Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

beruska2x
28. sep 2010

@nelinka79 urcite jo, dela se to i lip pac je jemnejsi 😉 ja jsem jednou delal z Nutrilonu 😀

nelinka79
28. sep 2010

kalegina dostala v obchode sunar bananovy a dosnieslami ho ze pre malu len ona take nepije tak bude potah na tortu.

beruska2x
28. sep 2010

@nelinka79 😉 dobry vyuziti 😉

bury
28. sep 2010

tak to abych holky začala péct ve velkým. malýmu nechutná žádný UM, takže můžu dělat potahy ve velkým 😀 😀

nelinka79
28. sep 2010

tiez si hovorim a este bude mat aj banavovu chut. 😎 uz len najst recept co som robila minule a v pohode. inak mozem si ten nepravy marcipan spravit dopredu a nechat ho v chladnicke?

bury
28. sep 2010

@nelinka79 - jojo, můžeš. trvanlivost má podle trvanlivosti sušeného mléka. před zpracováním se to dá na chvilinku do mikrovlnky a ona trošičku změkne, takže s tím není taková dřina 😉

nelinka79
28. sep 2010

bury a skusali ste aj to z DM drogerie Babylove nasa sa chytila az nato..

evitkamalicka
28. sep 2010

aj mi pijeme z DM, ostatne nam nerobilo dobre

nelinka79
28. sep 2010

a este jedna otazka mozem to pouzit aj na marcipanky take tie kolecka?

bury
28. sep 2010

@nelinka79 - nezkoušela, ale už mi ho někdy doporučoval, takže vyzkouším ten 😉 já teda plně kojím, ale přestává to stačit - to je ale na jiné téma 😉

bury
28. sep 2010

holky přemýšlím, že i když jsem úplnej začátečník a nikdy nebudu péct ve velkém, že bych si koupila nějakou pomůcku na pečení. a nevím, co vybrat - co opravdu užiju. Líbí se mi vykrajovátka na kytičky - ty se asi využijou vždycky a pak možná kostice?? co myslíte?

nelinka79
28. sep 2010

evitka inak gratulujem k dalsiemu prirastku este si pamatam ako sme sa tesili na prve 😉 a zrazu ty uz sa pýšiš druhym... my sme najprv pili humanu ar kvoli refluxu ale potom nam doktorka povedal ze treba ist na pokracovacie a skusali sme hadam všetko az nam predavacka poradila toto a zabralo hned.

evitkamalicka
28. sep 2010

@nelinka79 dakujem 🙂

beruska2x
28. sep 2010

@bury vykrajovacky uzijes vzdycky i na vanocni nebo cajove pecivo.. 😉 a kostice - ja si ted koupila sadu 5ti za 105,- Kc co ze super nebo maji i jednotlive okolo 50,- Kc 😉

treba se ti to zalibi a budes pict vic 🙂

bury
28. sep 2010

@beruska2x - já mám právě obavy, že tomu propadnu. ale naštěstí to u nás nikdo moc nejí.... to je jako s vánočním cukrovím - já bych pekla klidně 20 druhů, ale jsme špatný strávníci 🙂
kupovala si to přes net?
a ještě má cenu kupovat gelový barvy, nebo stačí ty obyč z drogerie - práškový?

sofi07
28. sep 2010

@sisa.b @nikanika28 pouzivam WI a ciernu som robila tak, ze som dala dohromady vsetky zafarbene zvyskzy ktore som mala (zlte, hnede, zelene, ruzove...), zafabila hnedou gelovkou, potom este cokoladovou tekutou farbou (ta je taka tmavsia ako gelovka hneda) a dociernila extra ciernou...

beruska2x
28. sep 2010

@bury neco jse kupovala pres net
http://www.cukrarskepotreby.cz/cze/produkt.html...

a neco ted u nas ne podzimnich trhach, jezdi sem pan co ma tyhle veci, milion vykajovacek atd.. takze usetrim postovne a okouknu to nazivo 😉

praskove baryv jsem zkousela jen pred lety na kremy, tem mam gelove a je to super, staci fakt malo, dlouho vydrzi a udelas si sytou jak potrebujes, jde to snadno... a nemusis to rozpoustet... 🙂

ja pecu pro sirokourodinu a i uz por zname a cizi.. tak to pak jde a u nas jsou na sladky hodne vsichni 😵

sofi07
28. sep 2010

baby , ja vas nestiham citat, kedy peciete??????? 😀
idem si aspon foty prebehnutt, a potom musim ist robit hriby, caka ma kosik

bury
28. sep 2010

@beruska2x - díky moc 😉 jak tak na ty stránky koukám, tak toho NUTNĚ potřebuju nějak moc 😀 😀 😀

beruska2x
28. sep 2010

@bury 😀 to chapu ja se musim krotit at to kupuju kde chci 😀

beruska2x
28. sep 2010

@bury jeste pekne maji tady - to je ten pan co k nam jezdi s tema pomuckama...ale na netu toho ma min teda.. http://www.ceske-formicky.cz/ co se tyce marcipanu ale vykrajovacek asi tisic za par korun ...

bury
28. sep 2010

@beruska2x - bóže.... ty chceš zrujnovat mojí peněženku, co? 😀 hrozně se mi líbí ta sada Flowers od Wiltonu... ale ta cena je příšerná .... 😖 já snad radši nebudu objednávat nic 😀

beruska2x
28. sep 2010

http://www.ceske-formicky.cz/?1134,enLANGUAGE_S...

holky prosim vas, tyhle krajky - nejdriv vytlacite vzor a pak vykrojite a nebo naopak?? diky 😵

bury
28. sep 2010

@beruska2x - tady jsou nějaký videa, jak se používají ty krajky apod. 😉

http://eshop.timidekor.cz/krajkova-lista.html

beruska2x
28. sep 2010

@bury 😀 no ja ty sady taky nemam, chce to zvazit co uzijes vic, objdenat treba jen 2 tvoritka nebo tak...

beruska2x
28. sep 2010

@bury ty jo to je super diky 😵

bury
28. sep 2010

@beruska2x - já jsem na ty stránky právě přišla když jsem okukovala, co bych si objednala. a je to tam celkem pěkně ukázaný 😉

dm1
28. sep 2010

@beruska2x najskor odtlacit a potom vykrojit. mam ich len zelene

beruska2x
28. sep 2010

@bury to jo je to tam pekne, presne jak potrebuju, uz se tesim az to zkusim 🙂

beruska2x
28. sep 2010

@dm1 jj diky uz mam navod 😉