Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

monikad1
13. júl 2013

tak a konečne volno 🙂

tinamk
13. júl 2013

Ahojte dievcata moje tohtotyzdnove.. ta s ujcom je robena zo dna na den v zivote som ten stroj nevidela tak som patrala po nete.. ale ohlasy boli uuzasne tak som sa strasne tesila ma to byt robot kuka.. no a druha porsche.

lokalistin
13. júl 2013

@mysiatkoo jejda skoda,ze som ten navod nevidela vcera ja som to robila uplne zle u teba to vyzera skvelo

lokalistin
13. júl 2013

tak a moja "svadobna"dole jahodova,stred orechovy korpus a nugatovy krem a vrch malinovo-slahackova. Nakoniec sme sa dohosli vsetko do cervena a baby bola som totalne prekvapena. Prisiel pre nu on a hikal,chvalil,ze az. a dal 20€ trinkgeld a este ma aj na hostinu pozval,no nesla som 😉

katarina51
13. júl 2013

@pristela nemajú chybu a tá narodeninová je suuuuper 😉 😉 😉

elamaslakova
14. júl 2013

@anda1980 na tej podložke čo mám ja , je na spodu modrý papier a to bodkované je celofán , taký som kúpila v papierníctve v Martine v DEMRE, mali aj pásikavý

mimcak
14. júl 2013

@luciahromadkova tá tvoja krstinová je naozaj krásna. Uložila som si a aj fotopostup s húseničkou uložený 😵

adka_praha
14. júl 2013

ahojte krasky najsikovnejsie na svete... tento tyzden mi hodili na krk maria... 😅 😀 a buduci tyzden mam torty dve... vcera volala pani, ze by chcela mcqueena, ale musela som odmietnut ☹ , uz by som rovno spat nemusela vobec... ☹ akurat hladam nejaky lopatisticky postup na ruze... aj na drotikoch... este som to nerobila... bojim sa toho jak cert svatenej vody, ale snad sa mi to podari... ak mate niekto nieco "po ruke" budem velmi vdacna... snazim sa prehrabat marcipankami2, ale je tam toho tolkoooooo, ze neviem, co si mam vybrat, az budem mat zakazky hotove- terezka mi stale pili usi, ze aj ona chce torticku 😅 ...

dagmarmustafa
14. júl 2013

Caute baby.Obidve torticky isli rovno do mrazaku .Yajtra smer Chorvatsko a chceli aj tak odo mna....tak dufam,ze budu ok.

benjik
14. júl 2013

Ahoj,opět krásné dorty přibyly jako vždy.To je nebe a dudy podívat se na první stránky a stránky ted. Všem vám moc děkuji za "lajky" Dost si toho vážím,obzvlášt,když dva roky už nepeču a nemám,jak se zlepšit.
Přidávám ještě jeden dort - můj první punčák v nealko verzi,s čoko hoblinama,posypaný kakaem a s jahodama.No v ten den bylo 30st,takže se vše rozpouštělo pod rukama.

benjik
14. júl 2013

jaj fotka 😅

ajka82
14. júl 2013

baby prosiiim, nevideli ste niekde v okoli BA, TN alebo DCA baliaci papier s travickou? uz mi dosiel doma co som mala zasoby a v BA dubravke som nenasla v kiku

maya30
14. júl 2013

ahojte pridavam torticky z tohto tyzdna 🙂 zhodou okolnosti su krstinove na jednu oslavu, tak sme museli dohadovat aby neboli rovnake...tu netradicnu som nakoniec spravila ako bodynko a bocian bol na zelanie, dakujem @vlada111 za rady 😉 este som ho nakoniec podoprela spajdlou aby stal viac vo vzduchu, zatial drzi 😎 teraz ma caka kady tyzden nejake auto, tak to si az tak neuzijem 😝

jakelina
14. júl 2013

@zuul jejda vůbec bych se nezlobila. To se nemusíš ani ptát, klidně. 😉

elamaslakova
14. júl 2013

@maya30 Nádherné tortičky a krásne farby

jenie123
14. júl 2013

@florentina dakujem moc.. si zlata.. 🙂))) nad papagajom som rozmyslala do poslednej chvile ako ho vymysliet bez potahovania.. Jakubko bol nadseny - bola to jeho pva ozajstna torta, nema rad potahovku, tak chcel ovocie.. 🙂))

jenie123
14. júl 2013

@maya30 uzasne.. 🙂))

jakelina
14. júl 2013

@maya30 nádherná čistá práce

mrka2
14. júl 2013

@maya30 jeej, krasne su vsetky. velmi milucke 🙂

mimcak
14. júl 2013

tortičkárky trošku mimo tému,ale takúto tortičku som pripravila s deťmi pre mužíčka k jeho narodeninám.Akú mali radosť ,že mu pripravujú derček,Kedže sladkého má stále dosť tak trošku na osvieženie. 😀 Juj aký ostal prekvapený.

mimcak
14. júl 2013

@maya30 nádherné tortičky, 😵

mrka2
14. júl 2013

babule, ja odpadam z vas, taka nadhera!! ja nejako uz nemam radost z torticiek, mam opat taku chvilku,ze mam chut s tym seknut... moj maly je strasny cert a po celom dni este piect torty.. no mam dost 😝

timonko
14. júl 2013
florentina
14. júl 2013

@dagmarmustafa krásná, čistá práce....tu první, s dovolením, ukládám do inspirací!

@maya30 úžasné všechny, jako vždy 😉 ...moc se mi líbí, jak si u té poslední vystínovala dort pod tou krajkou, kráááása....

florentina
14. júl 2013

@pipka Děkuji Jani 😉 , tak už se toho nebudu bát 🙂 . Teď jen sehnat tu želatinu, doufám, že to nebude problém....

florentina
14. júl 2013

@mysiatkoo děkuji za rady, na Zvonilku jsem koukala, parádní je a ta křidélka malovaná vypadají moc dobře, tak určitě zkusím. Jinak zkusím i tu cokoganache, ale myslela jsem si, jak píšeš, že to bude nákladnější, tak asi jen pro nás vyzkouším....dávám jinak přesné náklady a už takhle jsou to závratné částky, tak možná jedině jako volbu výběru, nechci jinak navyšovat nic co není nutné...ale vypadá to moc pěkně a chutně....

jakelina
14. júl 2013

@florentina já pokaždé přidávám k máslu pod potah čokoládu, není to teda tak hladké a rovné jako jenom tak čokoláda, ale dobře to chutná a líp to ztuhne a drží. Vyzkoušej. Jenom ji rozpustím v mikrovlnce a vychladlou zašlehám do másla a přidám i drobečky když mám.

luciahromadkova
14. júl 2013

@maya30 nadherne vsetky, ta posledna s krajkou sa mi velmi paci, ako su robene tie boky pod krajkou, ze je to take pekne farebne postupne, dakujem

luciahromadkova
14. júl 2013

dievcata prosim pekny odtien fialovej gelovky ma niekto, poradite?
ja mam wiltonku a ta nie je pekna, treba miesat a nikdy sa mi nedari pekny odtien, vopred dakujem 😉

jakelina
14. júl 2013

@luciahromadkova já mám taky tu wiltonku, je hnusná, přidávám k ní růžovou.