Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
3. júl 2013

@mamina1978 no ja mam kovovy ide to super a dlhe mas,lebo ten otvor na zemiak je velky a mozes tam pridat este dalsiu hmotu este ked nemas poriadne vytlacenu hentu a ides dalej ja som robila na lienke lasy a zapletala jej vrkoce,len tam som pozila ten hrubsi nadstavec a bude super neboj,mas krasne torty a urcite aj chutnejsie ako tie tu. Inac tie postavicky z toystory pre sestru su skvele.a kde zohnala sestra tu abecedu?ja ju chcem tiez.

Baby utekam do roboty ale pred tym vam chcem este nieco povedat. Dostala som objednavku na svadobnu,ze trojposchodova,tesila som sa jak leco a vcera prisiel a povedal,ze taku ako som robila tu jednu na tom stojane torty vedla seba a z toho len jedna potiahnuta, jedna jahodova a jedna malinova nepotiahnute 😢 😢 😢 😢 😢 no neporazi ma?preco????

ollako
3. júl 2013

a to mas tie ruzicky uplne vytvrdnute? mne to niekedy vadi...vyhovuje mi, ked ich mozem prisposobit na torte...asi som divna 😝
@pipka

pipka
3. júl 2013

@ollako vacsinou su vytvrdnute len lupienky, ale dolu je este tvarna 😉 ja si porobim rozne velkosti a ak treba, tak na mieste dorabam este take uplne mini pučiky a s nimi vyplnam medzierky 😉

brunila
3. júl 2013

@nika266 ahoj, nevím jestli sem někdo dal nějaký postup na autíčko,ale tady je pěkné video na bagr a Bořek stavitel http://eshop.timidekor.cz/borek-stavitel.html

mimcak
3. júl 2013

prosím Vás do okruhlej formy priemer 30cm ,idem robiť mramorový korpus z kolkých vajec?

sisix
3. júl 2013

@nika1985 diky

pipka
3. júl 2013

@mimcak ja z osmich robim 😉

nika1985
3. júl 2013

@lamps co to citam gratulujem super sprava tesim sa s Tebou kedy sa stahujete a kam len som teraz postrehla ze idete do vacsieho. 😉 🙂

mimcak
3. júl 2013

krajkarky otázočka na Vás 😉 Chcem robiť krajku rozmiešať si musím vždy prášok len na jednu krajku mám len jeden pás,alebo môžem rozrobiť prášok naraz napríklad 100g urobiť jednu krajku dať vyschnúť a potom zas . Nevyshne mi zatial ten zvyšný rozmiešaný prášok pokial sa bude prvá sušiť.? dúfam ,že chápete čo sa pýtam,bo píšem jak hotentot

mimcak
3. júl 2013

@pipka Ďakujem,lebo ja som ešte taký velký nerobila.Iba do 28 a tam som tušim dala 7 vajec.

mamina1978
3. júl 2013

@lokalistin juuuuuhuuuuuu si zlata , tesiiiim sa , ze ked to tak pojde, budu spagetky rychlo hotove 😵 😵 😵 😵 😵 A za tie postavicky dakujem, robila som len Buzz a zemiak , aby som sa v BA nenudila 😀 😀 😀
A ohladne tej abecedy , to zlto modre TOY mala sestra vytlacene, a potom vykrojene nozikom z hmoty 😅 A to cerveno zlte STORY je klasicka technicka abeceda, ta ruzova lista 😉

lamps
3. júl 2013

@nika1985 ďakujem, sťahovať sa budeme, keď nový bytík prerobíme ja by som bola rada, keby sa nám to podarilo do vianoc a ostávame v tejto štvrti, takže sťahovanie bude len taký malý presun našich vecí

elamaslakova
3. júl 2013

@mimcak 100g je ti moc , ja som robila z 50g a vyšli mi tri a tiež mám len jeden pás z určitého vzoru , to čo mi ostalo kým mi schla krajka v rúre na 80C asi 12-15 minút treba sledovať , som mala v takej šáločke kde som to miešala a zakryla som to dobre mikrotenovým sáčkom .

elamaslakova
3. júl 2013

@daducha tak nedávaj džem , len trošku pokrop šťavou z kompótu napr. jahodovou

zuul
3. júl 2013

@dm1 ja mam tieto piratske

zuul
3. júl 2013

dievcata parasutista leziaci na bruchu a ako urobit nad neho PADAK? mi pride ze to nebude drzat hore. d.

pralinka25
3. júl 2013

@z.junasova ja som dnes robila tieto 120g masla,

120g hnedeho cukru,
1 vajce,
250g polohr. muky,
1 bal. prasku do peciva,
1/2 caj. lyzicky sody bikarbony,
stipka soli,
lyzica mletej skorice,
300ml bieleho tucneho jogurtu
Ušleháme vejce s cukrem do pěny a postupně přidáme všechny suroviny

ale ...
vymenila som biely jogurt za vysovy tucny, dala som miesto 120 cukru len 90 kedze jogurt bol sladky a zamisala som miesto skorice velku lyzicu kakaa a kusky horkej cokolady.
do stredu som dala visnovy dzem.
ale dobre by to mohlo byt aj s malinovym jahodovym akymkolvek jaky lubite jogurtom.

ja mam na muffiny strasne vela receptov. kedze mam tento poruke pridavam tento ine by som musela ist pohladat

sticker
3. júl 2013

Ahojte. Prosím vás, keď idem robiť mascarpone krém, nevadí ak nemám bielu čokoládu fialovej značky? Robili ste niektorá aj s inou? A z 2ks šľahačky a 200g čok. + jedno mascarpone v pohode vyjde do 26 okrúhlej formy? Ďakujem 🙂

florentina
3. júl 2013

@mamina1978 to si piš, že se jim bude líbit! Jsi moc šikovná a toto tam určitě ještě neviděli 😉

katarina51
3. júl 2013

@simasa kráááásna

aduskatt
3. júl 2013

@sticker ja som robila aj z nefialovej🙂

romy01
3. júl 2013

@svetlo55 paradox je, že deťom to vôbec neprekáža, pre nich je to určite tá najkrajšia torta , nemám pravdu ? 😀

viera6
3. júl 2013

baby prosim vas neviete,či niekde nemajú Prachov farbu Rose Campion.....kamka a tortomania ju nemaju... 😒

kika777
3. júl 2013

@mimcak ja som robila zo 100g, vyslo mi 10 krajok. Hmotu som mala prikrytu v miske. Par stranok dozadu som pisala dojmy 🙂

mizulienka
3. júl 2013

dievcence myslite, ze ked dam mrazene ovocie na krem, mozem ho hned zaliat zelatinou?

pralinka25
3. júl 2013

@mimcak ja som robila len jednu krajku a vysla mi hmota na ten jeden pas uplne presne ked som spravila z 10g pasku a 8 vody a mam magic decor. a vymiesala som to v malom pohariku

sisix
3. júl 2013

@mizulienka ja to tak delam

mimcak
3. júl 2013

@kika777 Ano to som čítala,čo si písala tie tvoje postrhy. Preto som sa aj nato pýtala,že či si to všetko naraz vymiešala.Tak Ďakujem

mimcak
3. júl 2013

@elamaslakova

@kika777

@pralinka25 baby ešte raz Ďakujem.Tak akurát idem skúšať urobiť prvú krajku tak držte paprčky 😀

kika777
3. júl 2013

@mimcak drzime, silno a tesime sa na vysledok 😉