Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
8. júl 2013

@vlada111 No ved pockaj Vladi , aj na teba dojde....... 😉 😀 😀 😀 Ja som sa tomu poctivo vyse pol roka vyhybala, lebo som sa jej moooooc bala. A v maji mi taku urobila moja maminka na narodeniny. Vtedy ma to taaaaak uchvatilo , no a odvtedy som ju ja v priebehu par tyzdnov robila uz 3 krat 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Najhorsie na tom je, ze mas len jeden pokus. 😝 A vzdy sa najde nejaky ten kusocek, kde by sa to mohlo trosku poopravit, ale uz sa toho nesmies chytit , lebo to mozes potom dokafrat cele. Ale ty si taka sikulka, ze ked raz vyskusas, a podari sa ti , o com som presvedcena, ked vidim tie tvoje potahovane skvosty 😵 😵 😵 , ze ta aj taka cokoladova coskoro dostaneeeeee 😎 😀 😀
Uz sa tesiiiiiiim na tie tvoje nadhery.... 😉
Ps : na @dm1 vymakane cokoladove torticky nepozeraj, ona je cokoladova carodejnica 😵 😵 😵 😵

muffinka8
8. júl 2013

@vlada111 torta je naozaj parádna 🙂 ale chúďa fakt sa strašne rosila. A to ako prežila cestu? My sme včera niesli do KE necelé 2 hodiny kúsok koláča s jogurtovou plnkou a sa roztiekla 😝

muffinka8
8. júl 2013

Akože ľalia 😅 😀 netuším či taký placatolistý druh existuje 😀

woman04
8. júl 2013

@muffinka8 jasné,že existuje...veď ju držíš v rukách 😀 😀 😀 😀 a v prírode je všetko možné..ona je veľká čarodejka 😉

muffinka8
8. júl 2013

@woman04 he he 😀 ale celkom sa mi páči, nevyzerá nejak umelo takže môže ísť na tortu 😅

dagmarmustafa
8. júl 2013
mamina1978
8. júl 2013

@muffinka8 super sa ti podarila ....... 🙂

mamina1978
8. júl 2013

@halienka tak potom ja som mala stastie uz 3 x , ze to tak obstojne vyzera 😀 😀 😀 😀 A dufam, ze ma neopusti ani pri stvrtej 😀 😀 😀 😀

mamilia
8. júl 2013

ahojte sikulky .... moja 4-ta potahova torticka ..tentokrat pre moju 5rocnu slecinku ... poviem pravdu predstava bola ina ...krajsia ..no nedostatok casu ...povolil len toto ,,, poschodia torticky je pribinacikovy krem s malinami ...a vezicky rolady s nutelovym kremom .....naozaj skoda ze som nemala viac casu ....ale torta potesila velmi a aj chutila to je dolezite 🙂 🙂 🙂 a dakujem vam za kazdodenne nadherne inspiracie ..ste jednoducho uzasne...kazda jedna ,,, 🙂 🙂

florentina
8. júl 2013

@daducha úctyhodná a krásná závěrečná tortička!

@blcha tak koukám, že jsi nakonec opravdu dokázala na tu "posvatební" tortičku zakomponovat všechny ty tři vyhlídnuté motivy, šikulka jsi! Jinak k tomu rozdílu mezi patry...je to vcelku jedno, já dělám cca 6cm, ale hlavní podle mě je, aby ty rodíly byly stejné /mezi prvním a druhým a druhým a třetím patrem...atd/. Jinak já když neměla formu, tak jsem vyřezávala...udělala jsem si na papír kruh velký jak jsem potřebovala, vystřihla a podle toho obřezala korpus.... 😉

nellynka
8. júl 2013

@muffinka8 ta lalia je nadherna!!!!! Prosim ta robila si to podla nejake postupu, ktory je tu na nete? diky.

nellynka
8. júl 2013

@salonka1981 kraaaaasna torticka, ak mozem ukladam si ako inspiraciu. A na vikend mam robit synovcovi nejaku s autickami. No mozno bude dost podobna, kedze tato fakt nema chybu!!!!!!

florentina
8. júl 2013

Sladké ženky, tak jsem trnula, jak s tím bonsai a dnes jsem našla referenci na stránkách, že dort se všem líbil a moooc chutnal, tak mi tak odlehlo 😀. Víc nevím, tak nevím, zda ty lístky někdo řešil, či ne... až bude příležitost, optám se. Ještě jednou vám tímto všem děkuji za velkou podporu. Vím, jak všechny bojujeme s časem při rodině, práci a dortech a tak si opravdu moc vážím toho, že si vás tolik našlo čas a povzbudilo mě, když jsem tu smutnila, tady je malé, jmenovité, poděkování všem:

@mamina1978 myslím, že už jsem to někde psala, ale ty jsi moje sluníčko, umíš tak hrozně hezky pochválit, zvednout mi sebevědomí…….děkujiiiiiiiiiii !!!!!!!!!!!! A to, že jsi si uložila můj dortík do inspirací je pro mě opravdu velká pocta, moc mě to těší!!! 😉

@simasa děkuji 🙂 . První oťukávání s bratříčkem bylo moc prima, tak doufám, že to bude mít nějaké pokračování… 😉 .

