujem

evala777
3. júl 2013

@kika777 prosím ťa a akú hmotu si použila (teda prášok)???ďakujem 🙂

akapulko
3. júl 2013