Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daducha
26. sep 2010

a este, moc prosim neviem najst link na uzasnu tortu jahodu,sedi pred nou take dievcatko, na jahode su dvere, okna,na telenom korpuse.Je pri tom aj podrobny obrazkovy postup.
Dakujeeeem

sisa.b
26. sep 2010

@anibas @nadulici krasne torty 😵 mna caka vacsie mnozstvo za dva tyzdne 😝

pridavam svoj nestastny "chory" kos 😀 usi som spevnovala tesne pred odchodom z domu, lebo mi ich svokra velkodusne svihla do chladnicky a samozrejme sa orosili a ostali na blato 🙄

nikanika28
26. sep 2010

Ahojte
@anibas bola by to skoda 😨 , mas krasne torticky 😵 😵 ..ale ja si tiez obcas hovorim, ze koncim..dve male deti su proste dve male deti...a chcem sa detom venovat viacej ako peceniu, urcite nie piect na ukor deti a rodiny...takze torticiek si neberiem moc, aby som ako tak stihala...
No a krasne torticky ste pridali ...
@sisa.b krasny kosik 😵
@nadulici parada, ta babika a gitara nemaju chybu 😵

@bianca uzastna zelena, to si ako docielila? 😕
@katrin21 akoze prvotina??? milucka torticka 😵
@sofi07 krasne..cierna farba je pre mna teda nepochopitelna, mne sa nedaaaaaaaa zarobit 🙄 .. s akou hmotou si potahovala?
@vinka krasna babika, torta od torty krajsia 😵 😵 😵

@boldy tak tato torta by potesila mojho Lukaska
no a @alionuska ...akoze..ty si pre mna velkou zahadou 😕 ...neskutocne 😕 ..krasne 😵 😵
a samozrejme aj ostatne torticky su krasne..uz sa mi nechce listovat dalej... 😅

mihouk
26. sep 2010

Ahojte, zatial som total zaciatocnik, len potichucky obdivujem tie vase torticky mnamky.
Tu su zatial moje vytvory, nie je to nic extra, zatial mi najlepsie vysla penova.

dm1
26. sep 2010

strasne krasne torty ste pridali az sa hambim pridat tu moju..... ☹ . Teda je to rozhodne najhorsia torta aku som robila. No co som chcela ked som mala na nu 3 hodiny a nemala som ani len korpusy prerezane a hmotu zarobenu.... plnky este neboli vobec stuhnute ked som tam davala potah a krem mi uz nezostal tak som ani nemala cim nerovnosti zakryt..... ach jaj esteze to nebolo pre niekoho na zakazku ale len pre znamych pri prilezitosti navstevy v novom domceku ktori mali z nej aj tak radost

dm1
26. sep 2010

som zabudla ze jedine pozitivum tej torty je ze sa mi konecne podarila pekna tmavohneda 😵

bianca
26. sep 2010

@sisa.b wow ten teda je

@nikanika28 gelovka Wilton.S nou sa mi super robi no je pravda ze teraz neako az moc dobre.K2 mi tak nezafarbila ako FMM

vinka
26. sep 2010

@dm1 nerozumiem prečo lebo mne príde fantastická.Ja túžim po takej chalúpke.na chatu.fakt takýto sen ja mám.Si ju vystihla. 😀 😀 škoda,že nebola pre mna. ☹ ☹ ☹

vinka
26. sep 2010

@nikanika28 dakujem pekne.Každá chvála ma teší. 😉

dm1
26. sep 2010

@vinka som rada ze sa ti paci ale sama viem ze tam boli straaaasne chyby 😔 😔 😔 . Ale kamaratom sa pacila tak to je asi hlavne

nikanika28
26. sep 2010

no a tu su vlastne moje torticky, na krstinovu som sa velmi tesila, nakoniec som spravila podla seba, no a auticko..tak moc sa nesmejte 😅 , robila som ho ozaj narychlo a prvykrat, bolo pre Lukaska, vratil sa z D.Kubina po tyzdni a pre brata, ktory zas prisiel z Anglicka po polroku na otocku...takze vlastne len taka torticka pre nas.. 😅

vinka
26. sep 2010

@dm1 tak si to potom dobre nafotila.lebo mne tam chyby neukázalo. 😉
@nikanika28 a prečo sa máme smiať?Lebo auto je supéééééééééééér. 😉

nikanika28
26. sep 2010

zabudla som tu krstinovu 😅 😅

andrejka10
26. sep 2010

Milé maminky, šikulky. Ja sa vám tu tak trošičku "vtriem" 😉 . Chcela by som pridať fotečky našej malej Andrejky ako sa tešká z tortičky, ktorú nám urobila Vinka. Nielenže torta bola náááádherná ale bola aj veľmi, ale naozaj veľmi dobrá. Vinka, ďakujeme ti veľmi pekne a už teraz sa tešíme na ďalšie torty od teba. Dííííky.