@pipka děkuji moc 🙂 a máš pravdu, třeba jsem se trefila do nějaké cizokrajné odrůdy a ani to nevím 😀 …a nebo jsem vypěstovala nějaký nový druh a to taky není k zahození, že 😵

@lokalistin @sisix @gumidekmomo @blcha @muffinka8 děkuji moc, kočky 😵

@reruna děkuji🙂! A je pravda, že my v tom vidíme asi mnohem více chyb než lidi, co se tomu nevěnují. Já jsem asi trochu „vycukaná“ od manžela, ten sice dorty nedělá, ale vidí každý detail.

@reruna @mariann2 Jinak jsem taky moc ráda, že jsem se s bratrem našla, nevím, zda máme nějaké společné tvořivé geny, ale co mě pobavilo, když jsem se ptala na jeho partnerku co dělá, tak říkal, že je účetní a dělá doma dorty 😀 😅 😉 …co k tomu mohu jako „dortující účetní“ říct 😀
.
@woman04 je moc milé, že jsi kvůli mě hledala fotky bonsai a zkoumala lístky, děkuji za povzbuzení!!!🙂

@pralinka25 no pravdu máš, umění umožňuje zapojit fantazii při ztvárnění reality, budu na to pokaždé myslet! A děkuji moc za pochvalu. A ještě je zajímavé co píšeš o svých dortech a času, který potřebuješ na jejich „přijetí“…mě se ten bonsai, teď s odstupem /a taky díky vaší podpoře tady/, taky začal docela líbit, minimálně už z něj nejsem smutná…jsem to nějak zpracovala…tak vidím, že v tom alespoň nejsem sama 😉
.
@luciahromadkova děkuji moc 😉 a já jsem taky ráda, když dort zkoukne ještě někdo jinej, ale zase tentokrát to bylo spíš na škodu…kdyby mi to manžel neřekl, že jsou ty lístky opačně a že to nevypadá jako bonsai, tak jsem v klidu a neplaším z toho 😅 ….a minule jsem zase odevzdala dort a někdo mi tu na koníkovi psal, že jsem použila špatné písmenko /místo M jsem dala W a otočila ho/ a když to říkám manželovi, tak mi říká: „no to jsem si taky všimnul, ale jsem si říkal, že M asi nemáš….“, tak to jsem mu vynadala, že mi to neřekl, tak teď s tím bonsai to řekl a dostal vynadáno zase 😀 …nemá to se mnou ale jednoduché! 😀 😅

@pristela děkuji moc a moc za krásnou pochvalu, jsem tu o metr povyrostla a moc si toho vážím 😉 . Mno ale k tomu, co se se mnou stalo po těch svatebních dortíkách….tak jsem se schválně koukala, co jsem od té doby dělala a ty fotky mají jedno společné, jsou konečně focené na bílém pozadí v mém novém „minifotokoutku“ od manžela, což mě vede k jedinému…fotka dělá s dortem zázraky…takže jsou jen dvě možnosti…buď jsou mé dorty stále stejně špatné a ty nové fotky to jen maskují 😖 a nebo byly mé dorty /a tuto variantu samozřejmě preferuji 😀 / již předtím lepší, ale ty fotky je srážely……Né, ale teď vážně, je to asi spíš cvikem, jak se říká, opakování matka moudrosit…a příští týden budu dělat svůj 40.dortík a byl to teď rok, co jsem začala péct, ale teprve poslední dobou peču nějak pravidelněji, ze začátku to byl jeden dort za měsíc i déle a tak se to snad konečně začíná odrážet i na té práci, že je tam nějaké malé zlepšení vidět. Já to i „cítím“ v kuchyni, už se mi to vše dělá lehčeji, radostněji…dřív jsem jeden dort dělala tři dny…jeden den pekla, pak sestavovala, pak zdobila a teď většinou večer nemám ani nakoupeno a ráno odevzdávám dort…není to ideální scénář, že furt nestíhám, ale zase už mi to jde prostě rychleji….no nicméně i tak mám před sebou ještě tak 1000let, než se přiblížím k tvému umění 😉, ale i tak z toho začínám mít zase radost….ze začátku jsem byla totiž nadšená z každého dortu, pak jsem na nich začala vidět jak jsou hrozné a hledala jen chyby a teď konečně /zatím minimálně, ale aspoň tak/ začínám vidět i to hezké, co se povede. Spokojená nebudu nikdy, to je jasné, to člověka posouvá dál, ale snažím se být alespoň realista 😉

