Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
10. júl 2013

@aduskatt ako si nakoniec farbila tu ruzu?

aduskatt
10. júl 2013

@ajka82 hotovu som natierala rozpustenou prachovkou v alkohole.....len teda namixovat ten odtien..este uvidime, co to urobi v chladnicke, ale snad nic, natrete a ususene to bolo uz vcera

ajka82
10. júl 2013

@aduskatt ak to bolo uz a ususene, nemalo by to nic urobit 😉 pripadne ju vyber a daj ju tam ked pridu pre tortu... ja som tak robila teraz aj s tym slnieckom a babatkom preistotu

mamina1978
10. júl 2013

@aduskatt Adi ,vyskusaj si pretriet okenou objektiv, lebo mas uz dlhsiu dobu hmlovite fotky .....

mamina1978
10. júl 2013

@akapulko krasna kabelka 😵 😵

aduskatt
10. júl 2013

@mamina1978 fotim mobilom, utierala som ho pred fotenim☹ asi ho dam vycistit niekde🙂

aduskatt
10. júl 2013

@ajka82 ruza je listkom prilepena k torte a kalisnym listkom dobnuta v potahovke, inak by som to tam nezmestila 🙂

mamina1978
10. júl 2013

@aduskatt skus zobrat palicku do usi, namoc vatu do liehu a vycistis...... 😉 🙂

mimcak
10. júl 2013

Kočky jedna dobra dušička mi upravila foto tej mojej svadobnej. Začo som jej vdačná. Pozrite aky je to rozdiel ked je takto upravená. Nemusíte laikovať,len som sa s vami chcela podeliť o tu foto. Som z nej nadšená ako to teraz vyzerá.

jakelina
10. júl 2013

Moje úplně nezáživná, požadavek byl aby tam hlavně byla nějaká závora a hodně značek.

akapulko
10. júl 2013

@mamina1978 dakujem potesi aj ked ja som z nej nestastna 😒 😒

florentina
10. júl 2013

@jakelina já ti dám, že nezáživná...super je!

vlada111
10. júl 2013

@maya30 robila som ju ja veru 😉 Bocian má telo zo Smartflexu, hladkaný, mojkaný kým mu telo vyschlo 😀 hlava bola na špajdli, ale veru dala mi zabrať. Trochu som ju aj oprela o ten balíček s bábatkom 😝

vlada111
10. júl 2013

@jakelina ale veď je krásnunká

mamina1978
10. júl 2013

@jakelina Majka, je to krasna detska torticka, a vobec nevidno, ze ta nebavila. Ma vela krasnych detailou, a take ja radaaaa 😵 😵 😵

mamina1978
10. júl 2013

@mimcak mozem uprimne........................................ 😕
Mne sa ta tvoja druha s tym ciernym pozadim na vrchu viac paci ..... 😔
Nie je taka umela ako ta prva fotka s tym bielym.......
Ta druha fotka s ciernym je taka pravdivejsia, akcna .......ziariva 😵 😵 😵 😵

mimusa94
10. júl 2013

kocky chcela by som sa opytat Pasta dama stella,pasta dama top special su naco? na potahovanie a dekoracie? alebo??? ako sa stym pracujee....lebo ja som z toho švorc :D :/ dakujem za odpoved :-*

maya30
10. júl 2013

baby aku mate predstavu pod pojmom "netradicna krstinova torta pre chlapca" ? Take mam zadanie na nedelu a este stale som nic nevymyslela ☹ samozrejme len malu 3kilovu 😝

maya30
10. júl 2013

@vlada111 ajaj tak toho bociana sa obavam...zakaznicka si zela aby sa trochu "vzoprel" 😅 a drzal hlavu nad zemou...skusim tam nejak zamaskovat spajdlu 😉 a dakujem 🙂

maya30
10. júl 2013

@evicaka pytas sa sama seba 😉 😅 ak si myslela tie moje svadobne saty tak torzo je z cierneho smartu a zapichnute do burizonovej hmoty -akoze sukne 😉

evicaka
10. júl 2013

@maya30 díky moc...... tak to dopadne keď sa ponáhľam, nerozmýšľam, ale je super že si odpovedala 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

evicaka
10. júl 2013

@maya30 ja som mala také isté zadanie, urobila som túto a boli boli veľmi spokojní..

ajka82
10. júl 2013

mna slak trafi 😠 rura si zacala robit co chce, si sama prepina teplotu 😕 kokso, alebo tu mam nejakeho ducha tu,... ja si cakam cakam po 5 min kukam do rury-2 dobosove platy ako keby som ich tam akurat dala...a tie predtym sa mi zdali ze su tam dlhsie ale nedoslo mi... a ono ze vypnute kurenie...predtym uz som 2x prepinala nech kuri dalej 😠

halienka
10. júl 2013

@maya30 Maji ak ti pomôže, tieto sú také trošku netradičnejšie... 🙂

emilly9
10. júl 2013

Ahoj všichi,
můžu se zeptat, z jaké hmoty modelujete postavičky? Dřív jsem je dělala z domácího marcipánu, ale to je moc pracné, raději bych něco koupila. Existuje nějaká hmota, která krásně bude držet a nebude se hroutit (formix, wilton hmota - to vše se mi hroutí) ☹

maya30
10. júl 2013

@evicaka @halienka dakujem 🙂

mimcak
10. júl 2013

@mamina1978 ano môžeš ony su obidve upravené,len jedna s bilim pozadím a druhá s čiernym. Lebo ja som tam mala fotku iba taku v krabici vonku kde bolo vino stenu a všetko navokol. A ta dobra dušička mi upravila foto jednu s bielim pozadím a druhú z čiernym. 🙂

mysiatkoo
10. júl 2013

@emilly9 smartflex velvet pouziva vacsina z nas...

lili_2
10. júl 2013

@emilly9 mamka používá F1, krásně drží. Já jsem zatím použila doma vyrobené a musím, říct, že se s tím pracovalo moc dobře.

emilly9
10. júl 2013

@mysiatkoo
@lili_2 děkuji moc, vyzkouším zatím smartflex, protože ho má v nabídce paní, co tam mám i potahovku