bianca
26. sep 2010

@nikanika28 wow wow wow tak teraz mi sanka spadla

bianca
26. sep 2010

@andrejka10 juj to bolo radosti ze?Nadherna princezna-Andrejka i ta marcipanova

andrejka10
26. sep 2010

@bianca 🙂 🙂 🙂 ďakujeme si strááášne zlatá. 😉

nikanika28
26. sep 2010

a skusala som aj novy patchwork 🙂

vinka
26. sep 2010

@andrejka10 juj tak ma to teší,že nielen tešila ale aj chutila. 😉

andrejka10
26. sep 2010

@vinka , darmo, šikulka si, to sa nedá poprieť. Ale ja si tu prezerám fotky ostatným maminiek, ale tie torty sú náádhernééé. Jedna krajšia od druhej. Už len sa zahryznúť. 😀 😀 😀

vinka
26. sep 2010

@andrejka10 no tak a teraz zistíš,že až taká šikula niesom ked vidíš tie ostatné dielka 😀 😀 😀

nikanika28
26. sep 2010

@vinka boze ty si trubka 😠 😀 😀 😀 ...keby si to pisala pred polrokom..tak ako-tak...ale teraz??? torticky mas krasne, naozaj sa stale lepsis 😵 😵 😵

nikanika28
26. sep 2010

@vinka jaj no a k tomu autu...uz sa mi nechceli robit kolesa a oci..tak som to doriesila lentilkami a tymi polomacanymi piskotmi 😀 🤐

katrin21
27. sep 2010

@nikanika28 a sisa: prekrasne torty!!!!
nikanika ja omdlievam, to si ako urobila tie vzorceky vsetky, ty koky! uzasneeeeee

no a vinkina babika samozrejme tiez uzasnaaaa

alionuska
27. sep 2010

@vinka na tej malej su sošky,lebo to chcela druzicka na pamiatku a na tej s orchideami som robila postavicky sama..rucne,len tak z hlavy...aby sa obijmali...romantika! A nemyslela som,ze si ma pobavila tortpu,ale tym komentarom...torta bola pekna!!! 🙂 😉 😉

alionuska
27. sep 2010

@fopardi ja ti na toto nedam odpoved,lebo uz minule som sa tu cudovala,ako sa da urobit korpus z dvoch vajec🙂 😀 😀 ja robim na klasicky plech z 5-6 a ten si podla potreby narezem..ak chcem mensi format.... tak neviem..vies mne pri tom pocte tort by zabralo strasne vela casu sa babrat s dvomi vajcami! 😀 😀 😀 😀 ja vo velkom 😀 😀 😀 😀

alionuska
27. sep 2010

@zlatat treba si to rozplanovat a nestresovat sa..a pojde ti to taaaaaak odruky!! 🙂 😀 😀 😀 neboj,zvladnes to! 😉 😉

alionuska
27. sep 2010

@yamahafazer ja davam torty na take drevenne dosky..ale uz sa mi minaju...minule mi drahy priniesol z Baumaxu,taku obrovsku vyhodenu drevennu tabulu,asi 1,5cm hrubku a ja si to nazerem ako potrebujem a potom obalujem do papiera-ozdobneho.... 😀 A dakujem,zvladam to tak,ze vstavam o pol siedmej a v noci chodim o jednej druhej do postele..a cely den deti,domacnost a torty...tento rok som ani na slnu poriadne nebola..ani jeden rok sa mi nestalo,ze by som nebola opalena a teraz som jak cmar 😀 😀 ...a dnes rano mi seklo v lopatke...tak som este na to myslela,ze pokial zdravie sluzi da sa borit a stat na nohach aj 18 hodin denne,,ale ako sa nieco pokasle,tak je to na prd! Asi som to zakrikla! 😀 😀

vinka
27. sep 2010

@nikanika28 jej tá krstinová je krásna 😀 😀
@alionuska ako mám urobiť tortu húsenicu?myslím tie články. 😕 Mne sa zdá,že ty si takú tortu robila 😕

lussy23
27. sep 2010

@nikanika28 - krásna torta.
Ale všetky nové tortičky sú krásne.