muffinka8
8. júl 2013

@nellynka ďakujem 🙂 nemala som postup, len tak ako mi to šlo. Ale nabudúce musím mať tie konce lístkov trochu viac špicaté, lebo ich mám veľmi zaoblené.

katkak23
8. júl 2013

baby ktore si robite cokohmotu doma poradte dobry receptik a rady aby sa vydarila a pekne sa s nou dalo potahovat...ja hmotu doma nerobim ale ked potrebujem hnedu tak to je na pol delovky aby bola aspon trosku sytejsia 😠 😠 😠 dakujem krasne

lussy23
8. júl 2013

Preboha to z čoho sú tie klbká? Nie je to moc amrcipánu? veď to ten človek nezje.... ach zlú tému som vybrala, veľmi zlú.

lussy23
8. júl 2013

@mamilia krásna
@dagmarmustafa krásnučká
@muffinka8 ale je krásna

lussy23
8. júl 2013

@ajka82 krásnučké
@rapunzel1 krásna

lussy23
8. júl 2013

Baby vy ste robili už niektorá košík?

vecernicci
8. júl 2013

@lussy23 ty jsou většinou z punčoviny a jen omotané proužkem marcoše 😉

katkak23
8. júl 2013

🙂 dalsia v tomto teple 😝

vlada111
8. júl 2013

@mamina1978 jaj moja daj pokoj, s čoko to asi nedokážem a našťastie robím torty podľa seba, neberiem žiadne zadania okrem farby :D Takže mám celkom slušnú šancu vyhnúť sa čokoláde 😵 Alebo to vezmem po čase ako výzvu? No veru neviem 😖

vlada111
8. júl 2013

@muffinka8 prežila v pohode. Zabezpečila som odvoz v chladenom kamióne do Žiliny u nás v robote a nevesta si po ňu prišla autom. Ale prežila v pohode.

vlada111
8. júl 2013

@muffinka8 ale je krásna, príroda je pestrá, nerieš to.

mamina1978
8. júl 2013

@vlada111 do konca roka podlahnes 😎 😀 😀 😀 tortickarstvo je ako epidemia - vid ,, krajkovu maniu" co tu nedavno vladla 😀 😀 😀

lussy23
8. júl 2013

@vecernicci aha.... ja som sa už zľakla že je to z marcipánu, lebo som videla psotup na tie klbká a to bol len marcipán.

florentina
8. júl 2013

@jakelina Maji, není to moc, je to málo! Přesně jak říkáš, paní bych slušně řekla, že sladké pečivo stojí podobně a ona k tomu navích chce zdobení, které obsahuje nejen materiál, ale i uměleckou práci!

@miciatko věřím, že to byla práce šílená, ale výsledek stojí za to! Krásný dortík.

@lokalistin krásný dortík! Snad se lidi inspirují, moc bych ti to přála!
@maya30 úžasné všechny, jako vždy!!! ALe ten svatební, s těmi šaty...wauuvvvvv nádherné, dokonalé!!! Jsi machr.

mimusa94
8. júl 2013

@lussy23 Dakujem velmi pekne 🙂 O 2tyzdne idem skusit spravit na 1rok trojposchodovu tak som zvedava co ztoho vznikne :D 🙂 :-*

florentina
8. júl 2013

@katkak23 já dělám takovou "odfláknutou", neb se mi nechce vařit ani shánět glukozu, takže na 100g čokolády na vaření 2 polévkové lžíce tekutého medu /já mám tedy domácí, takže jistotu, že je to opravdu jen med/..rozehřála jsem čokoládu v mikrovlnce, pak zamíchala med, nechala vychladit a vyválela na solamylu...nechám odležet v lednici do druhého dne, pak vyndám, nechám povolit a používám...já tu nejsem žádný odborník na to, dělala jsem jen dvakrát....ale pokaždé se dobře podařila, bylo to rychlé, chutné a dobře se s tím dělalo. Pokud ti jde jen o barvu, já dělala taky teď, protože hnědá co jsem koupila vůbec nebarvila, přidala jsem ji pak jak do pravého marcipánu, tak do smartflexu a v pohodě...